Blog użytkownika Nemesis US

Nemesis US Nemesis US 03.03.2019, 21:50
EVIL TV - Żywi czy martwi  - zombie!
197V

EVIL TV - Żywi czy martwi - zombie!

Z czym najbardziej kojarzycie  sobie markę Resident Evil? Bez czego seria nigdy by nie istniała? Odpowiedź jest tylko jedna - zombie. I właśnie jest nasz najnowszy materiał. Postanowiliśmy przyjrzeć się jak na przestrzeni kilkunastu lat zmieniała się istota głównego elementu sagi. Zapraszamy!

Przez ostatnie lata żywe trupy zniknęły nam trochę z głównego nurtu RE. Było to spowodowane zmianami jakie przyszły wraz z RE4 i nowym sposobie przedstawiania zagrożenia przez twórców. Teraz jednak przy okazji powrotu na tron króla survival horrorów czyli RE2make zombie wróciły. Straszniejsze i groźniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ale ich początki sięgają aż 1996 roku kiedy na rynek trafiła pierwsza odsłona i na zawsze zmieniła nasze postrzeganie zombie w medium jakim są gry. Jaki inny tytuł później potrafił przedstawić zombie nie jako worek do bicia ale śmiertelne zagrożenie? 

Postanowiliśmy przeanalizować jak zmieniały się wygląd  i zachowanie zombiaków wraz z każdą kolejną cześcią RE. Rozłożyliśmy dla Was zdechlaki na czynniki pierwsze i ostatecznie stwierdziliśmy w którym REsidencie najlepiej spełniły swoją rolę. Zapraszamy na dwu-częściowy odcinek i dziękujemy za Wasze uwagi i opinie. Lecimy!

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +20 -
Nemesis US
Ranking: 1950 Poziom: 39
PD: 8213
REPUTACJA: 1210