Opowieści z Grypty

Mr.Darko Mr.Darko 15.06.2014, 23:43
eRPeGowy przegląd tygodnia #28 - Karczma
4132V

eRPeGowy przegląd tygodnia #28 - Karczma

28 odcinek Przeglądu wylądował. Jeszcze 2 i będzie 30, a stąd już tylko krok do 100. Potem 200, 1000 i pierdyliard. Zapraszamy serdecznie do czytania!


1. Na głównej mogliście poczytać już o planowanym dodaniu do Final Fantasy XIV: A Realm Reborn przy okazji patcha 2.4 duetu Rogue/Ninja, u nas w ramach uzupełnienia przeczytacie o jeszcze jednej ciekawostce. W poniższym trailerze zatytułowanym "A Realm in Peril" możemy przypomnieć sobie wszystkie poprzednie Primale dodane do linii questowej Into the Maelstrom (Ifrit, Garuda, Titan i Leviathan), których najnowsza łatka uzupełni o Ramuha i Shivę. O ile obecność Ramuha jest już potwierdzona, to nie wiadomo, czy pojawiająca się na samym końcu bogini lodu ma być tylko teasem ze strony developerów, czy faktyczną zawartością.

 
 
2. Dungeon Crawler pod tytułem Dungeon Travelers 2: The Royal Library and Mamono’s Seal otrzymał datę premiery w Japonii. Wyznaczono ją na 25 września 2014. Gra pierwotnie ukazała się na PSP w marcu 2013 roku. Standardowa edycja będzie kosztować 5,800 jenów. W przypadku zamawianie pre-ordera otrzymujemy dodatkowo ochraniacz na ekran Vity oraz tapetę. Wersja premium zawiera ściereczkę z mikrofibry, torbę oraz stelaż. Cena 8200 – jenów.
 
 
 
3. Patch 2.4 z nową klasą swoją drogą, natomiast podczas E3 producent gry - Naoki Yoshida - podzielił się w trakcie sesji Letter from the Producer masą informacji odnośnie planowanej na lipiec łatki z numerkiem 2.3. Jedną z nowości będzie Frontlines - oddzielny od Wolf's Den tryb PvP dla maksymalnie 72 graczy (3 drużyny po 24 graczy). Frontlines ma być przyjaźniejsze niedzielnym graczom dzięki większym grupom, możliwości zmiany klasy podczas starć oraz autoskalowaniu do poziomu 50, a na arenie znajdą się także potwory do ubicia oraz strefy z flagami, więc nie będziemy ograniczeni tylko do wzajemnego prania się po hełmach. Kolejne zmiany związane są z Chocobosami: dojdzie możliwość ich hodowli, ich statystyki i umiejętności znajdą zastosowanie w "złotym czymś" (Gold Saucer!?), a same skille i kolory upierzenia będzie można zmieniać począwszy od patcha 2.35. Również housing doczeka się drobnych zmian: mając odpowiednią rangę w swojej Free Company będzie można za ok 300.000 gil nabyć prywatną kwaterę, którą będzie można umeblować w ten sam sposób co inne domy. Z kolei w kwestii instancji ma zostać nowa kryształowa wieża: Syrcus Tower, będąca bardziej casualową alternatywą dla mocno hardkorowego The Coil. Z innych nowości: Yoshida przemyśli możliwość nadania poprzednim questom fabularnym voice-actingu, ale dopiero po patchu 2.3; w grze ma się pojawić więcej "gości" zgrabnie wplecionych w fabułę, ale niech to będzie coś bardziej w stylu Gilgamesha niż Lightning...; zawierane małżeństwa będą mogły być tej samej płci - według Yoshidy chodzi tu bardziej o symbolikę miłości, bo płeć postaci można zmienić za pomocą Fantasii; w planach jest wydanie artbooka zawierającego opracowane jak dotąd concept arty.
 
 
4. Filmików z Akiba’s Trip 2 ciąg dalszy. Poniżej fragment prezentujący kolejne panie chodzące po ulicach Akihabary niczym po wybiegu dla modelek. Dodatkowo dorzucamy w bonusie 4-minutowy gameplay z PS4.  Premiera w Japonii 3 lipca.
 
