Retrospekcja

Ten blog jest poświęcony czasom popkultury, które już minęły, a które chcemy zachować w naszych nerdowskich głowach i przekazywać dalej

kiender kiender 29.04.2016, 08:46
Retrospekcja #37 - Street Fighter 2
259V

Retrospekcja #37 - Street Fighter 2

W tym roku wypada 25-rocznica powstania Street Fighter 2. Kultowej bijatyki, która ukształtowała pokolenie graczy i byłą najlepiej sprzedającym się tytułem Capcomu.
 

Wydana jako kontynuacja pierwszej części z 1987 roku ( zresztą marnej ) ustawiła w szeregu inne mordobicia pokazując kto będzie wyznaczać trendy w najbliższych latach. SF 2 ewoluował przez siedem kolejnych wersji, czasem o dziwnych, ale jakże chwytliwych nazwach ( Hyper Street Fighter 2 Turbo ) i za każdym razem był coraz ładniejszy, bardziej rozbudowany i zbalansowany. W Polsce gra była znana przede wszystkim z pirackiej Amigowej wersji na czterech dyskietkach, która w swoim czasie wydawała się ósmym cudem świata. Nawet posiadacze 8-bitowców mogli spróbować swych sił jako Ryu czy E.Honda, chociaż akurat te porty przyniosły serii więcej wstydu niż pożytku. A kto miał konsolę SNES wraz ze SF 2 to mógł czuć się królem osiedla posiadając konwersję niemal perfekcyjną. O ciekawej historii serii, śmiesznych anegdotach i wgrywaniu kultowej bijatyki z taśmy magnetofonowej posłuchacie w naszym nowym odcinku programu LOADING. Hadouken !!!

Tagi:

Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +31 -
kiender
Ranking: 1831 Poziom: 36
PD: 6711
REPUTACJA: 3191