Blog użytkownika Octavio

Octavio Octavio 03.05.2019, 20:14
The Art Of #3 Days Gone
839V

The Art Of #3 Days Gone

Wizualne arcydzieło. Kolejny exclusiv SONY który wyznacza standardy w branży. Po tym jak piękny i spójny świat zaserwował nam Rockstar w RDR 2 nie spodziewałem się, że tak szybko zostanie zdetronizowany. Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa i wykonałem je podczas przechodzenia gry. Zdjęcia nie zawierają spojlerów fabularnych ale same w sobie zdradzają umiejscowienie akcji w grze.

Do tej pory mogłem jedynie rozkładać ręce oglądając dema technologiczne Unreal Engine. Na co to komu, kto tego używa? Tak, wyszło sporo gier na tym silniku ale czy jakaś powodowała opad szczeny na poziomie chociażby zbliżonym do tych z filmów? No właśnie, a tu nie dość że taka petarda to jeszcze w otwartym świecie. I co najzabawniejsze twórcy użyli tego silnika ze względu na niskie koszty. Po prostu użyli go w fazie projektowania przed tym jak jeszcze nie wiedzieli w jakim kierunku pójdzie gra. Silnik pozwolił na łatwą implementację elementów, elastyczność w ich wdrażaniu przy ich odpowiednio wysokiej jakości. Analizę techniczną tytułu możecie znaleźć na stronie Eurogamer. Przy innej dużej grze z otwartym światem jakim jest RDR 2 gdzie dominuje zieleń i i jej odcienie oraz biel, Days Gone oferuje tęczowy orgazm dla oczu. Gra na PS4 ma niezaprzeczalną przewagę nad RDR 2 w postaci wysokiej jakości obrazu w połączeniu z HDR'em który kopie w jajka. Ta gra przy okazji ujawnia jeszcze jedną wadę RDR 2 w której ogromny świat na tle Days Gone jest po prostu... PUSTY. I pokaże to właśnie ta galeria która na tle tej z RDR 2 będzie trzy razy większa. Zdjęcia są w formacie JPG i jedynie kilka ma PNG gdzie zauważyłem że wyglądają one po za nim tragicznie.

Updejt 1. Days Gone nie daje mi o sobie zapomnieć po skończeniu gry i postanowiłem znaleźć wszystkie znajdźki w grze. W tym celu korzystam z 2 telewizorów :) Jeden podłączony do konsoli, a drugi do PC na którym widzę gdzie te znajdźki się znajdują. I moje spostrzeżenie dotyczy właśnie tego starego TV 1080p. O matko jak to wygląda. Wyblakłe kolory, brak widocznych detali na zdjęciach. Doskonale sprawdza się tu stare porzekadło które mówi że nie doceniasz czegoś dopóki tego nie stracisz. I nie mówię tu o moim starym TV :) Aż mi się przypomniało jak przechodziłem z kineskopowego monitora 15 cali (cale widoczne) na TV 1080p. Pierwsze uczucie jest takie że niby obraz jest większy i niby wszystko po staremu, ale raz musiałem instalować system na innym PC i był mi potrzebny monitor. Przytargałem go z piwnicy i pierwsze co sobie pomyślałem, to to, że dziękuję że do tej pory nie oślepłem. I już po bodajże 1,5 roku spędzonym z 55 TV 4K chciałbym wyrazić ubolewanie wszystkim którzy jeszcze korzystają z TV 1080p. Naprawdę, TV kupuje się raz a dobrze i jeśli ktoś się waha to niepotrzebnie. TV Samsung są już w okolicach 3 tyś. na poziomie mojego którego kupiłem w promocji za 6 tyś. :) Ale jak ktoś chce się pocieszyć to pewnie sporo osób siedzi jeszcze na monitorkach na matrycy TN, i to bliżej 20 cali niż 30. To dopiero hardcory ;) Tylko mi nie piszcie że siedzicie przy biurku i wam jest niepotrzebny większy bo ja korzystałem tak właśnie z TV 32 cale :)

Tagi:

Oceń notkę
+ +13 -

Fundacja "Polacy dla Polaków"
Oceń profil
+ +45 -
Octavio
Ranking: 172 Poziom: 62
PD: 31420
REPUTACJA: 9961