SKLEP

SoQwirówka...

czyli mikser growo-sportowy z domieszką
Konrad Adamczewski Konrad Adamczewski 20.12.2010, 18:40
Janikowski liczy na play-off
1049V

Janikowski liczy na play-off

Dawno nie męczyłem Was doniesieniami z ligi NFL, wypada zatem nadrobić zaległości. Sezon regularny wchodzi bowiem w decydującą fazę, a jedną z dobrych wiadomości jest to, że wciąż teoretyczne szanse na awans do play-off ma drużyna Sebastiana Janikowskiego - Oakland Raiders.
 

Dawno nie męczyłem Was doniesieniami z ligi NFL, wypada zatem nadrobić zaległości. Sezon regularny wchodzi bowiem w decydującą fazę, a jedną z dobrych wiadomości jest to, że wciąż teoretyczne szanse na awans do play-off ma drużyna Sebastiana Janikowskiego - Oakland Raiders.
 

xxxxx


Dziś w nocy "Najeźdźccy" pokonali 39:23 Denver Broncos, co pozwoliło zachować im nadzieję na pierwszy od 2002 roku występ w play-off. Do zwycięstwa przyczynił się też Janikowski, który zdobył 13 punktów. Generalnie, obecne rozgrywki są dla Raiders dość udane, gdyż w poprzednich latach szybko odpadali z walki o play off i byli chłopcami do bicia. Teraz legitymują się bilansem 7 zwycięstw i 7 porażek.

 
Opowiedzmy o tym, jak można załapać się do play-off, bo zapewne nie dla każdego jest to jasne. Liga NFL dzieli się na dwie konferencje - AFC i NFC. W każdej z nich występuje 16 zespołów. Konferencje dodatkowo podzielone są na 4 dywizje. Do play off automatycznie awansuje 8 zespołów - mistrzowie dywizji w obu konferenacjach (Division Winner na diagramie). Są oni rozstawiani z numerami 1-4, według najlepszego bilansu zwycięstw, porażek i remisów. Dodatkowo przyznawane są "dzikie karty" (Wild Cards). Otrzymują je cztery zespoły - po dwa z konferencji AFC i NFC - które mają najlepszy procentowy bilans zwycięstw (nie licząc mistrzów). Tu klucz do rozstawienia jest ten sam. Lepszy zespoł z danej konferencji dostaje numer 1, gorszy - 2. Tą właśnie drogą do play off mogą dostać się Raiders.

 

 
Play-off rozgrywane jest dwutorowo, każda konferencja ma swoją "drabinkę". Dwa najlepsze zespoły z obu konferencji (numery 1 i 2) w I rundzie pauzują. Rozstawiony z numerem 3 gra z "dziką kartą" numer 2, a numer 4 - z "dziką kartą" numer 1. W II rundzie zwycięzcy tych pojednków mierzą się z mistrzami dywizji. W III, gdy na placu boju zostają łącznie cztery zespoły, rozgrywany jest mecz o mistrzostwo obu konferencji. Zwycięzcy jadą na wielki finał Super Bowl.

 
Co zatem muszą zrobić Raiders, aby załapać się do rozgrywek posezonowych? Wygrać dwa ostatnie mecze, choć nie będzie to łatwe. Do Kalifornii przyjadą bowiem zespoły teoretycznie lepsze - Indianapolis Colts i Kansas City Chiefs. Poza tym drużyny z którymi przyjdzie walczyć o "dzikie karty" w konferencji AFC też nie należą do słabeuszy. Baltimore Ravens i New Jork Jets legitymują się bilansem 10-4 i futboliści z Oakland muszą liczyć na ich potknięcia. Zaraz na początku nowego roku przekonamy się, czy się nie przeliczą.

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +4 -
Konrad Adamczewski
Ranking: 1837 Poziom: 33
PD: 5480
REPUTACJA: 715
Miesięcznik PSX Extreme