Blog użytkownika montana

montana

montana montana 13.07.2013, 12:41
Najciekawsze easter eggi w grach na PS2
637V

Najciekawsze easter eggi w grach na PS2

Pogrzebałem trochę po sieci i wyłapałem, oczywiście moim zdaniem, najciekawsze easter eggi czy smaczki w grach na PS2.

- w grze Bully w Bullworth Town w czasie jednego z zadań sprzedawca rowerów wypowiada słowa "Dude, where's my bike?", które są oczywistym odniesieniem do komedii z Ashtonem Kutcherem "Dude, Where's My Car?".

- w tej samej grze jeden z bohaterów z "frakcji" Nerd stwierdza: "Ludzie mówią, że dzieci naśladują bohaterów z gier, a ja jestem daleko od stania się wąsatym hydraulikiem." Chyba nie muszę tłumaczyć o jakiego hydraulika chodzi, a sam cytat odnosi się do ciągłych rewelacji mediów, że gry szkodzą i zachęcają do aktów przemocy.

- Metal Gear Solid 3: Snake Eater - "zakręć" Snakiem w menu leczenia się, a ten po jakimś czasie zwymiotuje.

- również w MGS3: SE można sterować i bawić się wzorami w menu/ekranie głównym. L3 zmienia ten wzór w tle, R1 przyspiesza, a R2 spowalnia akcję. L1 przełącza czarne kontury postaci z głównego tła na drugi plan, a L2 zmienia kolor pierwszego planu.

 

- w The Getaway w trakcie jednej z misji, gdzie odwiedzamy obskurną "fabrykę" marihuany pod wielkim telewizorem stoi na dole PS2 Fat w pozycji pionowej i padem na podłodze.

- w Jak III po udaniu się do Naughty Otsel (bar w Haven City) i okręceniu o 180 stopni po wejściu przez drzwi ujrzymy nad nimi plakat Dextera oraz półnagiej dziewczyny.

- w Manhuncie występuje postać o imieniu Ramirez, która wygląda niemal tak samo jak Major Grant z filmu "Szklana Pułapka 2"

- w całym Manhuncie występuje sporo odniesień do serii GTA - między innymi można znaleźć samochody z tej serii gdzieś na złomowiskach, takie same automaty z napojami, podobne loga budynków czy ściany pokryte krwią.

- w grze Manhunt kilka razy napotkamy na drodze na wersję beta Jamesa Earl Casha, czyli... postaci, którą gramy.

- w levelu Kill The Rabbit w grze Manhunt znajdziemy graffiti z cytatem z Biblii z księgi Ezekiela: "Ciało twe rozrzucę po górach i wypełnię doliny twoją padliną. Ziemię twego wylewu napoję twoją krwią aż do gór i napełnią się tobą wąwozy."

- w jednym z apartamentów w Manhuncie znajdziemy kalendarz z widokiem na Nowy Jork z listopada 2003 roku. 19 dzień miesiąca jest zaznaczony uśmiechniętą buźką - 19.11.2003 to dzień amerykańskiej premiery gry.- w jednej z lokacji w grze Ratchet and Clank spotkamy niebieską kosmitkę. Jeżeli poskaczemy Ratchetem kilka razy przed nią - jej piersi zaczną nagle rosnąć... Też wymyślili takie rzeczy w tego typu grze.- żeby wymienić wszystkie easter eggi z GTA: San Andreas prawdopodobnie potrzeba by kilku ładnych dni. W grze możemy między innymi znaleźć mapę Vice City z wersji beta gry GTA: Vice City (brakuje kilku dróg, obiektów itp.) w koszu, skałę, która przypomina męskie przyrodzenie czy plakaty GTA III i GTA: Vice City na niektórych budynkach. W grze napotkamy także na fotografa robiącego namiętnie zdjęcia, który jeżeli zostanie np. niechcący trącony kijem bejsbolowym rzuci aparat, wejdzie do wody i się utopi.

- jeżeli podczas gry w Burnout Revenge na tej samej karcie pamięci posiadamy save'a z innej gry Criteriona, czyli Black to zostaniemy posiadaczami nowego wozu - Black Elite Racer wzorowanego na grze (posiada rejestrację o nazwie "Keller", a John Keller to bohater, którym kierujemy w tej topowej strzelance). Samochód można też odblokować zdobywając określoną rangę.- podobnie z grą Madden NFL 06. Jeżeli posiadamy zapis z niej w trakcie gry w Burnout Revenge to dostaniemy nowy samochód - Madden Challenge Bus. Co ciekawe w wersji na X360 wystarczy obejrzeć zwiastun Maddena z menu w Burnout Revenge.


- w grze ICO znajdziemy ukryte alternatywne zakończenie. Żeby je zobaczyć trzeba przynajmniej raz ukończyć grę i na końcowej planszy znaleźć na plaży arbuza, którego należy wziąć i zanieść swojej ukochanej Yordzie. Zaraz potem ujrzymy nowe zakończenie, które nie działa w amerykańskiej wersji gry.

