Blogowe dexxa wypociny

dexx dexx 10.07.2013, 11:13
Curiosity potwierdza:  szkodliwe promieniowanie na Marsie
276V

Curiosity potwierdza: szkodliwe promieniowanie na Marsie

Wiadomość z ostatniej chwili.

Zabójcze dla życia dawki promieniowania, jakie otrzymaliby astronauci podczas lotu i pobytu na Marsie, są główną przeszkodą dla misji załogowej na tę planetę - stwierdzili naukowcy na podstawie danych zebranych przez marsjańskiego łazika Curiosity.

RAD wykrył, że do wnętrza kapsuły przenikało codziennie 1,84 miliSievertów (mSv) promieniowania. Sievert jest standardową jednostką służącą do mierzenia wpływu promieniowania jonizującego na żywy organizm.Dla porównania przeciętna roczna dawka promieniowania pochodzącego z naturalnych źródeł dla mieszkańca Europy wynosi ok. 2,7 mSv. hehe niezle...

Na Ziemi organizmy żywe chroni gęsta atmosfera czy pole magnetyczne oraz skały. W przestrzeni jest całkiem inna sprawa i jaka ta powłoka by musiała być duża ??

Mierzone promieniowanie pochodziło z dwóch źródeł - ze Słońca i z przenikającego do Układu Słonecznego promieniowania z przestrzeni międzygwiezdnej. Promieniowanie przenikając do organizmu człowieka, m.in. uszkadza kod DNA w komórkach.

Czy to takie odstraszanie czy rzeczywiście Nasa nagle boi się wysłać ludzi na marsa ??

Zródło:http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14245233,Dlaczego_ludzie_nie_moga__na_dluzej__latac_na_Marsa_.html

Tagi:

Oceń notkę
+ +1 -

Kimi is a legend...a champion on and off the track
Oceń profil
+ +170 -
dexx
Ranking: 7 Poziom: 87
PD: 82602
REPUTACJA: 35566