Blog użytkownika Blood

Blood Blood 18.06.2015, 23:58
BloodWeek #22
813V

BloodWeek #22

Zapraszam wszystkich na 22 odcinek, w którym m.in.
Jurassic World - Udana kontynuacja po latach?
Jurassic Park - Niedościgniony oryginał?
Game of Thrones - Sezon 5, czyli jeszcze więcej śmierci.
Batman Arkham - Trylogia ACO: Asylum, City i Origins

 

Cześć wszystkim. Przed wami 22 odcinek. Mam nadzieję że będzie to dla mnie szczęśliwy odcinek, ponieważ 22 to moja szczęśliwa liczba. Nie żebym wierzył w takie rzeczy, ale fakt jest taki że ta liczba naprawdę przynosi mi szczęście, albo przynajmniej sprawia takie wrażenie. Tym razem nie ma żadnych zmian, więc jedziemy z tym koksem.

Jak zwykle dzięki wszystkim co czytają, a tych co nie widzieli zapraszam do zapoznania się z poprzednimi odcinkami.

#1 , #2 , #3 , #4 , #5 , #6 , #7 , #8 , #9 , #10 , #11 , #12 , #13 , #14 , #15 , #16 , #17 , #18 , #19 , #20 , #21 . 

Zaczynamy.

 

________________________________________________________________________________

 Main Theme Jurassic Park OST / John Williams

 - Welcome to Jurassic World / Jurassic World OST  /  Michael Giacchino

 - I Think You Should Do As He Says / Batman Arkham City OST / Nick Arundel

 - Molossus / Batman Begins OST /  Hans Zimmer, James Newton Howard

 - Main Theme / Batman Arkham City OST / Nick Arundel

_________________________________________________________________________________

 

________________________________________________________________________________

Jaki jest Wasz ulubiony dinozaur?

- Moim ulubieńcem jest T-Rex, tak wiem nie jestem oryginalny.

________________________________________________________________________________

 

                                                                                                                                            

Gra                                                                                                                                                                                      

Batman Arkham Origins                  Ocena: 9-

Nie rozumiem dość dużej krytyki jaka spotkała ten tytuł. Owszem, jest to praktycznie to samo co już było z niewielką ilością nowości, ale nie znaczy że jest to złe. Wszystko w tej grze jest na swoim miejscu. Klimat został zachowany, historia jest ciekawa a teren działań się powiększył. Jeden z większych zarzutów jaki pada pod adresem tej gry, to zmiana dwóch najważniejszy aktorów w całym tym spektaklu, chodzi oczywiście o Batmana i Jokera. Według mnie wypadli oni rewelacyjnie. Być może to kwestia tego, że poprzednie części ograłem już jakiś czas temu, ale nie zmienia to faktu, że nie miałem żadnego uczucia że coś jest nie tak. Jeśli chodzi o błędy techniczne, czyli kolejny wielki zarzut, to nie uświadczyłem żadnych. Uważam że gdyby ta gra wyszła przed Arkham City i stworzyło ją Rocksteady to wszyscy byliby zachwyceni, a tak jest jak jest.

 

Gra bez prądu                                                                                                                                                                     

Star Wars - Pustkowia Hoth          Ocena: 8-

Jest to startowy dodatek otwierający pierwszy cykl comiesięcznych dodatków. Nie wiem za bardzo co o nim napisać, po za tym że karty które dostajemy są bardzo przydatne, zarówno dla ciemnej jak i jasnej strony mocy. Wykonanie kart ani trochę nie odbiega od podstawki. Właściwie to nawet nie wiem czemu miało by odbiegać, chyba chciałem po prostu coś więcej napisać.

Jeśli wciągnęliście się w tę karciankę tak mocno jak ja, to jest to obowiązkowa pozycja.

