Blog użytkownika lukasg12

lukasg12 lukasg12 17.07.2013, 01:06
Singiel czy multi?
403V

Singiel czy multi?

Multiplayer - zło wciskane na siłę praktycznie do każdej gry w imię jej wydłużenia. Katorga polegająca na użeraniu z całą bandą gimbusów.

Nie cierpię multiplayera. Nie grałem, nie gram i nie będę grał. Kilka razy miałem wątpliwą przyjemność oglądania koleżki grającego w multi i nie porwało mnie.

Nie potrafię zrozumieć fenomenu wrzucania na siłę multiplayera do praktycznie każdej gry.Za przykład niech powtórzy God Of War. Jakaś totalna porażka. Kolejny przykład The Last of Us - niby elegancki multi ale sknocony ponieważ nie nagradza refleksu, małpiej zwinności a samookaleczenia, bandażowanie itp itd. 
 

Jestem chyba starej daty. Dla mnie gra to pewnego rodzaju intymny związek pomiędzy graczem a cyfrowym światem. Moje wybory, mój styl i moja droga z tytułem a co najważniejsze brak wpieprzania się kogokolwiek innego. A co to jest multi? To nic innego jak inni gracze i ich styl. Nie rozumiem tego fenomenu. Nie wiem, może po prostu jestem antyspołeczny i wolę bywać samemu niż w towarzystwie. A może mam już dosyć domorosłej hołoty, z którymi użeram się na co dzień? Myślę, że coś może w tym być. Dość ludzi i ich problemów, ich narzekań, płaczów, żali itp. Wracając do domu nie chcę mieć z nimi nic wspólnego (nie dotyczy najbliższej rodziny). Chcę się położyć, odpocząć, zjeść dobry obiad, odpalić piwko i włączyć konsolę. A pograć chcę sam a nie z baranami.

Obecnie multiplayer jest popularny, siłą przebija się model Free-2-Play (albo Pay-2-Win). Zaczyna mnie to przerażać. Niedługo okaże się, że nie będzie gier strictle singlowych albo singlowe rozgrywki będą jedynie swoistymi demami czego sobie i wam nie życzę.

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +33 -
lukasg12
Ranking: 371 Poziom: 53
PD: 20359
REPUTACJA: 6774