Blogowe dexxa wypociny

dexx dexx 31.05.2013, 13:24
Magiczna Waga Ciężka - Boks lat 90-tych/part 1
937V

Magiczna Waga Ciężka - Boks lat 90-tych/part 1

Czy nie wydaje Wam się że w latach 90-tych boks w wadze ciężkiej miał większy prestiż ?? każdy cios, pojedynek było czymś wyjątkowym a pretendent naprawdę musiał się wykazać żeby dostać szansę na walkę o pas ??

Teraz współcześnie święcący triumfy w wadze ciężkiej bracia Kliczko z każdą kolejną walką kojarzą mi się już tylko z monotonną i taką rezygnacją bo każdy pierwszy lepszy dostaję szansę walki o pas, nie ma tego wyniszczenia że ktoś musi stoczyć 3 walki naprawdę przed pasem tylko ktoś w rankingu kto jest 22 nagle dostaje szansę walki.

Jakbym miał podać jakiś czas/przełom czy po prostu koniec pewnej ery to bym podał walkę w której waga ciężka przestała być tą najbardziej prestiżową i najtrudniejszą, mój kierunek to 21 czerwca 2003 roku. Wtedy w Los Angeles doszło do jednego z piękniejszych wieczorów , a zarazem naj krwawszych pojedynków bokserskich. W głównych rolach wystąpili obecny mistrz świata Witalij Kliczko oraz Lennox Lewis – jeden z ostatnich wielkich pięściaży, obok Evandera Holyfielda,Mikea Tysona, Michael Moorer, Riddick Bowe, David Tua ,George Foreman,Tommy Morrison tak tak zobaczcie ilu ich było z górnej półki a to jeszcze nie wszyscy. To wielcy czempioni dekady lat 90-tych ubiegłego wieku. Tamtej  nocy w Los Angeles Lewis wpisał się na listę jako ostatni formalny pogromca starszego z braci Kliczko, którego podobnie jak w starciu z Chrisem Byrdem, z dalszej walki wyeliminowała kontuzja. Kliczko musiał przerwać pojedynek z powodu obficie krwawiącego łuku brwiowego.

Czy ta walka zabrała nam magie boksu z lat 90 ?? na pewno są osoby co się z tym nie zgodzą jednak wydaje mi się że teraz nie ma już takiego czego jak było w latach 90-tych. Kliczko królują a pretendenci dobierani są jakby wogle nie było walk preeliminacyjnych. Ilu ważnych bokserów jesteśmy dziś w stanie wymienić ?? ile walko nam się podobało w ostatnich latach ?? jaki był ich poziom ?? jak się na to spojrzy to widać że waga ciężka ma zadyszkę i to mocną. Wiadomo patrzę przez sentyment na te stare walki jednak szukam szukam i nie widzę ani tej brutalności ale też tej inteligencji w ringu u nikogo.

 

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Kimi is a legend...a champion on and off the track
Oceń profil
+ +186 -
dexx
Ranking: 10 Poziom: 88
PD: 85126
REPUTACJA: 38130