UWAGA NA SPOILERY! (chyba)- ikona gry (konkretnie koń Argo i znak na jego czole na "I" jak "ICO") Shadow of the Colossus zmienia się, jeżeli posiadamy na karcie również save'a z ICO.

- w Resident Evil 4 za każdym razem kiedy Ashley schodzi na dół np. po drabinie albo czeka, aż ją złapiemy i jako Leon pod odpowiednim kątem zajrzymy jej pod spódnicę ta zacznie nas wyzywać od zboczeńców.

- w grze Fahrenheit (która jak się okazuje jest również bogatą skarbnicą ciekawych easter eggów) Tyler, jedna z trzech grywalnych postaci, trzyma w swoim biurze czapkę baseballową. Jeżeli przyjrzeć się jej bliżej można znaleźć na niej zapisane słowa "Quantic Dream", czyli oczywiście nazwę ludzi odpowiedzialnych za grę.

- w tej samej grze przy łóżku Tylera znajduje się pewna zabawka/figurka. Po najechaniu na nią Tyler powie: "To jest figurka Socka, postaci z mojej ulubionej gry video." Sock to postać z poprzedniej gry Quantic Dreams, czyli Omikron The Nomad Soul.

- w mieszkaniu Carli w Fahrenheicie znajduje się plakat kultowego filmu z 1941 roku "Obywatel Kane". Tyle, że "Kane" zostało zastąpione nazwiskiem "Cage". David Cage to oczywiście twórca gry Fahrenheit.

- podczas wizyty Carli w szpitalu psychiatrycznym napotkamy na drodze czarnoskórego sanitariusza o imieniu Barney, który mówi nam, że nie chcemy tam zejść (na dół szpitala). Jest to oczywiste odniesienie do "Milczenia owiec", gdzie również jako policjantka (niezapomniana Jodie Foster jako Clarice) składamy wizytę w szpitalu/więzieniu psychiatrycznym, gdzie czarnoskóry pielęgniarz Barney ostrzega nas... Poza tym cela odwiedzanego przez Carla więźnia znajduje się w tym samym miejscu, co cela Lectera z filmu.

- przeglądając jako Lucas wiadomości na swoim komputerze natkniemy się na wiadomość o postępach w sprawie rzezi w szkole średniej w Chicago, której powodem miały być gry video. W newsie czytamy między innymi, że to nie powszechna dostępność broni jest problemem, a właśnie gry video. I tak jak Bully wyśmiewa pogląd jakoby gry miały wpływ na nasze zachowania tak Fahrenheit zdaje się ma zupełnie odwrotne podejście i podchodzi do sprawy nadzwyczaj poważnie. Masakra, o której mowa wydarzyła się naprawdę, a grą, która miała mieć wpływ było GTA.

- w czasie wizyty Tylera w bibliotece dostajemy od bibliotekarza książkę, która ma pomóc w schwytaniu mordercy. Po przyjrzeniu się jej łatwo dostrzec, że została napisana przez niejakiego De Gruttola. David De Gruttola to prawdziwe imię i nazwisko Davida Cage'a (Cage to pseudonim).

- w Hitman: Blood Money w jednej z misji w piwnicy po zabiciu trzech szczurów dostaniemy specjalną kartę-przepustkę. Karta ta otwiera drzwi do pomieszczenia, gdzie... spora grupka szczurów urządziła sobie imprezkę - grają w karty, jedzą pizzę, a nawet urządzają sobie zawody w boksowaniu.- w Devil May Cry 3 (obu wersjach) zabicie jako Dante przynajmniej 100 wrogów w czasie końcowych creditsów daje nowe, dłuższe zakończenie (choć to może akurat nie easter egg).

- w intrze przed każdą misją w Devil May Cry 3 są poukrywane liczby zgadzające się z tą misją. Przykładowo przed misją nr 1 w filmiku ją otwierającym znajdziemy liczbę 1 (ukrytą akurat na pudełku od pizzy) itd. w każdej z 20 misji.- w czasie ekranu ładowania w Devil May Cry 3 wciśnij trójkąt, żeby przeciąć napis "Now loading" lub kwadrat, żeby go przestrzelić.

Dobra to na razie tyle, bo jeszcze nie daj Bóg ktoś przeczyta. Może później jeszcze coś dopiszę. Sporo z nich jak widać znajduje się w grach Rockstara. Niemal każda z ich gier (no może oprócz Max Payne'ów) naszpikowana jest odniesieniami do innych ich produkcji. To tylko świadczy o tym, że chłopaki robią gry naprawdę z pasji. Oczywiście ta pasja przynosi im dochody, ale za umieszczanie easter eggów zapewne nikt im nie płaci i nie każe tego robić.

 

Tagi: easter eggi PS2 easter egg

Oceń notkę
+ +1 -

Go ahead, make my day!
Oceń profil
+ +147 -
montana
Ranking: 19 Poziom: 81
PD: 67013
REPUTACJA: 42128