Blog użytkownika Calam

Calam

Calam Calam 01.04.2016, 10:30
Jak stać się mistrzem bijatyk?
482V

Jak stać się mistrzem bijatyk?

Poradnik dla początkujących.

Gry z gatunku bijatyki są z nami od zarania dziejów i pomimo coraz to dziwniejszych zmian wygląda na to, że mordobicia szybko nie wyjdą z mody.
O ile kiedyś wystarczyło kilka dłuższych sesji z kumplami, aby rozgryźć ich postać i taktykę, tak teraz, w dobie internetów i rozgrywki online, gdy niemal każda walka to praktycznie inny oponent, nie wystarczy już być tylko najlepszym na osiedlu w Tekken'a, aby triumfować nad sieciowymi wojownikami.

Na szczęście, dla wszystkich początkujących zwolenników bijatyk, z pomocą przychodzi Tem Ninja oraz ich najnowsza odsłona serii Dead or Alive. Tak jest, chodzi o znienawidzone przez wszystkich obrońców przyzwoitości w grach Xtreme 3.
Może dla niektórych nowy DOA to tylko "cycki" dla niedojrzałych chłopców stroniących od prawdziwych męskich/dorosłych tytułów, jednak każdy prawdziwy gracz zauważy, że pod tą pokrywą pseudo-erotyki kryje się jeden z najlepszych samouczków, który przygotuje gracza na podjęcie sieciowych wyzwań w swojej ulubionej bijatyce.Każda minigra w nowym DOA to ważna lekcja na drodze do doskonałości. Zacznę od chyba najbardziej znanego wszystkim Butt Battle - czyli walka na poślady.
Ćwiczenie podczas którego wyszkolimy refleks oraz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.
Rozgrywka pozwoli także na zaznajomienie się z opcją wykonywania "sidestepów"/uników podczas walki oraz nauczy jak powinniśmy "karać" przeciwnika, gdy jego cios do nas nie dotrze. Bardzo podobnym ćwiczeniem jest Tug-of-War, gdzie możemy doskonalić wyżej wymienione umiejętności. Może i poziom trudności okiełznania tych technik jest dosyć zaawansowany, ale po ich opanowaniu od razu jesteście dwie rangi wyżej w walkach sieciowych.

Kolejna lekcja - Beach Flags, czyli zabawa w jak najszybsze "naparzanie"/"maszerkę" guziczka. Technika bardzo przydatna podczas walk online. Każdy profesjonalny sieciowy wojownik musi potrafić spamować jeden ten sam cios. To jest podstawa wygranych walk. Po tym poznacie elitę podczas sieciowych rozgrywek.


Nowy Xtreme jak zawsze oferuje zabawę w kasynie i kto by pomyślał, że to również kolejny samouczek na drodze do świetności. Niektórzy mogą sobie pomyśleć, że to w końcu chwila na odpoczynek, od masy zawartości, którą oferuje gra, ale tu tak naprawdę nauczycie się przewidywać ruchy przeciwnika, blefować oraz nabędziecie umiejętność walki posługując się sprytem i taktyką - bardzo ważne. Bez tego starcia z profesjonalnymi zawodnikami są no bueno.
 


Pool Hopping
Kolejne cenna lekcja - tu doskonalimy systematyczność i płynność w naciskaniu guziczków podczas wyprowadzania comba. Po opanowaniu tego ćwiczenia żadne just frame'y i jedno-klatkowe linki nie będą wam straszne. Podwójne naciskanie oraz "plinkowanie" nie będzie już wam nigdy potrzebne!

Na koniec siatkówka. Niby taki tryb rozgrywki bardziej dla odprężenia po wszystkich ćwiczeniach, ale jednak nie. Kolejna bardzo ważna lekcja.
Tu nauczycie się rozmieszczenia na planszy. Czyli w jakiej odległości powinniście się znajdować, aby dany cios dotarł do oponenta. Jak i co powinniśmy zrobić, aby ukarać każdy błąd przeciwnika. Ostatecznie, dowiemy się jak współpracować ze swoim tag-partnerem, aby odnieść zwycięstwo.
Nie dajcie sobie wmówić, że to tylko siatkówka!

No i to chyba wszystkie samouczki dostępne w grze. Umyślnie ominąłem Rock Climbing (wspinaczkę) ze względu na bardzo wysoki poziom trudności tego ćwiczenia. Uważam, iż tego wyzwania można się dopiero podjąć po doszlifowaniu wszystkich powyższych umiejętności.


Jak sami widzicie, Dead or Alive Xtreme 3 to nie "cycki", ale świetny tytuł, który przygotuje każdego fana bijatyk na starcie z brutalną rzeczywistością podczas gry online. Naprawdę nie ma się co dziwić, że tytuł pobił rekord ilość zamówień przedpremierowych w sklepie PlayAsia. Nic tylko importować i szkolić ciało i umysł przed premierą nowego Tekken'a.

PS. Zapraszam także na zapoznanie się z materiałem video poniżej, gdzie jeden z najlepszych graczy odkrywa wszystkie tajemnice lekcji w nowym Dead or Alive Xtreme.
Bawcie się dobrze, bo w końcu dziś wyjątkowy dzień;)

Tagi: dead or alive xtreme 3

Oceń notkę
+ +10 -

Oceń profil
+ +28 -
Calam
Ranking: 208 Poziom: 59
PD: 26664
REPUTACJA: 5843