Blog użytkownika dKc

dKc

dKc dKc 06.02.2016, 12:42
Luty ostatnim miesiącem z PS3?
3628V

Luty ostatnim miesiącem z PS3?

Czy grałeś w którąś z tych gier? Update'y.
Można? Można.

[update]
Stało się. Mamy 22 lutego, w tle lecą napisy końcowe Stridera, a ja mam wszystko zaplanowane ograne. Oczywiście, można mi zarzucać, że nie przeszedłem wszystkiego, bo są dwa odrzuty. Te odrzuty to: Motorstorm Apocalypse (szkoda moich nerwów, kiedy widzę że gra zepsuta) oraz Sly Collection (już nie mam 14 lat niestety, żeby całe dnie katować jakiś wyścig czy level kilka godzin). Nie podeszły mi te gry. Ale mam jeszcze kilka dni do końca lutego, więc co... Jakbym się uparł to bym skończył Motorstorma (1-2 wieczory) i Sly'a (1 część - 1 wieczór, 2 część - 2 wieczory, 3 część - 2 wieczory). Są jeszcze 2 opcjonalne tytuły: Demon's Souls oraz Rogue Legacy. O ile w to drugie to mi się nie chcę grać to to pierwsze jestem prawie przekonany, że mi nie podejdzie. Mam swoją teorię, że Demon's Souls spodoba się wszystkim osobom, którym podobał się Shadow of Collosus czy Ico. Ten sam szary, ponury klimat i ta sama powolna mechanika. Osobiście, nie kojarzę żadnej młodej osoby, która by się jarała Soulsami w stylu "ooo stary, trzeba w to zagrać". Zamówiłem sobie dziś 3 gry: Eternal Sonata  (podobno 29h ten jRPG trwa), Silent Hill Downpour (9h) i Little Big Planet 2 (a to to nawet nie sprawdzałem ile trwa, ale zamówiłem ot tak, żeby mieć w komplecie:) ). O ile myślę, że Silenta przejdę o tyle zobaczę czy będzie mi się chciało w przydługą Eternal Sonatę grać. Jednak takie dłuższe ponad 20-godzinne gry trochę męczą w 2/3 rozgrywki... I zauważyłem, że na to narzekam nie tylko ja, ale i osoby lubiące długą rozgrywkę. No, nieważne. Mimo wszystko - da się ukończyć tyle gier w miesiąc, wbrew temu co pisali inni, że nie dam rady albo jeśli będę bezrobotny. Da się. Ale i tak mało kto tu zajrzy. Jeszcze jedna ważna rzecz: nie życzę nikomu takiego trybu życia jaki ja miałem przez ostatni miesiąc. No, może najgorszemu wrogowi. :) To tyle chciałem. Aha, GTA 4 tak mi się spodobało, że przyrządzam recenzję. ;)

 

Od razu powiem, że nie, nie będę tutaj kręcił żadnej dramy, że PSN to gówno, które nie działa i że wyrzucam konsolę na śmietnik. Po prostu naczytałem się za dużo nagłówków przyrządzanych przez newsmanów ppe, niektóre blogi też były inspiracja, stąd podział na strony. Do rzeczy: PS3 Slim jest chyba najlepszą konsolą, jaką kiedykolwiek miałem! To była (jest) moja pierwsza konsola od Sony i do dziś pamiętam jakąś taką magię niektórych gier, np. specjalnie sobie ustawiłem czas pracy tak by kończyć o 15 i móc wcześniej wrócić i włączyć The Last of Us i podziwiać tą piękną zieleń w wiosennych etapach.

Ale nie o to, nie o to. Mam ambitny cel. Chcę przejść ostatnie gry, które zostały mi na kupce wstydu z PS3 i chcę to zrobić do końca miesiąca, żeby móc z czystym sumieniem pozbyć się konsoli. Kupiłem ją używaną i chcę ją sprzedać używaną. Jednak przed tym wypadałoby poprzechodzić to co się kiedyś nakupiło. :)

A co się nakupiło? W sumie to co widoczne i będę opisywał to, co wiem o danej grze, jakie na mnie pierwsze wrażenie zrobiła i gdzie pamiętam że skończyłem w formacie CO TO, ŚREDNIA, GDZIE SKOŃCZYŁEM, SZACOWANY CZAS, WRAŻENIA. Gdzie skończyłem i wrażenia to subiektywny opis, co to jest gatunkiem,  średnia to średnia ocen z ppe natomiast szacowany czas będzie wartością ściągniętą ze strony howlongtobeat (wartość Main Story). Praktycznie wszystkie gry rozgrzebałem (bo musiałem przecież zobaczyć czy działa, żeby wystawić pozytywa na allegro, nie? :) ). Jeśli ktoś ma jakieś skojarzenia/uwagi/ciekawostki (zwłaszcza takie pomocne w efektowej grze) odnośnie tych gier to można komentować.

 

Nier

CO TO: Rzadko dostępna na aukcjach perełka RPG.

ŚREDNIA: 8,3 (PS3)

8,1 (X360)

GDZIE SKOŃCZYŁEM PRZY 1 KONTAKCIE: Zacząłem w to grać jeszcze przed Xenoblade Chronicles X i teraz jestem przy queście w którym powiedziałem młodszemu bratu gościa, który ma mi ulepszyć broń, że jego matka zginęła.

SZACOWANY CZAS: 19,5h

WRAŻENIA (pierwsze):

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

WRAŻENIA (po przejściu):

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

SKOŃCZONE: TAK

 

Shadow of Collossus

ŚREDNIA: 9,4 (PS2)

9,2 (z ICO na PS3)

CO TO: slasherowata gra o zabijaniu bossów od studia robiącego The Last Guardian

GDZIE SKOŃCZYŁEM: Przy pierwszym bossie (wspiąłem mu się na nogi)

SZACOWANY CZAS: nie chce mi się w to wierzyć, ale 9,5h

WRAŻENIA: Po skończonym ICO zabrałem się za tą grę i nie pamiętam jak do tego doszło, że nie czytałem tutoriala. Przez chwilę chodziłem jak gupek po pierwszej planszy przy leżącej dziewczynie starając się zrozumieć o co chodzi ze ‘światłem z miecza’. Dopiero po ponownym włączeniu gry, obejrzeniu intra i przeczytaniu ocb zrozumiałem, że miecz pokazuje lokację bossa.:) Trochę przez to mam awersję, ale zamierzam spróbować jeszcze raz, najwyżej mi się nie spodoba.

SKOŃCZONE: TAK

WRAŻENIA KOŃCOWE:

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

 

Tagi: kupka wstydu papatki pożegnanie ps3

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +18 -

Oceń profil
+ +134 -
dKc
Ranking: 55 Poziom: 74
PD: 50656
REPUTACJA: 22653