Gram, bo lubię

FaithlessGod FaithlessGod 22.12.2014, 10:27
Filozofia Zen #3 – The Walking Dead
1991V

Filozofia Zen #3 – The Walking Dead

Kolejny stół, którym warto się zainteresować. The Walking Dead, jak sam tytuł sugeruje, oparty jest na licencji znanego serialu, a konkretniej gry wideo od TellTale. Warto strzelić kulkę zombiakowi?

Zen Studios przyzwyczaiło mnie, że nie odcina kuponów. Gdy ekipa bierze się za tworzenie kolejnego stołu do swojego pinballa wiem, że dostanę produkt dopracowany, oferujący ogromne pokłady grywalności. Ponieważ gra od TellTale przypadła mi do gustu, z chęcią sięgnąłem po stół z umarlakami w roli głównej.

Spróbuj przetrwać


Twoim zadaniem jest ukończenie pięciu głównych misji, składających się na epizody sezonu pierwszego gry opowiadającej o losach Lee i Cementine. W „A New Day” musisz w krótkim czasie zdobyć okrągły milion punktów, uderzając jedynie w bumpery i spinner. Score nabija się w trakcie zadania znacznie szybciej. W „Starved for Help” trzeba walczyć z zombiakiem wyłażącym z kanału. Najpierw musisz go wywabić, a potem potraktować kilka razy kulką. „Long Road Ahed” wymaga sporej precyzji, ponieważ najpierw musisz zaliczyć dwie z sześciu ramp, a następnie trafić w kanał wentylacyjny. „Around Every Corner” to mini-gra, w której chwytasz za snajperkę. Szukasz zombiaków pokazujących się w oknach i zdejmujesz je. Masz ograniczoną ilość czasu i amunicji, więc musisz się spieszyć, a niemalże każdy strzał powinien być celny. Ostatnią misją jest „No Time Left”. Walczysz w niej z umarlakami, których należy trafić kulką, a następnie odciągnąć od Lee i Clementine uderzeniem w dzwonnicę kościelną. Oprócz tego stół oferuje kilka innych atrakcji, jak chociażby rozwalanie czerepów na malutkiej strzelnicy z odwróconymi łapkami, czy grę w piłkę z dziewczynką.

Poziom trudności jest świetnie wyważony. Misje i zadania wymagają umiejętności oraz odrobiny szczęścia, a ich wykonanie daje sporo satysfakcji. Poznanie stołu zajmie ci sporo czasu, jednak jest on na tyle ciekawy, że ciężko jest sobie odmówić kolejnej partii.

Did I miss anything?


Oprawa, jak na Zen Studios przystało, trzyma bardzo wysoki poziom. Stół wykonano z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Porzucone wraki samochodów, walające się śmieci i zrujnowane budynki konkretnie podkręcają klimat. W zależności od twoich akcji, zmienia się też oświetlenie. Do tego stopnia, że w pewnym momencie zapada noc. Ekran ciemnieje, przez co trudno się zorientować, gdzie jest kulka. Bardzo ciekawie prezentuje się otoczenie, stylizowane na część miasteczka opanowaną przez zombie. Szwendają się one po ulicach, próbują sforsować ogrodzenie, aby dostać się do flippera. Cieszą też akcenty związane z produkcją TellTale. Znajdziesz tu stodołę z farmy Hershela, domek na drzewie, lokomotywę i parking. Centralna część blatu przedstawia głównych bohaterów pierwszego sezonu. W trakcie zabawy spotkasz wszystkie znane z gry postacie. Na pierwszym planie są oczywiście Lee i Clementine, ale nie zabrakło też Carley, Kenny’ego, czy Bena. Całości dopełnia genialne udźwiękowienie. Muzyka przygrywająca w tle nie nudzi, a charczące co jakiś czas zombie tylko potęgują atmosferę grozy. Lee i Clementine od czasu do czasu ze sobą rozmawiają, komentując to, co akurat dzieje się na ekranie.

Save yourself!


Jeśli lubisz pinballe, koniecznie zapoznaj się z tym stołem. Nawet, jeśli nie jesteś fanem The Walking Dead, będziesz się świetnie bawił wykonując misje główne oraz zadania poboczne. Ilość atrakcji, które tu znajdziesz dostarczy ci mnóstwa doskonałej zabawy. Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych stołów, jakie Zen Pinball 2 ma swojej ofercie. Koniecznie dodaj go do swojej kolekcji!

Ocena: 9.5/10

Tagi: The Walking Dead zen pinball 2

Oceń notkę
+ +16 -

Oceń profil
+ +5 -
FaithlessGod
Ranking: 1693 Poziom: 36
PD: 6972
REPUTACJA: 1647