Blog Urala

i Prowokatora

Ural Ural 18.02.2011, 21:29
Pożegnań czar...
455V

Pożegnań czar...

Heja moi mili!

 

Nowy numer PSX Extreme już wkrótce w kioskach, tym samym korzystając z okazji, że mam tutaj swojego małego bloga, postanowiłem się z Wami wszystkimi, drodzy Czytelnicy, pożegnać. Będzie to bowiem ostatni numer, w którym znajdziecie moje wypociny (i to w bardzo skromnym wydaniu, ale zawsze ;)). PE był świetnym, 5-letnim epizodem w moim życiu, ale jak to w życiu bywa, trzeba w nim coś zmieniać, żeby nie było nudno! Tym samym przyszła na mnie pora, ale jestem pewien, że chłopaki będą dalej odwalać kawał dobrej roboty i sam będę wyczekiwał dwudziestego dnia każdego kolejnego miesiąca, żeby się zagłębić w lekturze najlepszego polskiego miesięcznika o konsolach!

 

Dzięki wielkie za te wszystkie lata, za to, że znosiliście przez ten czas moje wypociny, za wszelkie słowa uznania i krytyki, za mailowe konwersacje, oferty matrymonialne, bomby na skrzynce, popijawy... yyy... to nie tu, za wszelkie wspomnienia, no i ogólnie za to, że jesteście, bo jedno jest pewne - PE ma najbardziej zajebistych Czytelników pod Słońcem, którzy wiedzą co to granie i kontuzje kciuków! Było dla mnie zaszczytem móc pisać dla takich Graczy i mam nadzieję, że kiedyś nasze drogi znów się skrzyżują ;).

 

Do następnego!
Ural

Ural Ural 19.11.2010, 03:36
Nora
409V

Nora

Nora Prowokatora #2 już wkrótce nawiedzi PPE. Odcinek pilotażowy do obczajenia tutaj.

Ural Ural 07.11.2010, 01:30
Nora Prowokatora już wkrótce na PPE!
421V

Nora Prowokatora już wkrótce na PPE!

Może mnie za to Ściera nie wywali z roboty, co mi tam, zdradzę Wam pewien sekret... "aj si ded pipyl"! A tak poważnie, to nieco po macoszemu traktowałem ostatnio PPE, ale spokojna rozczochrana, bo nie bez powodu! Otóż już wkrótce na naszych łamach (nie mylić z lamami, bo lamami jeszcze nie jesteśmy, a przynajmniej chcemy żyć w takim przeświadczeniu) zagości pewien osobnik, który prowadzić dla Was będzie całkowicie nietuzinkowy program o grach i z którym zmuszony jestem współpracować...

Ural Ural 26.09.2010, 12:19
Który kozak pobije ten tytuł?!
456V

Który kozak pobije ten tytuł?!

Ostatni wpis o trudnych grach przywołał wspomnienia i jednym z nich postanowiłem podzielić się z całym światem, a zaczynam oczywiście od PPE! Przed Wami gra ambitna, nietuzinkowa, wymagająca i wciągająca... Chcę zobaczyć kozaka, który dojdzie w niej do 4 levelu!

Ural Ural 22.09.2010, 17:40
Najtrudniejsze gry wszechczasów
638V

Najtrudniejsze gry wszechczasów

Na początek chciałem zarzucić jakimś światłym powiedzeniem, ale je zapomniałem, więc musicie się obejść smakiem, tylko mieć świadomość, że chciałem napisać coś inteligentnego i elokwentnego. Wprowadzę Was zatem w temat standardowo i napiszę tylko, że sam Władysław Łokietek nie miał okazji grać w gry, które wymienię, bo żył w XIII wieku, kiedy to nie było konsol i komputerów. Dlaczego akurat Łokietek, spytacie? A dlaczego nie?

Ural Ural 14.09.2010, 17:23
F1 2010 nadjeżdża, więc ćwiczę i kwiczę!
423V

F1 2010 nadjeżdża, więc ćwiczę i kwiczę!

Premiera F1 2010 za pasem, więc wywijam mym... ha, ciekawe co Wam przyszło do głowy zbereźniki! Oczywiście wywijam Logitechiem w ramach skromnego treningu przed premierą pierwszej Formuły od 3 lat...

Ural Ural 18.08.2010, 13:15
Koloniści na targowisku, czyli Gamescom 2010
347V

Koloniści na targowisku, czyli Gamescom 2010

Chodzenie po straganach bywa męczące i choć z pewnością wielu by tu chciało teraz być i wódkę pić, to na pewno nie chcieliby by im nogi do doopy wchodziły, a skarpetki śmierdziały od przepoconych stóp. Przepraszam za tę drastyczność, ale takie są realia targowe - biegamy z wywieszonym jęzorem od stoiska, do stoiska, a odległości w Kolonien Targen Messen mierzy się w przystankach (Alaskach).

