Blog użytkownika montana

montana

montana montana 09.04.2014, 18:19
Czy gracze potrafią tylko grać?
1690V

Czy gracze potrafią tylko grać?

Wstęp jak wstęp, po co drążyć temat?

 

Swietna grafika ,grywalność i masa humoru ! .Polecam .

 

 

 

Fakt że pomimo przeciętnych ocen jakie zgarnęła ta gierka to mimo wszystko jest warta ogrania. Klimat, wiele ciekawych pomysłów i przyjemne dla oka wykonanie z pewnością zachęcają.

 

Mistrzostwo
Jedna z najlepszych części serii !
Pospieszyli się tą końcówką

giereczka super szkoda że się tak szybko kończy
11/10
Ta gra jest najbardziej ceniona przez mnie ze wszystkich gier w jakie grałem. zasługuje na 11/10. Epicka fabuła .
Kto grał ten wie :)
Zdecydowanie najlepsza druga połowa w historii gier. (Y/N)?
Warto zagrać

Kto nie grał ten musi.....
- Gra Cudo

Ograłem na ps2, Ograłem na Xboxie 360 i nawet na 3DSie. Kocham tą grę.

- Również :) bardzo lubię tę grę

 

Piękna gra, lecz nie dla wszystkich
Jednak troszke słabsza

Moim zdaniem słabsza od poprzedniczki, do tego ten męczący back tracing, porażka.
Legenda

Legenda tej części nigdy nie umrze
10
Dałem 10 gdyż mi właściwie wszystko w tej
grze przypadło do gustu. Szczególnie
fabuła.


 

Długo się zastanawiałem czy jednak napisać tego bloga czy może nie. Myślę sobie: montana co ty będziesz sobie znowu wrogów robił? Ale potem do mnie doszło, że w zasadzie ci, co mieli się na mnie obrazić już to zrobili. Poza tym problem wraca jak bumerang i kiedy myślę, że już go nie ma to znowu uderza mnie w twarz (jak bumerang). Oryginalnie miało to się to znaleźć u HIVa na filmiku w części poświęconej hejtowi, ale z racji tego, że ani ja do niego ani on do mnie nie napisał i nikt oprócz mnie nie wie o tym zamyśle, to niestety nie wypaliło. Widocznie mam pecha w życiu.

 

No ale o co chodzi? Mów o co ci chodzi pisz! Ano chodzi mi o poziom merytorycznej dyskusji graczy na temat ich hobby ze szczególnym uwzględnieniem tutejszej Encyklopedii. Na samym początku może wyjaśnię o co biega z cytatami, które otworzyły tę notkę. To są oczywiście przeniesione w skali 1:1 rzeczywiste CAŁE tematy założone przez użytkowników portalu. I teraz zagadka - jakich gier dotyczą? No właśnie, ciężko to wydedukować i to chyba wystarczający argument świadczący o tym, że tego typu wątki są po prostu mizerne. Nie tylko nic nie wnoszą do dyskusji i jej nie zaczynają, ale zaśmiecają portal i niejako zachęcają innych do robienia tego samego. Dajmy na to, że pierwszy raz wchodzisz do Encyklopedii na "kartę" jakiejś gry, żeby ją skomentować. Widzisz 3 założone dyskusje i każda krótsza od poprzedniej z lakonicznym "super gra" wyczerpującym temat na czele. Co więc taki osobnik najprawdopodobniej zrobi? Założy czwarty temat bliźniaczo podobny do pozostałych głęboko wierząc, że tak to się właśnie na PPE robi.

 

Boli, że gracz, który spędził przy jakimkolwiek tytule tych minimum kilka godzin nie potrafi złożyć 5 sensownych zdań na jego temat. 5 zasranych zdań! Dlaczego akurat tyle to nie wiem, to raczej ruchomy limit, ale moim celem jest pokazać, że to naprawdę nie jest nic trudnego wykrzesać z siebie jakieś konkrety na temat ogrywanej produkcji. Jasne, nie każdy ma talent do pisania, ale nikt nie będzie z linijką siedział i odmierzał czy aby na pewno twoje zdania są dobrze sklecone. Chodzi o sam fakt, że próbujesz coś merytorycznego napisać na temat gry. Jeżeli nie masz smykałki do tworzenia zdań (sic!) to nie pchaj się na afisz i nie wychylaj z 1,5 zdania złożonego z przypadkowych wyrazów, które nic ze sobą nie niosą. Twój temat może wypchnąć inny, dużo ciekawszy, który przepadnie, bo tobie akurat zachciało się spłodzić coś bezproduktywnego.