 

 

 

 

Film                                                                                                                                                                                     

Jurassic World                       Ocena: 8

Idąc do kina na ten film nie miałem żadnych oczekiwań (w przeciwieństwie do Avengers AoU) ani obaw (jak w przypadku nowego Mad Maxa). Jednym słowem miałem otwarty umysł. Gdy tylko po raz pierwszy usłyszałem znany z serii główny motyw, poczułem się jak w domu, wspomnienia wróciły i pojawił się uśmiech na mojej twarzy. Historia jest standardowa i łatwo ją przewidzieć, ale po Parku Jurajskim nie oczekuję niesamowitych zwrotów akcji tylko uwaga to może być dla was szok dinozaurów.  Jurassic World jest w pewnym sensie kontynuacją idealną, nie niszczy dobrego imienia serii jak ostatnia szklana pułapka ani nie przebija jej jak nowy Mad Max. Nowe Dinozaury po prostu dorównują swoim poprzednikom nie okazując się ani lepsze ani gorsze.

Podsumowując, jeśli podobały Wam się poprzednie części to jest duża szansa że ten film też Wam się spodoba.

Spoiler Bardzo mi się spodobało że uwzględnili odkrycia naukowe i wspomnieli, że gdyby mieli czyste DNA dinozaurów to większość wyglądałaby zupełnie inaczej. Zakończenie całkiem mi się podobało, król czyt. T-Rex może być tylko jeden. Spoiler

 

Serial                                                                                                                                                                                 

Game of Thrones - Sezon 5         Ocena: 9+ 

Miałem zamiar tak jak do tej pory opisywać każdy odcinek osobno, ale serial tak się rozkręcił że obejrzałem już całość, a do tej pory opisałem tylko trzy odcinki więc oto moja opinia o całym sezonie. Początkowe cztery odcinki trzymają równy ósemkowy poziom. Akcja toczy się swoim niespiesznym tempem, ale nie nudzi. Od piątego odcinka zaczyna się zupełnie inna historia, akcja znacznie przyśpiesza, fabuła zaczyna coraz bardziej ciekawić a wątki powoli się zazębiają. Nie można oderwać się aż do samego końca, a już na pewno nie jak się dojdzie do ósmego odcinka. Ósmy odcinek jest według mnie najlepszym z całego serialu, o taką Grę o Tron walczyłem, że tak się wyrażę. Największą jego zaletą jest przepiękna bitwa, niesamowicie zrealizowana i przebijająca wszystko co do tej pory widzieliśmy. Odcinek 9 to jeszcze inna bajka. Jest on również jednym z najlepszych odcinków z całego serialu, ale nie jest tak zaskakujący jak choćby poprzedni, co samo w sobie jest zaskakujące. Po raz pierwszy w historii serialu, odcinek zakończył się tak ja chciałem i nie było żadnego uczucia "wtf to nie tak miało być". Niestety o ostatnim odcinku nie można tego już powiedzieć, ponieważ na końcu znowu miałem minę wtf. Podsumowując wszystkie dziesięć odcinków mogę powiedzieć, że jest to jak na razie najlepszy sezon Gry o Tron. Pozostaje tylko z niedowierzaniem czekać no kolejny sezon.

Spoiler Wielka bitwa z nieumarłymi w ósmym odcinku to totalna miazga, taką Grę o tron chcę oglądać. Bardzo podoba mi się że Tyrion dołączył do Daenerys, nie obraził bym się jakby razem zasiedli na tronie. Stannisa nigdy nie lubiłem poza pewnymi przebłyskami. Niestety po tym co zrobił córce ostatnie światełko nadziei dla niego zgasło. Dobrze że zginął, szkoda tylko że najpierw nie zabił Boltona. Ciekawe co teraz stanie się z Aryą Stark, czy faktycznie na stałe oślepła? Smoczek nareszcie miał okazję się wykazać, walka na arenie była świetna. Czy naprawdę Jon Snow też musiał zginąć, moja pierwsza myśl po tym "niech wszyscy pozdychają, będzie święty spokój." Spoiler

 

Serial                                                                                                                                                                                 

Banshee - Bloodlines - S02E04         Ocena: 8+

Odcinek ten wciągnął mnie niesamowicie od początku do końca. Zakończył się wątek morderstwa rozpoczęty w poprzednim odcinku i to w bardzo satysfakcjonujący sposób. W dalszym ciągu nie przekonuje mnie jakoś główna bohaterka. Nie wiem czemu, ale mnie irytuje, tak samo jak i cała jej rodzina. Myślałem że z czasem to się zmieni, ale na razie nic na to nie wskazuje. 

