Blog użytkownika kiewas

kiewas kiewas 03.02.2014, 00:45
Klimatycznie i Muzycznie #1
487V

Klimatycznie i Muzycznie #1

Zapewne każdy ma taki utwór z jakiejś gry, który przywodzi na myśl wspomnienia z nią związane. Dla mnie absolutnym numerem jeden jest temat przewodni z gry Grandia.

Zapewne każdy ma taki utwór z jakiejś gry, który przywodzi na myśl wspomnienia z nią związane. Dla mnie absolutnym numerem jeden jest temat przewodni z gry Grandia autorstwa Noriyukiego Iwadary. Ten japoński kompozytor obok praktycznie wszystkich części Grandii ma na swoim koncie soundtracki do gier takich jak: YsLunar, Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies, czy też Super Smash Bros. Brawl . 

 

Ale dzisiaj chciałem przedstawić właśnie temat przewodni z gry Grandia, wydanej w 1997 roku na konsolę Sega Saturn, oraz w roku 1999 na Playstation. Utwór ten poniekąd kojarzy mi się z całym gatunkiem gier jRPG. A to z prostego powodu, iż właśnie Grandia na starego poczciwego PSXa była moją pierwszą grą z tego gratunku. Grą w którą wsiąkłem swego czasu bez reszty. Wielki wpływ na odbiór tej gry miała właśnie ścieżka dźwiękowa, która moim zdaniem jest jedną z najlepszych jakich miałem okazję słuchać przy graniu w gry wogóle. Ścieżka dźwiękowa ta kojarzy mi się właśnie z przygodą, mamy tutaj zróżnicowanie między utworami wesołymi, a także patetycznymi i wzniosłymi wykonanymi przez orkiestrę symfoniczną. 

 

Ale lepiej skończę to owijanie w bawełnę, zapraszam do odsłuchu tego jakże pięknego tematu przewodniego:

 

 

A także świetnego utworu "The Edge of the World":

 

 

Jako bonus nagranie z wykonania na żywo przez orkiestrę:

 

 

Notka trochę nostalgiczna, a jakże. Ale po to mamy Blogi, aby właśnie takimi rzeczami dzielić się z wami! Zachęcam do zapoznania się z całą ścieżką dźwiękową, oraz oczywiście z samą grą, która jest w ścisłej czołówce gatunku jRPG na konsoli Playstation.

Tagi: grandia muzyka muzyka gracza Noriyuki Iwadare psx sega saturn

Oceń notkę
+ +13 -

Oceń profil
+ +2 -
kiewas
Ranking: 2654 Poziom: 36
PD: 6627
REPUTACJA: 1635