 
 
5. Obok rychło-w-czas potwierdzonego wydania Final Fantasy Type-0 na PS4 i XO (lol), S-E wyda na rynki zachodnie także Final Fantasy Agito - przeznaczonego na smartfony spin-offa tego spin-offa serii w systemie free-to-play. Głównymi cechami tytułu ma być kustomizacja postaci (rysy twarzy, fryzury, barwa głosu), wybory (nasze interakcje z innymi postaciami mają się sumować i na bieżąco kształtować świat gry) oraz misje (wykonując je zdobędziemy doświadczenie i fundusze/składniki na nową broń). Zapowiedziane są także eventy, w których uczestniczyć będą wszyscy aktualnie zalogowani gracze. Gra pojawi się na iOS i Androidzie w niesprecyzowanym jeszcze terminie.
 
 
6. Do japońskiej premiery Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea pozostał niecały miesiąc (17 lipca). Gust dla podtrzymania zainteresowania graczy wypuściło opening video oraz gameplay z gry, z którym możecie się zapoznać poniżej.
 
 
 
7. Choć premiera Monster Hunter Frontier G na Vitę planowana jest dopiero na sierpień, już teraz możemy przyjrzeć się przebiegowi rozgrywki z japońskiej bety gry. Poniższy materiał przybliża nam walkę czterech graczy przeciwko dostępnemu tylko we Frontierze wyvernowi Forokururu, a od 1:35 można przyjrzeć się dodanemu niedawno do gry nowemu rodzajowi broni - Tonfom.
 
 
 
 
8. Po hektolitrach wylanego jadu i miesiącach oczekiwania Atlus USA potwierdził w końcu datę premiery Shin Megami Tensei IV w Europie. Ta została wstępnie ustalona na trzeci kwartał tego roku, a gra ma być dostępna tylko na eShopie jako wersja cyfrowa. Nie wiadomo teraz, jak traktować rewelacje przewodniczącego Nintendo France, mówiące o tłumaczeniu gry na język francuski... Czyżby grający Pierre'owie byli uczuleni na język Szekspira, w związku z czym doczekają się własnej wersji językowej do pobrania?
 
 
9. Ultra Dimension Action Neptunia U doczekała się pierwszego treściwego materiału video. Co prawda nie jest to żaden zwiastun ani fragment rozgrywki, tylko animowane intro, ale i z niego możemy się czegoś dowiedzieć. Potwierdza ono bowiem obecność w grze czwórki sióstr głównych bogiń CPU Candidates (Nepgear, Uni, Rom i Ram) oraz daje wgląd w sylwetki pojawiających się po raz pierwszy Dengekiko i Famitsu.
Ultra Dimension Action Neptunia U pojawi się w Japonii 28 sierpnia.
 
 
 
10. Pierwsze egzemplarze oraz pre-ordery Persony Q (w USA) zostały uzupełnione o zestaw 11 kart tarota. Pierwszy rzut egzemplarzy będzie także umiejscowiony w specjalnym opakowaniu.

Wspomnieć należy także o specjalnej edycji o nazwie „Wild Cards”, która zawiera:

- wspomniane wyżej karty tarota

- Art Booka

- Płytę CD z soundtrackiem

- Utwardzany pokrowiec na 3DSa

Cena - 79,99$  

Źródło

 

11. Z najnowszego trailera z Phantasy Star Nova, który wylądował w sieci dowiemy się co nieco o historii świata, w którym dzieje się akcja gry. Premiera na Vicie w 2014

Źródło

 
12. O Hyperdimension Neptunia: Re;Birth 1 było od jakiegoś czasu cicho, więc najnowsza wzmianka o tym Vitowym remake'u treścią zalicza ją do takich słodko-gorzkich. W czwartek w sieci pojawił się rating ESRB dla zachodniego wydania gry, co cieszy - dziwi/martwi fakt pojawienia się "PC" w platformach docelowych. Siliconera zasięgnęła języka u wydawcy, Idea Factory International i jak wynika z odpowiedzi ich agencji PR, firma jest zainteresowana możliwością wydania gry także na komputery osobiste, inaczej nie zabiegaliby o kategoryzację wiekową dla niej. Czy Vita faktycznie straci ekskluzywny tytuł, i to z serii od początku związanej z marką PlayStation, dowiemy się w bliżej nieokreślonej przyszłości.
 
 
 
 
13. W Senran Kagura 2: Deep Crimson nie będziemy obijać się wyłącznie z innymi hojnie obdarzonymi shinobi. W Famitsu pojawiły się grafiki prezentujące nowy typ wroga (demony zwane Wraithami), które na pierwszy rzut oka kojarzą się z... tzw. "nightmare fuel" z Soul Sacrifice! Dotychczas poznane typy to: niekompletny, korzystający z gruzu zamku jako budulca Orochi, Goza - morski upiór o ciele pokrytym ludzkimi twarzami, Jyura - kule będące piersiami (!) gigantycznego cienia oraz Mikami - dwie siostry pół-stonogi o mocach błyskawic i wiatru. 
Senran Kagura 2: Deep Crimson zadebiutuje na 3DSa 7 lipca w Japonii.
 
