Blog użytkownika Ad!ck

adick007

Ad!ck Ad!ck 30.04.2021, 15:00
Abonament Microsoftu może zachwycić!
365V

Abonament Microsoftu może zachwycić!

Siemanko. Majówkowy weekend pora rozpocząć. Nareszcie po całym tygodniu trochę luzu. Bonusowo weekend o dzień dłuższy, więc trzeba to wykorzystać! Dziś pozachwalam Abonament Microsoftu.


Materiał nie jest sponsorowany przez firmę Microsoft.
Nie dostałem żadnych bonusów, żadnych gier, doładowania,
rocznego Game Passa czy kilograma Michałków w czekoladzie.Po ostatnim porównaniu papieru do dupy schodzimy na ziemię. Dziś wpis na poważnie.

Tak się składa, że od lat opłacam Abonament Microsoftu i jest on prawie bezkonkurencyjny. Głównie korzystam w pracy. W domu sporadycznie, ale też się zdarza. Pewnie wielu z Was ma podobnie, ewentualnie wybiera darmowe opcje konkurencji.

Praktycznie codziennie mam z nim styczność i nie wyobrażam sobie życia bez tej usługi. Co jakiś czas jest szlifowana, ale rdzeń pozostaje niezmienny od początku istnienia.

Pokrótce tylko omówię poszczególne składniki, bo pewnie każdy wie z czym to się je.
A więc co dostaniemy opłacając abonament 300zł/rok w pakiecie Microsoft Office?

MS WORD - Wszystkim znany edytor tekstu. Przejrzysty i bardzo funkcjonalny. Latami usprawniany i dziś możemy cieszyć się kompletnym narzędziem. Jedną z przydatnych funkcji dla niedouczonego społeczeństwa jest Automatyczne sprawdzanie spisowni.
Ciekawostka: MS Word istnieje od 1983 roku. Wtedy pod nazwą Multi-Tool Word został wydany na system Xenix (jedna z odmian Unixa).

MS EXCEL - Kalkulatorek każdej księgowej. Ogromny kombajn, arkusz kalkulacyjny. Pozwala na magazynowanie danych i zarządzanie nimi w nieskończonej ilości arkuszy. Oblicza, tworzy tabele, wykresy etc.
Fakt: Jeśli twierdzisz, że znasz Excela, to nie - nie znasz.

MS POWER POINT - Prosty programik do tworzenia multimedialnych prezentacji w formie pokazu slajdów. Jeśli uczestniczyłeś w jakimkolwiek szkoleniu to na pewno widziałeś efekt końcowy takiej prezentacji. W 1990 roku wraz z dwiema powyższymi aplikacjami (Word i Excel) stanowił pakiet MS Office.

MS OUTLOOK - Program pocztowy zawierający obsługę kont mailowych, kalendarz, organizer etc. Popularne były też Grupy Dyskusyjne, jednak podobnie jak fora zostały wyparte przez Fejsbuczki, Discordy itp.

MS ONE NOTE - Program do tworzenia notatek. Można tworzyć nieskończoną ilość notatek również przy pomocy pióra, a program skonwertuje je na pismo w formie tradycyjnego tekstu.
Fakt: nie znam nikogo, kto z tego korzysta.

MS TEAMS - Jest to wielki hub do zdalnej współpracy - platforma komunikacyjna. Rozwinął skrzydła w dobie pandemii, gdzie wielu ludzi zaczęło pracę i naukę zdalną. Moje dzieciaki korzystają codziennie - działa zdumiewająco płynnie i bezawaryjnie. Obecny niezbędnik.

MS ONE DRIVE - Swoista "chmura" będąca uzupełnieniem wszystkich powyższych aplikacji. Do pracy zdalnej kapitalna rzecz ułatwiająca dzielenie się plikami.

Cały pakiet do pracy biurowej oceniam na 10/10. Z kolei do zabawy grafiką wybieram pakiet Adobe, ale to temat na inną bajkę.

MS Office możecie subskrybować tutaj!
Kilka pakietów do wyboru.

Tymczasem wracam do ogrywania Demon's Souls (PS5).
 
Piątek, 30 kwietnia - to oznacza, że większość z nas zaczyna długi weekend! Jakie plany? Opowiadajcie!
Prognozy pogody sugerują, że na grillowanie jest szansa do jutrzejszego popołudnia, więc trzeba to jakoś wykorzystać.
Co wrzucacie na ruszt? Czym zakrapiacie? Pochwalcie się, mile widziane foty skwierczącej karkówki!

 

Na samym końcu sonda właściwa, ale najpierw bonusowa:

W MAJÓWKĘ BĘDĘ:

1 - Kulturalnie spożywał alkohole

2 - Chlał do zarzygania!

3 - Obie opcje w symbiozie

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +23 -

Pad z Wami
Oceń profil
+ +128 -
Ad!ck
Ranking: 107 Poziom: 68
PD: 39906
REPUTACJA: 30835