Blog użytkownika matichol

matichol matichol 21.06.2015, 21:38
Hyper - jedyna polska telewizja dla graczy.
5276V

Hyper - jedyna polska telewizja dla graczy.

Nie jestem fanem szeroko pojętego terminu "retro". Czymś obcym jest dla mnie fascynacja starymi konsolami, które wydają piski przy każdej sekundzie działania. Mierzą mnie rozpikselowane produkcje, o archaicznych założeniach gameplayu. Jest jednak jedno wspomnienie z dawnych lat, na myśl o którym budzi się we mnie nostalgia. Chodzi oczywiście o Hyper'a.

matichol matichol 14.02.2015, 22:00
Coompletny ignorant- o problemach z grą przez sieć.
319V

Coompletny ignorant- o problemach z grą przez sieć.

Od czasów VII generacji konsol szaloną popularność zdobył multiplayer przez Internet. Wreszcie konsolowi gracze zyskali to, czym prawie od zawsze rozkoszowali się gracze pecetowi. Niewyobrażalne wręcz możliwości wpłynęły na zmianę trendów całej branży i dziś produkty pozbawione funkcji grania po sieci z graczami z całego świata to niebywała rzadkość. Jednak jest ciągle grupka graczy, którzy stoją jakby w opozycji do tej mody. Jestem jednym z nich...

matichol matichol 07.02.2015, 18:40
Kowalski! Raport taktyczny!- recenzja filmu "Pingwiny z Madagaskaru"
1523V

Kowalski! Raport taktyczny!- recenzja filmu "Pingwiny z Madagaskaru"

Pingwiny pojawiały się w każdej części animowanej serii "Madagaskar" zawsze przyjmując rolę perfekcyjnie wyszkolonego oddziału bojowego, gotowego do działania w najtrudniejszych warunkach. Po drugoplanowych rolach w głównych częściach cyklu zasłużyły sobie, najpierw na własną, pełnometrażową produkcję. Jak prezentują się czarno-białe nieloty we własnym filmie?

matichol matichol 05.01.2014, 18:54
Hobbit: Pustkowia Smauga- subiektywna recenzja!
430V

Hobbit: Pustkowia Smauga- subiektywna recenzja!

Zgodnie z prośbą, umieszczam tutaj recenzję, która znalazła się także na moim blogu www.czerwonelenonki.blox.pl 
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam!

matichol matichol 21.12.2013, 22:17
Drogi Mikołaju...
402V

Drogi Mikołaju...

W tym roku jak zwykle byłem wyjątkowo grzeczny! Wszystkie gry, które zostały zakupione, bądź zdobyte, starałem się kończyć w całości, uzbierać jak najwięcej "achików"; oraz czerpać jak najwięcej zabawy z trzymania pada w dłoniach. Dlatego też, na nadchodzący rok chciałbym od ciebie Mikołaju dostać...

 

matichol matichol 14.12.2013, 00:11
Dlaczego(jeszcze) nie rusza mnie PS4
404V

Dlaczego(jeszcze) nie rusza mnie PS4

"Przepraszamy, następna dostawa PS4 trafi najprawdopodobniej do sklepu 7 grudnia". Takie właśnie informacje mógł znaleźć każdy, kto przekroczył progi jednego z wielu sklepów z elektroniką.Nasz kraj ogarnął szał. Na potwierdzenie tej teorii wystarczy wpisać w serwisie YouTube frazę w rodzaju "Polska premiera PS4". Efekt jest zatrważający. Jednak czy ta gra, całkiem niezła, jest warta przysłowiowej świeczki?

matichol matichol 02.12.2013, 12:52
Ballada o wiedźmińskich mieczach- Recenzja "Sezonu burz"
400V

Ballada o wiedźmińskich mieczach- Recenzja "Sezonu burz"

Powiedzieć, że bałem się przeczytać "Sezon burz" to właściwie tak jakby nie powiedzieć nic. Andrzej Sapkowski po wielu latach stanął do walki z utworzoną przez siebie legendą i w zakochanym w jego twórczości czytelniku, po negatywnym odbiorze nowej książki, mogło się zrodzić coś w rodzaju buntu. Czy tak się właśnie stało?