 

Najczęstszy chyba argument, który jest jednocześnie najgłupszym, jaki pojawia się w ustach osób, które zakładają takie pożal się Boże tematy jest taki, że oni nie są "profesorami języka polskiego" (oryginalne nazewnictwo) i to wszystko wyjaśnia. Otóż śmiem twierdzić, że ze świecą szukać takiego profesora na PPE, a mimo wszystko ciekawe tematy na temat gier powstają. Problem w tym, że szybko znikają. Czyli co? Graczom nie tylko nie chce się pisać, ale i czytać? Bo łatwiej wdać się w łańcuszek odpowiedzi "ja też, ja też" w super temacie o treści "jak dla mnie gra fajna" niż przeczytać te przysłowiowe 5 zdań. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, wszak chyba wszyscy albo przynajmniej większość jest na PPE po to, żeby wymieniać się swoimi opiniami na temat gier i godzinami dyskutować na ich tematach w tym możliwie jak najbardziej pozytywnym znaczeniu. Tyle, że lakoniczne tematy starczą na ile? Na 2 odpowiedzi? Mówcie, co chcecie, ale im więcej znaków tym więcej punktów zaczepienia i tym większa szansa, że można podyskutować o tym elemencie czy o tamtym.

 

Moje "ulubione" (pozdro dla kumatych) "dyskusje" (ile jeszcze tych cudzysłowów i nawiasów nawiasem mówiąc?!) to te, w których każdy pisze jaki ma stosunek do poszczególnych części w serii. "Lubię dwójkę, ale trójka też jest fajna, choć ulubiona to jedynka, ale grałem też w piątkę u kumpla." To akurat nie jest dosłowny cytat, ale tego typu kwiatków jest całe zatrzęsienie przy seriach typu Uncharted, MGS, God of War, Gears of War (to dla Xboxowców) czy Mario (i Nintendopsycholi). Ich wspólny mianownik to ABK, czyli absolutny brak konkretów. Każdy wymienia po prostu w jakie części w serii grał i która mu bardziej podpasowała, ale w ŻADNYM wypadku nie argumentuj i nie pisz akurat dlaczego tę część uważasz za najlepszą. Może czas na jakieś sondy na temat serii? Każdy mógłby zagłosować na ulubioną część i się wyżyć, a przy okazji niedoświadczeni z serią mieliby jakiś ogląd na to jak prezentuje się poziom całej serii. Nie wiem tylko gdzie by takie sondy umieścić, bo to taki bardziej luźny pomysł, ale fakt faktem, że nie ma w tej chwili na PPE jednego miejsca, gdzie zebrana jest cała dyskusja dotycząca danej serii.

 

Po części za taki stan rzeczy odpowiada też sama Encyklopedia, bo na dobrą sprawę nie wiadomo czym ona jest. Każdy może sobie założyć temat niespecjalnie się nad nim zastanawiając. To, co z pewnością ograniczyłoby spam i napływ tematów, które nie powinny się tam znaleźć, to limit znaków. Dostaliśmy nie tak dawno limit znaków, jaki potrzebny jest do napisania notki na bloga. 300 znaków to dość powiedzieć, że nie są Himalaje języka polskiego, bo niecałe 2 smsy. 2 SMSY! Mimo wszystko taki limit, ile by on nie wynosił myślę, że polepszyłby sprawę.

 

