SKLEP

Blog użytkownika Wojciech Gruszczyk

izi
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2014, 12:12
Piękne czasy nastały!
1603V

Piękne czasy nastały!

Halo? Halo...? Czy mnie słychać...? Tak? O, to dobrze. Myślałem, że Roger nie załączył mojego mikrofonu... Chciałbym poruszyć dzisiaj pewną kwestię - wiecie, że właśnie tkwimy, po kolana, w pięknym okresie czasu? 

W zeszłym roku zadebiutowali ostatni przedstawiciele nowej generacji – gracze czekali, płakali, liczyli dni, a później biegali, skakali i taranowali wystawy sklepowe. Myślę, że dzisiaj wszyscy, którzy mogli pozwolić sobie na luksus i wydać na kawałek plastiku i metalu około 2000-2500 złotych, mają na swoich półkach pachnące urządzenia.

 

Z tego powodu, ale nie tylko, twierdzę, że jesteśmy świadkami wyjątkowego momentu. Nowa generacja zaczyna pokazywać pazurki – gry prezentują siłę, choć oczywiście jest ich ciągle mało. Jednak powinniśmy pamiętać, że tak jest zawsze, bo jak to mówią – świeżaki muszą się zaaklimatyzować – i dopiero pod koniec 2014 roku, a może nawet na początku przyszłego, będziemy mogli powiedzieć: „w końcu mam w co grać na tej konsoli”.

 

W powyższym akapicie napisałem „nie tylko” – wiecie dlaczego? Bo właśnie na rynek trafiają genialne i długo wyczekiwane produkcje na poprzednią generację! Hit na hicie podpiera się hitem i pewnie każdy gracz znajdzie dla siebie przynajmniej dwie gry, których chciałbym zasmakować, a które pojawią się na rynku na przestrzeni dwóch najbliższych miesięcy.

 

Te dwa powody – nowa generacja, która lekko kuleje i ciekawe premiery na last-geny – sprawiają, że moim zdaniem powinniśmy świętować. Jasne, nie pijmy dziennie Dom Pérignon, bo na gry zabraknie, ale cieszmy się tak zdrową sytuacją na rynku. „Czwóreczka” i „jedynka” będą raz na jakiś czas prezentować swoje oblicza, które zmiotą naszymi majtasami, ale systematycznie gdzieś z boku usłyszymy głos „trójeczki” i „trzystasześćdziesiątki”, a te sprzęty nadal mają wiele do powiedzenia.

 

A jak Wy, drodzy Czytelnicy, widzicie sytuację branży? W co zamierzacie zagrać? Na co czekacie? A może macie złożone zamówienia przedpremierowe? Piszcie, chwalcie się i wyczekujmy razem…

 

----

Muszę się jeszcze pochwalić – jestem już ponad pół roku (pierwszy news) na PPE! W tym czasie napisałem kilka ciekawych (i tych mniej) newsów... Dzięki za wszystkie rady, wyłapane literówki, za miłe (i te mniej) komentarze! Tworzycie tutaj niezwykle zajebiste towarzystwo! 

 

PSX. Jeśli nie znacie najbliższych premier, to zawsze możecie zerknąć do naszego kalendarza (KLIK)... A i mi udało się kiedyś tam spłodzić małe zestawienie tych „ciekawszych gier” (KLIK) – choć możliwe, że nie wszystko jest tam aktualne. 

Tagi: playstation 3 playstation 4 xbox 360 xbox one

Oceń notkę
+ +13 -

Oceń profil
+ +79 -
Wojciech Gruszczyk
Ranking: 55 Poziom: 64
PD: 33345
REPUTACJA: 13527
Miesięcznik PSX Extreme