Blog użytkownika Octavio

Octavio Octavio 26.03.2019, 14:53
Observation - Zapowiedź
197V

Observation - Zapowiedź

Mimo że gra została zapowiedziana w zeszłym roku to próżno szukać takowej na portalu PPE czy innych polskich serwisach. Sam o grze dowiedziałem się dzięki programowi State of Play i muszę przyznać trailer mnie bardzo zaintrygował i zaciekawił na tyle że postanowiłem zebrać wszystkie dostępne informacje na jej temat. Im więcej się dowiadywałem tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu że szykuje się naprawdę dobra gra.

Wydawcą gry jest Digital Devolver odpowiedzialny za wypuszczenie na rynek między innymi Serious Sam, Shadow Warrior czy ostatnio Ruiner. Jeszcze mniej mówi nam sam producent - No Code, który odpowiedzialny jest jedynie za wypuszczenie na rynek Stories Untold... gry tekstowej :) Gra została zapowiedziana jako thriller Sci-Fi (po za tym w grze znajdą się też elementy horroru) i ukaże się na platformie PC i PS4.

Gra rozpoczyna się w momencie w którym budzimy się do życia po resecie... jako sztuczna inteligencja zarządzającą Stacją Kosmiczną na Niskiej Orbicie. Jako administrator i konserwator systemów, w skrócie SAM naszym zadaniem jest wykonywanie poleceń członków załogi. Pierwszym naszym zadaniem jest otworzenie drzwi śluzy powietrznej w której utknął lekarz pokładowy Emma Fisher. To właśnie obserwując jej działania będziemy powoli dowiadywać się gdzie jesteśmy i co się stało. A jest co się dowiadywać, bo stacja z niewiadomych przyczyn zawędrowała... na orbitę Jowisza.

Na początku gry to co widzimy jest ograniczone przez stacjonarne kamery i poruszamy się po stacji na wzór tego co widzieliśmy w grze Watch Dogs. Jeśli coś będzie trzeba otworzyć będziemy musieli rozwiązać jakąś łamigłówkę stylizowaną na program komputerowy lub rozwiązać zagadkę środowiskową przeszukując i skanując informacje lub podpowiedzi. W późniejszym etapie gry zostanie odblokowany dron który będzie mógł swobodnie eksplorować stację, również na zewnątrz. Wszystko to wykonane na podstawie danych z budowy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej :) Dużym plusem jest grafika i interfejs zaprojektowany przez Johna McKhellan'a (jest jednocześnie współzałożycielem No Code) który za podobną pracę został wyróżniony nagrodą BAFTA za grę Alien Isolation :) Gra będzie też chyba po The Order 1886 drugą która będzie miała czarne pasy. Jako że stacja jest niewielkim i zamkniętym obiektem możemy się spodziewać bardzo szczegółowej grafiki i jednej z ładniejszych w ogóle na PS4.

To co w samej grze jest najbardziej intrygujące to to, że jesteśmy sztuczną inteligencją i nasze działania wpływają na to jak będzie na nie reagowała Emma. Zależnie od tego co zrobimy może ona być zła, zmieszana lub zacząć się martwić naszym dziwnym zachowaniem. Czy wspomniałem że jesteśmy w tej grze sztuczną inteligencja na wzór tej z Hall'a z Odysei Kosmicznej 2001, a za głos będzie nam służył ten z androida z Alien isolation :) W grze nie zabraknie odnajdywania notatek, audiologów i miejscówek pobocznych, które nie musimy odwiedzać ale mogą one nam dać dostęp do ciekawych informacji i ulepszeń.

To tyle, gra wyjdzie 21 maja. Bez odbioru.

Tagi:

Oceń notkę
+ +13 -

Fundacja "Polacy dla Polaków"
Oceń profil
+ +64 -
Octavio
Ranking: 124 Poziom: 67
PD: 38155
REPUTACJA: 12756