Blog użytkownika your_tapeworm

your_.tapeworm

your_tapeworm your_tapeworm 28.04.2019, 17:07
KONA - klimatyczna perełka
372V

KONA - klimatyczna perełka

Początkowo poniższy tekst miał się ukazać w formie recenzji, ale jak powszechnie wiadomo - recenzje czytelników na ppe #nikogo. Postanowiłem więc swoje przemyślenia podać w formię bloga, bo jest większa szansa na to, że ktoś to wogóle przeczyta i sięgnie po omawiany przeze mnie tytuł. Szkoda, żeby ominęła Was taka klimatyczna perełka.

your_tapeworm your_tapeworm 09.02.2019, 19:47
Przeżyjmy to jeszcze raz! Nintendo switch edition.
312V

Przeżyjmy to jeszcze raz! Nintendo switch edition.

Porty gier -niesłusznie często zwane remasterami- to zmora naszej branży. Twórcy co chwilę najtańszym kosztem próbują na nas zarobić, wypuszczając ukochane tytuły w niemal niezmienionej formie na kolejne platformy. Lenistwo developerów, żerowanie na sentymentach i zastój w branży - to największe zarzuty wobec recyklingu na naszym growym podwórku. Jest jednak jedna platforma, na której bardzo chętnie przeżyłbym pewne przygody jeszcze raz. 
 

your_tapeworm your_tapeworm 08.02.2019, 16:56
Nintendo Switch GoPlay Game Traveler Pack - moja opinia
461V

Nintendo Switch GoPlay Game Traveler Pack - moja opinia

Każdy właściciel konsoli prznośnej doskonale wie, że wydatki fanów grania mobilnego wcale nie kończą się na zakupie samego sprzętu oraz gier. O nasze maleństwo trzeba przecież dbać, bezpiecznie przewozić, a często też na rynku pojawiają się gadżety, które znacząco wpływają na komfort użytkowania. Jestem tydzień po zakupie pewnego zestawu i chciałbym Wam opowiedzieć kilka słów na jego temat. 

your_tapeworm your_tapeworm 01.02.2019, 22:40
The Last Story - recenzja gracza, który kiedyś kochał jRPG.
599V

The Last Story - recenzja gracza, który kiedyś kochał jRPG.

The Last Story to gra, która urzeka od pierwszych sekund. Muzyczny motyw przewodni wraz z oszczędnym, skąpanym w bieli ekranem startowym zaszczepia w nas uczucie, że oto mamy przed sobą tytuł wyjątkowy – grę, która nas wzruszy i zmusi do refleksji. Jak bowiem sugeruje tytuł mamy przed sobą ostatnia opowieść, a przecież nawet najtwardsi z nas, którzy na codzień mogą pochwalić się gruboskórnoscią godną kamiennego golema, nie lubią pożegnań. Bo nagle może okazać się, że ów golem wcale nie jest pusty w srodku...

your_tapeworm your_tapeworm 01.02.2019, 00:07
1, 2 , Switch! Czyli kupiłem konsole od Nintendo. Znowu
2933V

1, 2 , Switch! Czyli kupiłem konsole od Nintendo. Znowu

Moment, gdy pod moje skromne strzechy zagląda nowa konsola jest dla mnie zawsze emocjonujący. Przez chwilę zapominam, że jestem już po trzydziestce i cieszę się jak małe dziecko, kiedy badam możliwości nabytego właśnie sprzętu. Jeżeli jesteście ciekawi dlaczego po raz trzeci dałem szansę Nintendo, czym skusiła mnie najnowsza kosnola, oraz jakie są moje pierwsze wrażenia z użytkowania tej gejmingowej hybrydy, to zapraszam do lektury.

your_tapeworm your_tapeworm 08.01.2019, 10:39
Kaczka - to maks co może z ciebie być, czyli recenzja Mutant Year Zero: Road to Eden
662V

Kaczka - to maks co może z ciebie być, czyli recenzja Mutant Year Zero: Road to Eden

Gdyby porównać grę do kobiety, to Mutant Year Zero: RTE byłaby raczej skromną dziewczyną z sasiedztwa, niż obwieszoną złotem solarą. Prosta, ale niegłupia. Przystępna, ale nie łatwa. Nietuzinkowa? Na pewno. Ale przede wszystkim, mająca w sobie to ‘coś’. 