 
           
           
 
 
 
14. Przed wami dwa materiały prezentujące właściwy przebieg walki w Lost Dimension - szykowanego przez FuRyu strategicznego RPGa. Pierwszy z nich koncentruje się bardziej na akcji oraz "Darach" (Gift - moce ESP) poszczególnych członków drużyny - co cieszy, bo jak dotąd znaliśmy tylko właściwości Touya Olberta (elektryczność/magnetyzm), Himeno Akatsuki (piromancja) i Yoko Tachibany (leczenie). Blondynka Nagi korzysta z lewitacji, ciemnowłosy Agito wykorzystuje teleportację i fazowanie do poruszania się, a dziecinna Mana atakuje jakiegoś rodzaju mocami kinetycznymi. Drugi materiał z kolei zaznajamia nas z taktycznymi możliwościami systemu walki - "Assist" (ataki członków drużyny znajdujących się w zasięgu celu), "Gift Exp" (oddzielne doświadczenie otrzymywane za używanie swoich Giftów, a służące do rozwijania ich), "Refer" (zakończenie tury poprzez oddanie jej pobliskiemu członkowi drużyny, przydatne jeżeli sami nie jesteśmy w stanie nikogo zaatakować) oraz "Berserk" (status nakładany na postać w momencie wyczerpania się punktów SAN odpowiedzialnych za używanie Giftów, zwiększający jej siłę ataku kosztem utraty kontroli).
Lost Dimension pojawi się na PS3 i Vitę 7 lipca w Japonii.
 
 
 
 
15. Europa czeka na własną wersję Danganronpa 2: Goodbye Despair (premiera u nas 5 września), a tymczasem smaży się nam kolejna gra z tego uniwersum. Danganronpa: Another Episode będzie pomostem między pierwszą a nadchodzącą drugą częścią, w której pokierujemy Komaru Naegi - siostrą głównego bohatera DR1 oraz Toko Fukawą z tej samej części. W tym wypadku będziemy mieli do czynienia nie z przygodówką visual novel, a raczej... strzelanką TPP, choć słowo "strzelanka" jest tu użyte nieco na wyrost - przy pomocy megafonu Komaru będziemy strzelać słowami kluczowymi w elementy otoczenia, aby pozbywać się krwiożerczych klonów Monokumy - elementy logiczne zostają więc na swoim miejscu. Sylwetki na końcu zwiastuna sugerują kolejny roster wykręconych postaci, z którymi obie bohaterki wejdą w interakcje. Nie wiadomo jeszcze nic o zbliżonej dacie premiery, ale Danganronpa: Another Episode trafi na Vitę.
 
 
16. 4Gamer postanowił przybliżyć nam założenia szykowanego przez Marvelous AQL Forbidden Magna, gdzie jako Lux rekrutujemy coraz to więcej "duchowych dziewczyn". Pomogą nam one prowadzić nasz hotel, ale będzie można je także zabierać ze sobą do lochów celem eksploracji i zdobywania złóż. Podczas walki skorzystamy ze zręcznościowego systemu Connect Lead Time, pozwalającego nam umieścić daną dziewoję (każda ma inne statystyki i ataki) w dowolnym miejscu na planszy, a następnie w odpowiednim momencie zaatakować. Po powrocie do hotelu wejdzie do gry system ETR, dzięki któremu podczas scenek dialogowych i eventów będziemy zacieśniać więzy i budować zaufanie z naszymi pokojówkami, co zaowocuje na polu walki silniejszym potencjałem bojowym. Poznaliśmy także dwie nowe dziewczyny, które będziemy mogli zrekrutować: sprzedającą kryształy Elfrede i Gabrielle, którą ratujemy od utonięcia.
Forbidden Magna trafi na japońskie 3DSy 2 października.
 
           
           
 
17. Premiera Dynasty Warriors: Gundam Reborn już za pasem, więc Namco Bandai przypomina o najnowszej odsłonie swojej mechanicznej siekanki efektownym zwiastunem. Ponad 120 typów Mobile Suitów, pojawienie się Mobile Armorów (Big Zam zamiatający tłumy robi wrażenie) nowy Burst System i największa do tej pory liczba misji - mnie jako weteranowi serii więcej nie potrzeba. Preorderowcy dostaną dodatkowy scenariusz "Trial of Crimson and Red" mierzący nas przeciwko legendom uniwersum oraz dodatkowego Mobile Suita - znanego z Model Suit Gunpla Builders Beginning G Beargguya.
Dynasty Warriors: Gundam Reborn pojawi się w Europie na PSN jako tytuł cyfrowy 27 czerwca.
 