Spoiler Jak tu nie lubić dentysty Proctora? :) Spodziewałem się że ten duży Indianin ucieknie, ale myślałem że bezpośrednio z posterunku. Spoiler

 

 

 

                                                                                                                                            

 

                                                                                                                                            

Gra                                                                                                                                                                                      

Batman Arkham Asylum               Ocena: 9

Zanim zagrałem nie wierzyłem w te wszystkie świetne recenzje, bo niby tak nagle znikąd wyskoczyła rewelacyjna gra o Batmanie? Jak się później przekonałem recenzje nie kłamały. Na początku nie widziałem w tej grze żadnych wad i nadal ich nie widzę. Dostajemy dobrze zbalansowany gameplay, batmana jako głównego bohatera, świetne przerażająco piękne lokacje i przede wszystkim niesamowity klimat przeniesiony wprost z kart komiksów (tak mi się wydaje bo nigdy żadnego nie przeczytałem). Do pełni szczęścia (czyt. dziesiątki) czegoś jednak zabrakło. Sam nie potrafię powiedzieć czego, ale zapewne chodzi o niezidentyfikowany pierwiastek, który sprawia że dana gra jest dla nas idealna.

 

Gra                                                                                                                                                                                      

Batman Arkham City                         Ocena: 9+

Arkham City to jakimś cudem gra jeszcze lepsza od jedynki. Więcej wrogów, większy teren działania, ciekawsza historia, jeszcze bardziej dopracowany system walki itd. W skrócie, jest lepiej i więcej. Podejrzewam że kto miał, już dawno tę grę ograł, a jeśli nie, to zachęcam wszystkich. Nie jest to bowiem gra tylko dla fanów Batmana, a dla wszystkich lubiących świetną rozrywkę. Jeśli jednak jakimś cudem nie podobała wam się część pierwsza lub darzycie Batmana czystą nienawiścią, to nie macie tu czego szukać.

 

 

 

 

Film                                                                                                                                                                                     

Jurassic Park                         Ocena: 8+

Jest to film do którego mam wielki sentyment, który jednak nie jest tak wielki by wystawić wyższą ocenę. Jest to jeden z filmów mojego dzieciństwa który mogłem oglądać na okrągło i nadal mi się nie znudził. Nie będę się specjalnie rozpisywał, gdyż jest to klasyka którą chyba każdy zna i jak do tej pory żaden film z serii nie okazał się od niej lepszy. Hasło na plakacie idealnie odzwierciedla ten film, a każda kolejna część zawsze będzie tylko powtórką z rozrywki. Napisał bym coś może jeszcze o muzyce, ale po co? Każdy wie że każda ścieżka dźwiękowa w wykonaniu Johna Williamsa jest genialna. Zakładam że wszyscy widzieli ten film, ale jeśli nie to polecam. Jest to film obowiązkowy.

 

 

Film                                                                                                                                                                                     

The Lost World: Jurassic Park              Ocena: 8-

Jest to bardzo udana kontynuacja, a jej największym plusem jest to, że głównym "złym" jest tym razem T-Rex. W pierwszej części było go moim zdaniem zbyt mało. Historia nie jest odkrywcza i niestety mniej ciekawa niż w pierwszej części, ale nie ma co specjalnie na nią narzekać.  To co bardzo mnie ucieszyło, to powrót mojego ulubionego ludzkiego bohatera z części pierwszej. Szkoda że w następnych go zabrakło. Tak jak poprzednio, tak i tym razem najważniejsze są jednak dinozaury, a są one po prostu rewelacyjnie wykonane. Prawda jest taka, że chyba nie ma innych filmów o podobnej tematyce, tak więc samo to sprawia że kontynuacja Parku Jurajskiego jest tak dobra.