matichol matichol 23.11.2013, 22:05
Powrót faszyzmu jest niemożliwy? Recenzja filmu "Fala"
1478V

Powrót faszyzmu jest niemożliwy? Recenzja filmu "Fala"

Żyjemy w przekonaniu, że w dobie szeroko rozumianego dostępu do wiedzy jesteśmy w stanie zapanować nad rozwojem negatywnych zjawisk społecznych. Jak mówi jedna postaci w filmie na pytanie o powrót dyktatury: "To niemożliwe, już to przerabialiśmy". Jednak czy w swoim może zbyt wysokim mniemaniu nie daliśmy się omamić? O tym opowiada oparty na faktach film "Fala" w reżyserii Dennisa Gansela.

matichol matichol 16.11.2013, 21:57
Growe Hollywood
290V

Growe Hollywood

Beyond: Dwie dusze stało się ostatnio przedmiotem wielu dyskusji, na temat czy to gra, czy już film. Z podobnym tematem mieliśmy do czynienia już w przypadku Heavy Rain. Ja chciałbym skupić się na innym aspekcie tej produkcji, który być może w przyszłości zmieni oblicze nie tylko naszej branży, ale być może także szeroko rozumianej rozrywki dla masowego odiborcy

matichol matichol 26.10.2013, 22:44
FPS idealny?- Konkurs Alien Rage
451V

FPS idealny?- Konkurs Alien Rage

Nie da się ukryć, że gatunek gier polegający na strzelaniu do wrogów z perspektywy pierwszej osoby, w ostatnich latach znacznie zyskał na znaczeniu. Tak jak kiedyś nie można było sobie wyobrazić nowej konsoli bez dedykowanej bijatyki czy gry platformowej, tak teraz na starcie dostajemy nowego Killzone'a. Różnorodności wśród poszczególnych gier FPS wbrew pozorom jest bardzo wiele. Czy możliwe jest jednak utworzenie shootera idealnego?

matichol matichol 12.10.2013, 22:51
Kryzys gracza średniego
954V

Kryzys gracza średniego

W życiu każdego miłośnika elektronicznej rozrywki nadchodzi taka chwila, że siadając z padem przed telewizorem i włączając konsolę, dochodzi się do wniosku, że tak naprawdę nie ma się ochoty w nic zagrać. Stos cudownych gier leżących  na półce obok naszej maszyny cudów niebezpiecznie szybko okrył się kurzem. . Wtedy ze strachem zadajemy sobie pytanie. "Czy to już?"

matichol matichol 27.09.2013, 21:36
Dla maniaków futbolu- "Futbol jest okrutny" Michał Okoński
473V

Dla maniaków futbolu- "Futbol jest okrutny" Michał Okoński

Nieustanny stres, obgryzanie paznokci, krzyki rozpaczy i ryki radości. Czy to obraz punktu kulminacyjnego w filmie katastroficznym? Nie, to prawdopodobnie reakcje fana piłki nożnej, oglądającego mecz swojej ulubionej drużyny, bo jego ulubiona drużyna właśnie strzeliła/straciła gola w doliczonym czasie gry. Znacie to uczucie prawda? Zna je również publicysta i redaktor Tygodnika Powszechnego Michał Okoński, który jest autorem książki "Futbol jest okrutny"

matichol matichol 13.09.2013, 19:22
GTA- Gigantyczna telewizyjna akcja
298V

GTA- Gigantyczna telewizyjna akcja

Zbliżająca się wielkimi krokami premiera kolejnej części gry z serii Grand Theft Auto zaczyna przypominać coś na miarę małego szaleństwa. Nie ma obecnie miejsca w sieci, w którym nie byłoby choćby śladu aktywności marketingowych mistrzów z Rockstar'a. Ale czy tylko w sieci? No właśnie! Także na naszych polskich ulicach(nie wszędzie ale jednak) pojawiły się banery reklamujące najnowszy epizod zabawy w gangstera.

Przejdź do strony

Strona

Oceń profil
+ +1 -
matichol
Ranking: 4899 Poziom: 27
PD: 3149
REPUTACJA: 964