Blog użytkownika kapsell

kapsell

kapsell kapsell 23.12.2013, 12:14
PS4 i XOne wylądowały! Radujmy się?
391V

PS4 i XOne wylądowały! Radujmy się?

Premiery nowych maszynek Sony i Microsoftu mamy już za sobą. Pierwsze emocje opadły. Poznaliśmy tytuły startowe i zapowiedzi. No i...?

I tu mi się już nasuwa znak zapytania. Obie konsole powiedzmy ogólnie są do siebie zbliżone pod względem mocy (jednak ze wskazanie na PS4) ale nie mamy skoku takiego jaki był przy przejściu z PSX na PS2 czy z PS2 na PS3. Tamte premierowe i nieco późniejsze gry mnie osobiście wkleiły w fotel. Teraz przy PS4 nie mam już takiego efektu. Owszem, nowy Killzone wygląda dobrze, ale przy np. The Last of Us nie uważam, że to rewelacja.

 

Uważam za żenujące, że zdecydowana większość gier nie osiąga rozdzielczości 1080p i nie śmiga przy 60 klatkach, to powinien być absolutny standard na NOWEJ generacji. Przykre jest również to, że w przyszłości nie zagramy w gry, w rozdziałce 4K szkoda, że nie wzięto tego pod uwagę, bo niebawem jak odpowiednie TV zaczną trafiać pod strzechy mielibyśmy skok milowy. Jeśli się dobrze przyjrzymy architekturom obu nowych konsol możemy powiedzieć, że konsole jakie znaliśmy do tej pory zniknęły, pod względem „bebechów” mamy normalne PCty. Nie mówię ze to źle, nie ma dla mnie znaczenia na czym gram, ważne sa gry. Owszem, nowy Killzone wygląda dobrze, ale przy np. The Last of Us nie uważam, że to rewelacja.

 

Zaraz padną głosy, że to początek, że poczekajmy, ze się maszynki rozkręca i wtedy się zacznie. Być może. Na pewno wszystko co najlepsze jest przed nami i dostaniemy wiele smakowitych kąsków. Nie zmienia to jednak faktu, ze niestety nie czuje tego dreszczu emocji, który czułem przy premierze PS2 czy nawet PS3.

 

Chyba jestem graczem starej daty, bo szczerze czuje się zmęczony wszechobecnymi DLC, mikrotransakcjami, f2p i patchami, a śledząc tytuły, które nadchodzą na PS4 jak i XOne widać, że będzie tego jeszcze więcej.

 

Podsumowując, z pewnością jeszcze i Sony i Microsoft zarobią na mnie przy zakupie ich nowych konsol, ale na pewno nie stanie się to szybciej niż za rok. Może więcej. Oczekuje nowych IP, nowych rozwiązań w rozgrywce, powalającej grafiki i wciągającej fabuły. Mam nadzieje ze takie tytuły już powstają.

 

PS Wszystkim użytkownikom i użytkowniczkom portalu PPE życzę radosnych i zdrowych Świat Bożego Narodzenia, spędzonych nie tylko przy konsoli ;)

Tagi:

Oceń notkę
+ +12 -

red is bad
Oceń profil
+ +40 -
kapsell
Ranking: 88 Poziom: 67
PD: 37805
REPUTACJA: 8397