 

 

Film                                                                                                                                                                                     

Jurassic Park III                         Ocena: 8=

Park Jurajski III to bardzo udane zamknięcie do niedawna jeszcze trylogii. Powrócili starzy znajomi znani z pierwszej części, dzięki czemu wróciły wspomnienia. Nowe Dinozaury są najmocniejszym punktem tego filmu. Pterodaktyle są przyjemnym powiewem świeżości w serii i towarzyszą im ciekawe akcje. Spinozaur natomiast detronizuje dotychczasowego króla jakim był T-Rex, co nie każdemu może się spodobać. Mimo tych wszystkich zalet, czuć pewne zmęczenie materiału. Historia jest dosyć standardowa, ale śledzi się ją całkiem przyjemnie. Cała seria jest bardzo dobra i trzyma równy wysoki poziom, jeśli jednak miałbym wybierać, to jest to najsłabsza część.

 

 

 

Komiks                                                                                                                                                                                 

Iron Man Pięć Koszmarów           Ocena: 7=

Mówiąc wprost, po Iron Manie oczekiwałem znacznie więcej. Gdyby nie główny bohater, ocena była by niższa. Myślę że takie 6 było by na miejscu, jednak jako że jestem fanem Iron Mana i całego Marvela, ocena jest jaka jest. Historia niestety jest mało ciekawa i po prostu przynudza, mimo że zapowiadało się ciekawie. Całość ratuje tylko Iron Man i dobre rysunki. Jest to komiks głównie dla fanów.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                            
 
 
 
                                                                                                                                            
Najlepsze doświadczenie tygodnia
Zwycięzcą w tym tygodniu zostaje:
 
Mój maraton powinien być wystarczającym uzasadnieniem
 
 
Nagroda BloodWeek
Zwycięzcą w tym tygodniu zostaje:
 
Valar morghulis i tyle w temacie.
 
 
Nagroda Archiwum
Zwycięzcą w tym tygodniu zostaje:
 
Because I'm Batman :)
Wiem że dla wielu z was ten tekst może być już nudny, ale nie mogłem się powstrzymać.
 
 
Głos Ludu
Zwycięzcą w tym tygodniu zostaje:
 
Jest to zwycięstwo z największą przewagą w historii sond BW. RDR pobił tym samym rekord Shadow of the Colossus.
 
                                                                                                                                            

 

________________________________________________________________________________

Tematem dzisiejszego Top 10 jest:

Najlepszy wróg Batmana

 

 1. Joker

Czy ten uśmiech nie wystarczy? :)

 

 2. Scarecrow

Tylko ptaki go chyba nie lubią, no i nietoperze:)

 

 3. Ra's Al Ghul

Stoi na czele ligi i jest nieśmiertelny, to chyba wystarczający powód.

 

4. Riddler

Za jego hmm... zagadkowość.

 

5. Two-Face

Za jego podwójną osobowość:)

 

6. Mr. Freeze

Za to że nie jest wcale taki zły.

 

7. Bane

Można powiedzieć że to zwykły mięśniak, ale jednak coś w sobie ma.

 

8. Pingwin

Za jego ptasią osobowość.

 

9. Killer Croc

Sam nie wiem dlaczego, znam go tylko z krótkich występów w grze, ale jakoś go lubię.

 

10. Solomon Grundy

Za wierszyk który siedzi mi w głowie.

________________________________________________________________________________

 
To już wszystko na dziś. 
 
Na końcu tradycyjnie czeka na was sonda.
 
Jak zwykle czekam na wasze komentarze.
 
Pozdrowienia dla wszystkich i do przeczytania za tydzień.
 

Tagi:

Oceń notkę
+ +9 -

Oceń profil
+ +2 -
Blood
Ranking: 351 Poziom: 57
PD: 24798
REPUTACJA: 2047