Opowieści z Grypty

Mr.Darko Mr.Darko 01.12.2013, 13:23
eRPeGowy przegląd tygodnia #2
251V

eRPeGowy przegląd tygodnia #2

Serdecznie zapraszam.

1. Możliwe, że za jakiś czas doczekamy się dwóch, nowych tytułów z serii Dragon Quest. Zostały ujawnione znaki handlowe, które dociekliwi, powiązali z DQ. Są to: Luminaries of the Legendary Line oraz The Seeds of Salvation. Angielskie nazwy wskazują, że gry, być może, zostaną wydane na Zachodzie. Pozostaje trzymać kciuki, żeby okazało się to prawdą.

Źródło:http://www.destr(...)47.phtml

 

2. Festival of Magic, to gra jrpg, która ma ukazać się na Wii U w styczniu 2015 roku. Firma SnowCastle Games, która tytuł tworzy, zwróciła się o dofinansowanie za pomocą Kickstartera (cel - 250 tys. dolarów). SC Games zapowiada, że ich gra będzie powrotem do korzeni jrpg.

Źródło:http://www.ninte(...)of_magic

 

3. W sklepie Google Play oraz App Store, pojawiła się gra Final Fantasy 4: The After Years. Jest, to sequel, którego historia rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach znanych z oryginału. Na swojej drodze spotkamy starych znajomych m.in. Cecila, Rosę, czy Kaina. Jednak postać, którą będziemy kierować, jest zupełnie nowa. Cena - ok. 53 złocisze.

Źródło:http://www.eurog(...)-android

 

4. 23 listopada 2013, miała miejsce premiera filmu Persona 3 The Movie: Spring of Birth. Atlus kilka dni później, zapowiedział kontynuację. Ma się ona ukazać na ekranach japońskich kin, latem 2014 r. Póki co, nie ma informacji o ewentualnej premierze na Zachodzie. 

Źródło:http://www.destr(...)19.phtml

 

5. Gra Ys: Memories of Celceta miała swoją premierę 26 listopada 2013 w USA, na PS Vitę. Termin wydania wersji europejskiej, wyznaczono na rok 2014. W grze wcielamy się w postać dotkniętego amnezją, czerwonowłosego chłopaka o imieniu Adol Christin. 

Źródło:http://www.gram.(...)ta.shtml

 

6. Alexander J. Velicky, autor pokaźnego moda do Skyrima pt. Falskaar, został pracownikiem Bungie. Na stworzenie moda poświęcił około 2000 godzin, a robił go, ponieważ chciał pracować w...Bethesda Softworks. Może nie trafił, tam, gdzie chciał, ale jego praca z pewnością została doceniona.

Źródło:http://www.eurog(...)ames-job

 

7. W grudniu będzie miała miejsce japońska premiera Puzzle & Dragons Z, na 3DS. Jest, to port niezwykle popularnej mieszanki gier typu puzzle oraz rpg wydanej na smartfony. Gra trafi na rynek zachodni w niedalekiej przyszłości.

Źródło:http://www.ninte(...)f_detail

 

8. Nadchodzi nowa część "Tales of". Namco Bandai uruchomiło nową stronę, na której znajdziemy wiele mówiące "Next Tales of". Czekamy, więc na oficjalną zapowiedź.

Źródło:http://uk.ig(...)les-game

 

9. Firma Neverland, twórca Rune Factory (spin-off Harvest Moon) plajtuje. Na oficjalnej stronie możemy się dowiedzieć, że wszystkie aktualne projekty zostaną wstrzymane. Rune Factory, to gra rpg, w której oprócz standardowych walk z potworami i zwiedzaniem podziemi, można było zająć się wytwarzaniem broni, łowiectwem czy, orką na polu. Do tej pory wyszły 4 części i niestety wychodzi na to, że więcej się nie pojawi.

Źródło:http://uk.ig(...)oes-bust

 

10. Na koniec zapraszam do zapoznania się z dwoma, ciekawymi wywiadami. Jeden dotyczy Wiedźmina 3, a drugi Child of Light. Polecam i do zobaczenia w kolejnym odcinku.

Tagi: news podsumowanie rpg

Oceń notkę
+ 0 -

Obiektywnie 10/10. Subiektywnie 1/10.
Oceń profil
+ +36 -
Mr.Darko
Ranking: 124 Poziom: 63
PD: 32253
REPUTACJA: 8650