Ural Ural 14.08.2010, 00:33
Pocztówki z Hungaroringu
612V

Pocztówki z Hungaroringu

Trzeba przyznać, że mocno grzało w tym roku na Hungaroringu, w konsekwencji czego zjarałem się na Słońcu jak ta świnia na ruszcie i skóra ze mnie złazi po dziś dzień. No, ale taka już dola k(i/u)bica, no i oczywiście zarazem człowieka z głową wciśniętą w odbytnicę ptaka praptaka, skoro się nie pomyślało o wzięciu kremu do opalania...

Ural Ural 29.07.2010, 21:11
NiecenzURALna parodia Faktów...
389V

NiecenzURALna parodia Faktów...

Hmmm.... Hmm... No dobra, pora na szczere wyznanie. Nie wiem czy wiecie, ale Ściera mnie cenzuruje. Jest to niestety niepodważalny fakt, który niezmiernie mnie boli, bo psuje mi wiele prowokacyjnych dowcipów. Najbardziej drastycznym następstwem słownego kłusownictwa Ściery było potajemne ciachnięcie mojego kulturalnego i CENZURALNEGO damsko-męskiego żartu w przedostatnim HP! Sam sobie coś pomyślał i ocenzurował babol jeden, ale nic - postanowiłem go przechytrzyć więc badajcie to szybko, zanim i to wywali!

Ural Ural 23.07.2010, 22:30
Zrób własną grę i pracuj w branży!
407V

Zrób własną grę i pracuj w branży!

Tym razem może mniej o graniu, a bardziej o robieniu gier... A konkretnie o realizacji marzeń w tym zakresie i może zachęceniu co ambitniejszych do zakasania rękawów i realizacji ich marzeń? Bo tak naprawdę do zrobienia gry wiele nie trzeba, choć nie znaczy to wcale, że zadanie jest łatwe. Wręcz przeciwnie :).

Ural Ural 28.06.2010, 17:20
Mecz Anglia - Niemcy, mój krótki komentarz...
388V

Mecz Anglia - Niemcy, mój krótki komentarz...

No, może nie do końca mój, bo nie ja jestem autorem obrazka, ale myślę, że w pełni oddaje sedno ;). Dziwne rzeczy się wczoraj działy, dziwy nad dziwami... Chyba nadeszła pora na zastanowienie się nad zmianami w przepisach i przede wszystkim nad sędziowaniem, bo coraz więcej wyników meczów jest wypaczanych.

Ural Ural 24.06.2010, 17:40
Polak potrafi - czyli ramka foto jako panel samolotu
375V

Polak potrafi - czyli ramka foto jako panel samolotu

Kiedy zaczynałem się bawić w symulatory lotnicze, to sądziłem, że do szczęścia niewiele trzeba. Niestety jak to zwykle bywa, to apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najpierw byłem pewien, że wystarczy mi wolant z przepustnicą, potem nieodzowne okazały się pedały, kolejna przepustnica, autopilot, wysokościomierz - zawsze coś się znajdzie.

Ural Ural 10.06.2010, 16:49
Latanie samolotem naprawdę takie bezpieczne?
1674V

Latanie samolotem naprawdę takie bezpieczne?

Strach przed lataniem jest czymś całkowicie normalnym i nie ma co się dziwić, że wiele osób odczuwa lęk przed wejściem na pokład samolotu. W końcu przestworza nie są naszym naturalnym środowiskiem - gydby były, to mielibyśmy skrzydła. A nie mamy. I fakty są takie, że dla sporej liczby pasażerów moment wejścia do samolotu oznacza swoistą pauzę w ich życiu - tj. uważają, że ich życie może się w trakcie takiej podróży zakończyć.

Ural Ural 20.05.2010, 13:37
Gry są infantylne
423V

Gry są infantylne

Gdyby spytać moją matkę czym się zajmuję, to odpowiedziałaby bez zastanowienia, że ciągle gram i się bawię. Dla pokolenia naszych rodziców (a przynajmniej dla moich) wszystko co związane z grami musi siłą rzeczy być zabawą. Pomijam już kwestię, czy jest to dziecinne i infantylne, bo to sprawa wtórna. Ale zabawne jest, że jednak różnice pokoleniowe robią swoje, a gry przez wielu są wciąż traktowane jako bezmózga rozrywka.

Ural Ural 12.05.2010, 21:50
Historie pewnych znajomości cz.4
364V

Historie pewnych znajomości cz.4

Przed Wami czwarta i ostatnia (no, przynajmniej tymczasowo) część mojego małego przeglądu konsol, na których przez te wszystkie lata się wychowywałem. W tej odsłonie koncentruję się na sprzętach jeszcze nieco świeżych - trzy konsole (dwie i pół? ;)), dwie stacjonarne i jedna przenośna... miłej lektury! Natomiast jeśli nie mieliście okazji zapoznać się z poprzednimi częściami materiału, to odsyłam do pierwszej odsłony, którą znajdziecie tutaj.

Przejdź do strony

Strona

Oceń profil
+ +4 -
Ural
Ranking: 9024 Poziom: 19
PD: 1188
REPUTACJA: 421