your_tapeworm your_tapeworm 16.12.2018, 10:57
ZALICZONE W 2018
411V

ZALICZONE W 2018

''Czas leci, a my jak małe dzieci'' – jak śpiewał pewien raper. I ciężko się tu z Rychem nie zgodzić. W tym roku wpadło mi 31 wiosen, ale pasja do gier ciągle ma się dobrze. Ponownie zachwycałem się nowosciami, pełen nostaligii wracałem do klasyków oraz z wypiekami na twarzy śledziłem poczynania branży. W tym blogu chciałbym się z Wami  podzielić informacją jakie gry  towarzyszyły mi w  mijającym roku 2018.  

your_tapeworm your_tapeworm 10.11.2018, 15:10
RISEN - RECENZJA
1617V

RISEN - RECENZJA

     Nie jestem fanem Gothik’a. Ba, nawet nie grałem w żadną częsć. Gdy gry z tej serii podbijały serca pecetowych graczy, ja zawzięcie ratowałem świat w kolejnych częsciach Final Fantasy, z padem od PS One w rękach. Mój pierwszy kontakt ze studiem Pirhania Bytes to Elex z 2017 roku i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Postanowiłem sięgnąć więc po kolejne tytuły od tej ekipy, ale jako że seria Gothik mogłaby być zbyt dużym krokiem wstecz to padło właśnie na Risen z 2009 roku. Musicie mi wybaczyć, ale z powodów opisanych wyżej nie znajdziecie tu porównań do słynnej trylogii, która zapoczątkowała przygody bezimiennego. Swoje wrażenia opiszę z punktu widzenia osoby, która posmakowała Elexa i chce więcej. 

your_tapeworm your_tapeworm 27.10.2018, 11:38
ZA BARY Z KLASYKIEM #1 - MAFIA: THE CITY OF LOST HEAVEN
869V

ZA BARY Z KLASYKIEM #1 - MAFIA: THE CITY OF LOST HEAVEN

Stare gry. Pamiętamy je jako coś magicznego. Część z nas uważa, że ich miejsce jest w naszej pamięci. Chcemy by sobie tam leżały i kwitły, pielęgnowane naszymi wspomnieniami i smagające nas od czasu do czasu wiatrem nostalgii. Są jednak tacy, którzy na przekór mądrym tego świata próbowali wejść tam, gdzie po wielu latach już się wchodzić nie powinno. I nagle okazało się, że ubóstwiana przez nich gra jest teraz frustrująco trudna i cholernie brzydka. 

your_tapeworm your_tapeworm 24.10.2018, 20:45
SHADOW OF THE TOMB RAIDER - RECENZJA
3015V

SHADOW OF THE TOMB RAIDER - RECENZJA

     W teorii nowy Tomb Raider to najlepsza odsłona serii. W porównaniu do poprzednika poprawiono wizualia, zadbano o bardziej mroczną i dojrzałą historię oraz ku radości graczy zrezygnowano z rozwałki na każdym kroku, stawiając na eksplorację oraz rozwiązywanie zagadek. Czy więc otrzymaliśmy Tomb Raidera grywalnego na miarę pierwszych przygód pani archeolog i podanego w przepięknej oprawie godnej dzisiejszych czasów?

your_tapeworm your_tapeworm 26.09.2018, 21:10
MARVEL'S SPIDER-MAN:  RECENZJA PRZECIĘTNEGO GRACZA.
429V

MARVEL'S SPIDER-MAN: RECENZJA PRZECIĘTNEGO GRACZA.

Uwielbiam gry, zwłaszcza te dobre. Nie ma dla mnie znaczenia, czy bawię się na PC czy na konsolach ani przez kogo sprzęt został wyprodukowany. Postać Spider-Man’a jest mi znana tylko powierzchownie. Oczywiście, że kojarzę Petera Parkera, nawet go lubię, ale nie jestem fanem tej postaci. W dzieciństwie oglądałem kreskówkę, gdzieś w ręce wpadł mi komiks, na ‘’szaraku’’ przeszedłem kiedyś ‘Enter Electro’, ale to tyle. Zero sentymentu, żadnych uprzedzeń. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, ta recenzja jest dla Ciebie.

A Single Player
Oceń profil
+ +56 -
your_tapeworm
Ranking: 122 Poziom: 67
PD: 37819
REPUTACJA: 15752