Jak już jesteśmy przy Encyklopedii to przydałby się jej mały lifting. Najważniejsza jej bolączka jest taka, że nie widać kto komu odpisuje w temacie. Jeżeli temat ma kilkanaście odpowiedzi to naprawdę można się pogubić w dyskusji, bo wszystkie odpowiedzi podpinane są pod autora wątku. Druga sprawa to opcja spoiler. Na każdym forum czy to o grach czy o filmach to podstawa. Co do samej oceniaczki to chętnie zobaczyłbym ilość głosów przy danej grze. Pozwala to określić czy ocena 8.5 jest zasługą tego, że oceniły ją 2 osoby, w tym jedna na 10, a druga na 7 czy osób 150. Wiąże się to z TOPem, czyli najlepiej ocenianymi grami na portalu, który w tej chwili jest bardzo niemiarodajny. W pierwszej 10 może znaleźć się zarówno gra, która zgarnęła 500 głosów, jak i ta, która zdobyła ich 5. Wzorem Filmwebu przydałby się pułap głosów, od którego gra wskakiwałaby do TOPu. Teraz, jak punkty za ocenianie gier zostały definitywnie zniesione warte się tym zająć i zrobić z tego rankingu coś wartego uwagi. Jak już o seriach mówiliśmy (chyba ty) to na karcie danej gry fajnie gdybyśmy mieli zebrane wszystkie tytuły w serii tak, jak obecnie ma to miejsce z "Podobnymi grami". Oczywiście można skakać po wikipedii, można ręcznie je wyszukiwać, ale o wygodę się tu rozbija.

 

Tak więc zmiany, które wzorem innego użytkownika, wprowadzam na PPE bez pytania nikogo o zdanie:

- limit znaków na zakładane tematy

- pokazywanie ilości głosów na konkretną grę

- opcja spoiler

- uwypuklenie tego kto komu odpisuje w temacie

- zebranie wszystkich gier w serii gdzieś na poboczu

- bardziej sprawiedliwy TOP gier

 

Sam nie wiem czym ma być ta notka. Powstawała jako chęć uzewnętrznienia się i po prostu wylania trochę żółci i możliwe, że zostanie odebrana jako tzw. ból dupy. Bo jak coś jest krytykowane, byle co, to krytykujący od razu automatycznie musi mieć problem z miejscem, gdzie kończą się plecy. Być może to też apel po pierwsze do czyszczenia PPE ze śmieci. Ja na ten przykład po skończonej grze jak zawsze wpadam do Encyklopedii, żeby coś niecoś o niej pogaworzyć, ale przy okazji zgłaszam wszystkie wątki dotyczące tej gry, które wyglądają jak pół dupy zza krzaka. Proponuję robić to samo, żeby wszystkim żyło się lepiej i nikt się nie musiał denerwować. Po drugie to apel do tych osób, o których mowa. Być może żyją w błogiej nieświadomości jak bylejakowate tematy zakładają i w końcu przejrzą na oczy. Nie chodzi o to, żeby miarkować każde zdanie, ale żeby się przyłożyć, a nie robić coś na odpierdol. Nie popadajmy w skrajności. Nie istnieją tylko tematy 2 zdaniowe i takie, które mogłyby robić śmiało za recenzje. Są też te po środku i o ten złoty środek właśnie chodzi. Chociaż trudno, żebym miał do kogoś żal, że napisał za dużo.

 

Ktoś powie: "No i na huk tyle pisałeś o tym, że nie lubisz jedno czy dwuzdaniowych tematów o grach? Nie czytaj ich po prostu i po problemie." Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Naprawdę mam już dość tych spamerskich wątków i odechciewa mi się pisać cokolwiek jak je widzę. Pewnie za bardzo wyeksponowałem temat, ale tak już mam, że jak coś robię to na całego. Jest rzecz jasna spora grupka osób w opozycji, które piszą naprawdę schludnie i konkretnie. Że wymienię tu chociażby: Griftera (musiał być pierwszy, a cytując klasyka "kto czytał ten wie"), ale i całą resztę świetnych graczo-pisarzy, jak Daaku, repip, Iron, dżony, Senix, Roland Ninja, Keczup, Czarny Ivo, veteranus, ciwa22, krzychu007, klonik, saptis, mike81, Alexy78, Dario123, DarkProphecy, emas, SroQ i kończąc to i tak za długie lizanie się po fiutkach napiszę, że jeszcze kilka osób. Ale ci akurat piszą tak, jak powinni, więc śmiało można ich plusować czy brać za przykład. Loginów osób, które piszą brzydko nie będę wymieniał, ale każdy pewnie wie o kogo chodzi i zna przynajmniej 1 taką osobę.

No i na koniec nutka do kontemplacji i zastanowienia się przy jej dźwiękach nad omawianym tematem:

 

 

P.S. Cytaty na początku nie były jakoś specjalnie wyszukiwane, same wpadły autorowi w oko.

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +34 -

Go ahead, make my day!
Oceń profil
+ +146 -
montana
Ranking: 18 Poziom: 81
PD: 66815
REPUTACJA: 42101