 
18. Jeżeli w notce prasowej traktującej o smartfonowym tytule przewija się zwrot "console quality", to wiedz, że coś się dzieje! Po krótkiej nieobecności na iOSa i Androida wraca Cross Horizon - mobilny RPG, w którym jako cierpiący na amnezję bohater (ależ to oryginalne) z wróżką u boku (jak wyżej) ruszamy w podróż, aby odzyskać nasze wspomnienia (j/w) i przy okazji pokonać złego Bandit Kinga (j/w). Gra podczas walki wykorzystuje ekran dotykowy do właściwego dla platformy pukania i miziania ekranu celem wykonywania ataków i zasłaniania się tarczą. Niejako z dziennikarskiego obowiązku pograłem trochę w CH i... cóż, takie "console quality" nie ma startu do RPGów znanych z konsol stacjonarnych i na pewno nie jest argumentem za tym, abym przestał zabierać Vitę do pracy...
 
 
19. Pojawiła się masa grafik i parę filmików z zapowiedzianych: Pokemon Alpha Saphire oraz Pokemon Omega Ruby. Poniżej znajdziecie m.in.  Sableye’a po przejściu mega – ewolucji, krótki trailer. Po grafiki odsyłamy do wypełnionej po brzegi galerii. Premiera w Europie 28 listopada.
 

Źródło

 

20. Oczekujący na Sword Art Online: Hollow Fragment mogą nacieszyć swój wzrok trailerem w języku angielskim. Gra ukaże się w Europie latem 2014.

Źródło

21. Na koniec anglojęzyczny trailer Disgaei 4: Promise Revisited (Vita), który został zaprezentowany na E3 2014. Po obejrzeniu zapraszamy na Pigułę!

Źródło

 
 
 
eRPeGowa Piguła
 
 
- po małym zamieszaniu przy okazji poprzedniego Przeglądu potwierdzamy: kiedy już czytacie te słowa, obie części Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga są dostępne do pobrania w sekcji PS2 Classics zarówno na amerykańskim, jak i europejskim PSNie
 
- Hitoshi Yagami z Nintendo podczas panelu poświęconego Project S.T.E.A,M., potwierdził, że nad Shin Megami Tensei x Fire Emblem cały czas trwają prace i że nie został on skasowany
 
- Namco Bandai Europe potwierdziło, że zmierzający na nasz rynek zimą 2014 Tales of Hearts R doczeka się pełnego voice-acting w językach angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim;
 
- Capcom Community Specialist Yuri z forum Capcom Unity potwierdził, że zachodni gracze nie zagrają w Monster Hunter 4 Ultimate z japońskimi łowcami. Ma to być spowodowane barierą językową w tej nastawionej na ścisłą współpracę grze
 
- inspirowane serialami anime MMORPG Onigiri doczeka się wersji na PS4, o co zadba wydawca CyberStep
 
- Tomoya Asano na swoim twitterze po raz kolejny powiedział to, czym oficjele S-E zbywają nas od dłuższego czasu - nowe szczegóły o Bravely Second poznamy "latem"
 
- Yuji Horii, twórca serii Dragon Quest, potwierdził rozpoczęcie prac nad jedenastą odsłoną serii, która ma trafić na konsole stacjonarne
 
- Yoshifumi Hajimoto z Marvelous AQL potwierdził, że jest w trakcie prac nad trzecim i czwartym epizodem DLC do Muramasy Rebirth, i że powinny one zadebiutować w Japonii jeszcze w tym roku
 
- Natsume potwierdziło wydanie na 3DSowym Virtual Console kolejnych tytułów z GameBoya Color - będą to LufiaThe Legend Returns i Harvest Moon 2; nie mamy także co liczyć na Harest Moon 64
 
 
eRPegowa Rozkładówka prezentuje dzisiaj dwie panie z Danganronpa: AE oraz moją ulubioną Etnę, znaną z serii Disgaea. Dario, dziś łez szczęścia niestety nie uronisz.
 
 
 
Dobrnęliśmy więc do końca Przeglądu nr 28. Do zobaczyska za tydzień!
 

Tagi: jrpg news przegląd rpg

Oceń notkę
+ +29 -

Obiektywnie 10/10. Subiektywnie 1/10.
Oceń profil
+ +35 -
Mr.Darko
Ranking: 209 Poziom: 63
PD: 32290
REPUTACJA: 8614