MY World!

Czyli kolejne 1001 opowieści Ajrona...

Iron Iron 15.05.2013, 23:42
Mad Season
753V

Mad Season

Jako fan muzyki alternatywnej, dziś zaprezentuję pewien projekt który z zwykłego jam session zrodził wyjątkowe brzmienie...
 

 

Mad Season to istniejąca formacja z Seattle założona w 1994 w skład której wchodzili znani muzycy i innych znanych w tamtych czasach już zespołów.

 

Mike McCready z Pearl Jam gitara

Layne Staley z Alice in Chains wokal

Barrett Martin z Screaming Trees perkusja

John Baker z The Walkabouts bass

 

Wszystko zaczęło się od zwykłego występu  16 października '94 w kafejce "Crocodile Cafe" w Seattle. Zagrali ze sobą wtedy po raz pierwszy i było to zwykłe jam session. Panowie byli zadowoleni z tego co prezentowali i postanowili założyć zespół którego pierwotna nazwa brzmiała Gacy Bunch ( od seryjnego mordercy) ostatecznie jednak nazwę zmieniono na Mad Season ( nazwa zespołu odnosi się do okresy rozkwitu grzybków halucynogennych tzw."psylocybków" ) Jak wspomina sam Mike takie okresy było czasem chlania i nadużywania dragów.

 

Zespół wspierał gościnie Mark Lenegan z Screaming Trees. Współpraca zaowocowała wydaniem albumu "ABOVE"  Premiera albumu miała miejsce 7 marca 1995. Pierwszych utworów kapeli można było posłuchać radiu "Self - Pollution Radio" które było prowadzone przez członków Pearl Jam.

Muzycy koncertowali trochę w '95 do czasu gdy każdy wrócił do swoich macierzystych kapel. Cała grupa oddaliła się od siebie i przestali grać live'y. W '97 Mike starał się poskładać zespół do kupy jednak pogłębiające się problemy Layne'a z narkotykami spowodowały, że wokalista zrezygnował z wspólnego koncertowania. Warto zaznaczyć, że jego narkotykowe sesje trawy dość długo i stwarzały problemy także Alice in Chains, Layne choć można powiedzieć, że się starał był uzależniony, sławny i miał dużo pieniędzy... 

 

Gdy Mad Season zostało bez wokali podjęto decyzję by wspomagający ich Mark Lenegan został i głównym wokalistą. Wszystko wydawało się obiecująco jednak muzycy choć zmienili nazwę na "Disinformation moniker" i zagrali kilka razy ich wspólne koncertowanie i wydanie nagrania studyjnego stało pod znakiem zapytania.

W 1999 w wyniku przedawkowania heroiny zmarł basista John Baker, który był wieloletni przyjacielem Marka co definitywnie przesądziło o losie Mad Season. Kapela rozpadła się i nic nie wróżyło by coś się zmieniło.

W 2000 i 2012 muzycy wykonali kilka hitów zespołu jednak był to swoisty chołd dla Baker'a i Staley'a który również zmarł od przedawkowania ledwo 3 lata po śmieri kolegi.

 

Choć muzyka w tamtych czasach była nakrapiana prochami i alkoholem nie można jej odmówić jednego, że była wyjątkowa i ponad czasowa, projekt zwany "Mad Season" był jednym z wielu muzycznych eksperymentów który tylko zwiększał ilość dobrej muzyki z okręgu Seattle. 

Sam bardzo lubię Mad Season to swoiste połączenie "duszy" Alice in Chains z brzmieniem Pearl Jam. Wszystkie kawałki są nastrojowe, jak dla mnie jest to jeden z ulubionych albumów do słuchania wieczorową porą. Wszystkim serdecznie polecam jednak zaznaczam, że jest to muzyka inna niż tą którą spotykamy dziś wiec nie wszystkim może się spodobać, ale cóż ja ich lubię, a wy nie możecie nic z tym zrobić :D

 

 

Track List: "ABOVE"

No. Title Music Length  
1. "Wake Up"     7:38
2. "X-Ray Mind"     5:12
3. "River OF Deceit"   5:04
4. "I'm Above"   Martin, McCready, Staley, Mark Lenegan 5:44
5. "Artificial Red"     6:16
6. "Lifeless Dead"     4:29
7. "I Don't Know Anything"   5:01
8. "Long Gone Day" Martin, McCready, Staley, Lanegan 4:52
9. "November Hotel"     7:08
10. "All Alone"     4:12

 

W specjalnej edycji dwupłytowej która ukazała się 2013 mamy dodatkowe kawałki.

 

No. Title Lyrics Music Length  
11. "Interlude"       0:43
12. "Locomotive"   Lanegan   4:34
13. "Black Book Of Fear"   Lanegan Martin, McCready, Saunders, Lanegan, Peter Buck 6:08
14. "Slip Away"   Lanegan   5:39
15. "I Don't Wanna Be a Soldier"   John Lenon Lennon 5:52

                                

 

 

Kilka moich ulubionych kawałków:

 

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

You're Gonna Carry That Weight
Oceń profil
+ +154 -
Iron
Ranking: 14 Poziom: 87
PD: 80759
REPUTACJA: 35726