Od „kosmicznych nazistów” do postapo dinozaurów – Jak powstawał Horizon Zero Dawn

WIDEOBLOG
526V
Od „kosmicznych nazistów” do postapo dinozaurów – Jak powstawał Horizon Zero Dawn
GRYtopia | 19.01, 09:12

Brud, błoto, kosmiczna wojna i futurystyczni naziści. Tak w jednym zdaniu można streścić Killzone'a, serię, która na stałe zapisała się na kartach "niebieskiej" historii. Z tym że ile razy jedno studio będzie tworzyć w kółko ten sam tytuł? Guerilla Games miało dość już po trzeciej numerowanej części i postawiło wszystko na nową kartę. Z mojego filmu dowiecie się jak dokładnie do tego doszło i jak przebiegał proces twórczy Horizon Zero Dawn.

Cześć. Słowem wstępu chciałbym wyjaśnić co i jak. Ostatnio doszedłem do wniosku, że gry mnie trochę męczą. Nie mam ochoty ani o nich pisać (żeby wrzucić do szuflady), ani nawet w nie grać. Jednak zamiast pójść po linii najmniejszego oporu i zrzucać to wszystko na karb "wypalenia", postanowiłem spróbować nowego formatu, jakim są materiały filmowe.

Jako, że jest to moje pierwsze podejście do takiej konwencji bardzo zależy mi na słowach krytyki, najlepiej konstruktywnej. ;) Utworzyłem więc ankietę, w której możecie dać znać jak się podobało. Coś mi edytor nie chce ankiety zapisać... No trudno. Przynajmniej komentarze nadal działają. :P

Okej, ale tak w sumie: o czym to i dlaczego powstało?

Ostatnio odświeżałem sobie Zero Dawn z racji tego, że w przyszłym miesiącu wychodzi "dwójka". Zacząłem się zastanawiać jak doszło do tego, że w Guerilla nagle przeskoczyli z pierwszoosobowego, liniowego FPSa, do gry z otwartym światem i kamerą z trzeciej osoby. Zero Dawn było praktycznie pod każdym względem czymś innym od Killzone'a. Zacząłem buszować w internecie, okazało się, że Guerilla Games są bardzo otwarci co do swojej pracy i w okolicach debiutu Aloy opublikowali sporo filmów przedstawiających kulis powstawania Horizona. Dowiedziałem się z nich wielu interesujących rzeczy, więc uznałem, że trochę ich pozbieram i opublikuję co ciekawsze w formie poniższego filmu. 

Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas.

8

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych