Walka z czasem, każdego dnia

Jak hardkorowiec został casualem...

Mr_Sciera Mr_Sciera 15.12.2010, 22:56
10 rzeczy których nie lubię w grach wyścigowych
481V

10 rzeczy których nie lubię w grach wyścigowych

1. Kamery ustawiającej się ciągle za samochodem, jak w GT5. Sprawia to wrażenie mniejszej dynamiki i mam wrażenie, że prowadzę klocek drewna a nie samochód. W końcu nie ma to jak zobaczyć swoją brykę boczkiem, podczas fajnego driftu. Tak, piję do GT5.

Mr_Sciera Mr_Sciera 09.11.2010, 15:21
Extra stuff - remix Jaguara
482V

Extra stuff - remix Jaguara

Po opublikowaniu w ramach Retrodebeściaków mojego TOP30 Amiga, dostałem maila z dwoma linkami do remixów amigowego Jaguara XJ220. Podesłał mi je nasz Czytelnik, autor tych kawałków - niejaki Luther. Jednym z utworów był remix muzyki z intro gry. Powiem krótko: utwór ten zarządził. Słucham go od 3 tygodni. Codziennie!

Mr_Sciera Mr_Sciera 13.10.2010, 11:02
Konkurs PS Move
397V

Konkurs PS Move

Nie chcąc zaśmiecać kanału informacyjnego PPE, postanowiłem wrzucić tutaj kilka słów wyjaśnienia odnoszących się do ostatnio zakończonego konkursu filmowego PS Move. Pomysł od samego początku wydawał mi się bardzo ambitny, w końcu nakręcenie materiału filmowego, to znacznie trudniejsze zadanie niż zrobienie zdjęcia. Dlatego też nagrody były nie byle jakie - miały na celu zdopingowanie Was do twórczej pracy. I zdopingowały. Ale jeśli mam być szczery, nie przypuszczaliśmy, że będzie aż 50 zgłoszeń. Nawet samo Sony Computer Entertainment Polska było zaskoczone tak sporym odzewem i jakością filmów.

Mr_Sciera Mr_Sciera 29.07.2010, 10:30
Ze Śląska nad morze... ale które?
1780V

Ze Śląska nad morze... ale które?

Tydzień temu jadąc załatwić pewną sprawę w środkowej Polsce postanowiliśmy z Magdą podjechać przy okazji na kilka dni nad polskie morze. Od 5 lat nie byliśmy nad Bałtykiem, do czego zniechęciła nas pogoda, która ostatnim razem zafundowała nam tydzień deszczu i zmusiła do szybszego powrotu do domu. Postanowiliśmy znowu zaryzykować.

Mr_Sciera Mr_Sciera 09.06.2010, 16:12
Pytanie do zgredów (Hyde Park)
449V

Pytanie do zgredów (Hyde Park)

Dosyć nietypowy wpis na blog. Tymczasowy. O co chodzi? O pomysł na pytanie do zgredów, na które jak co miesiąc, cała epia odpowiada pod swoimi ramkami z Hyde Parkiem. Ktoś ma jakiś pomysł? Czekam do jutra w południe. HELP!

Mr_Sciera Mr_Sciera 14.05.2010, 13:49
No i kolejny numer skończony, nadszedł czas pożyć normalnie
365V

No i kolejny numer skończony, nadszedł czas pożyć normalnie

Jak to się dzieje, że ja mam czas zrobić wpis na bloga tylko po deadlinie? No właśnie, "PO". Wczoraj... wróć, dzisiaj, tak - dzisiaj o 4.30 rano ja skończyłem swoją pracę, a chłopaki (Loki, Bufi i Kujot) siedzieli ponoć do 6.00 rano i oddali ostatnie strony. Ciekawe czy Sojer wstał na czas, żeby ich odwieźć do domów (ostatnio jechal o 4 rano i Bufi musiał pilnować, żeby nie zasnął za kierownicą). 

Mr_Sciera Mr_Sciera 14.04.2010, 23:12
Przynajmniej skończyliśmy już nowy numer
461V

Przynajmniej skończyliśmy już nowy numer

Zaniedbałem trochę bloga, a miałem takie plany... Ale realia nie mają skrupułów dla planów. Blog świeci pustkami. Ale przynajmniej się wytłumaczę. Właśnie skończyliśmy 153. numer PSX Extreme. 2 dni po deadlinie. To chyba rekord w ostatnich latach. Loki mnie opie...lił, że to niepoważne i żebym coś z tym zrobił, bo tak się nie da egzystować (redakcja=dom). Kilku autorom zupełnie posypały się terminy (Myszaq żegna się już z regionem Filmowym - 10 dni spóźnienia to już przegięcie pałeczki), a dodatkowo na sam koniec wypadło nam kilka bardzo poważnych tematów, niektóre wyjazdowe. Tym sposobem wiele stron musiało być tworzonych na kilka dni przed oddaniem pisma do drukarni. Dobrze, że Magda wzięła trochę mojego składu na siebie, pobijajac tym samym rekord złożonych materiałów w jednym numerze. Fajnie, że mamy koło siebie biurka, bo przynajmniej z przepływem informacji nie ma problemów (choć zdarzają się niedomówienia i potem się kłócimy :).

Mr_Sciera Mr_Sciera 31.03.2010, 19:42
Start był całkiem udany
462V

Start był całkiem udany

Serwer nie padł, strona chodziłą szybko. Dzięki dla Jacka i Master Paina za szybką pomoc w kilku bugach które wyszły zaraz przed i po starcie. Arab, i za tę akcję z ortem też dzięki :D. Dzisiejsza kolejna poprawek: komentarze w Google Chrome (zupełna kaszanka), zliczanie voltomierza w bateriach (miała zmieniać kolor, ale... nie zmienia), "Zapamiętaj mnie" (żeby nie trzeba się było logować codziennie) itd. Blipy się nie odświeżają zbyt często, ale to pewnie też opanujemy. Pojawiło się przy okazji kilka nowych pomysłów, te jednak muszę poczekać w kolejce, na końcu. Za 2 tygodnie będzie wszystko chodzić jak ta lala. Musze w końcu zając się PSX-em, bo na razie przerzucam wszystko na Magdę :). Fajnie mieć w domu taką żonę. Muszę się za nią piwa napić. Po protu trzeba. Kultura nakazuje. A potem zobacze  co robi nocna zmiana newsmanów (tak, my tu na Ślunsku to momy nocno szychta).

Mr_Sciera Mr_Sciera 30.03.2010, 12:55
Jutro "ponoć" startujemy
440V

Jutro "ponoć" startujemy

Nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Ot, przykład pierwszy z brzegu - blogi. Do końca nie mogliśmy się zdecydować jak rozwiązać wyświetlanie poszczególnych działów w środkowej kolumnie. Dopóki autorzy nie zaczęli zapełniać swoich rubryk, inaczej to sobie wyobrażałem. Teraz już wiem, że w najbliższym czasie zastosujemy nieco inne sortowanie - wszystkie wpisy będą wyświetlać się w środkowej kolumnie z przydzielonymi do nich nazwami działów. Będzie mniej klikania.

Mr_Sciera Mr_Sciera 05.03.2010, 13:08
Czy wyjdzie PE#152?
481V

Czy wyjdzie PE#152?

Zostało 8 dni do zamknięcia numeru a my mamy 10 stron poskładanych. Butcher od kilku dni gra w Battlefielda BC2, więc praca nad PPE przyhamowała. Największe efekty pracy widać w Encyklopedii, gdzie praktykant jasiumaster, dodaje kolejne tytuly. Największą zagwozdkę mamy teraz z wyświetlaniem grafiki, bo cały skrypt trzebaby przerobić, a to oznaczałoby że dotychczas dodane grafiki polecą do kosza. Ja tego Lokiemu i Bufiemu nawet boję się powiedzieć. Czekam aż ta sprawa jakoś sama się rozwiąże, a tymczasem wracam do składu PE. Dziś Kali skończył GoWIII i oczywiście che wystawić 10 :). W tej sprawie już przegadaliśmy z 10 telefonów.

Chyba musze wymienić klawiaturę - 8 lat mi służyła, ale klawisze już tak opornie chodzą, że czasami nie wskakują. Ciężko będzie się przyzwyczaić do nowej klawiatury. Są klawietki z palcami dla ufoków? Czy tylko moje palce poszerzają się na końcach (jak ET)?

Mr_Sciera Mr_Sciera 03.03.2010, 19:32
Dar niebios?
475V

Dar niebios?

Znaleźliśmy praktykanta, który będzie wpisywał tytuły do encyklopedii. Jutro spisujemy umowe a raczej klauzule poufności. Mam nadzieje, że jasiumaster, bo na razie tyle o człowieku wiem, sprawdzi się we wklepywaniu informacji do bazy. Ma do wklepania... oj, dużo. Ale ponoć praktyki trwają miesiąc :). Zobaczymy jak mu pójdzie. Testowo wypadł całkiem nieźle.

 

Po tygodniu: Jasiumaster okazał się konkretną osobą. Gośc jest dokładny, sam bym tego lepiej nie zrobił. Dobrze trafiliśmy. Jasiu, dawaj, dwaj, 8 dni zostało :)

Mr_Sciera Mr_Sciera 01.03.2010, 17:33
Jest "wesoło"...
450V

Jest "wesoło"...

...w sensie, 36535 rzeczy jednocześnie robimy, żeby zdążyć z PPE na premierę PSX Extreme #152. Butcher od dzisiaj pracuje stacjonarnie, mam nadzieję, że prace ruszą ostro do przodu i już na dniach zamkniemy skład startowej ekipy autorów serwisu. Ludzie od DTP PE (Loki i Bufi) od dzisiaj wrzucają grafiki do encyklopedii i uzupełniają ją o starsze tytuły. Na pewno na premierę Encyklopedia będzie daleka od ideału, ale sukcesywnie będzie uzupełniana. Póki co skupiamy się na zamknieciu wszystkich podstaw i wytłumaczeniu autorom co i jak funkcjonuje. Wracam do pracy.

Mr_Sciera Mr_Sciera 23.02.2010, 15:59
Guinness Draught puszka 0,44l.
11677V

Guinness Draught puszka 0,44l.

2 miesiące temu udało mi się kupić 4-pak Guinessa puszkowego za 5,99 puszka. Pyszne! Mówię Wam. Dlatego tydzień potem rzuciłem się z koszykiem w chmielową uliczkę hipermarketu jak wygłodniały zwierz. Pewnie nie tylko ja. Bo piwa nie było. Tydzień później sytuacja analogiczna - półka wymieciona. Dobra cena, dobre piwo - pewnie nie tylko ja to zauważyłem. Pewnego dnia przypomnniałem sobie o Guinnessie. Suszyło mnie. Pojechałem do drugiego Carrefoura w gliwickim Forum. Nie liczyłem na cud.

Mr_Sciera Mr_Sciera 15.02.2010, 19:56
1 megapiksel - szok na miarę cudu świata
668V

1 megapiksel - szok na miarę cudu świata

Żałuję, że nie zostawiłem w archiwum różnych, nawet z pozoru błahych, materiałów z początku istnienia PE. Filmików z Myszaqiem zamykanym w ubikacji (pamiętasz? Krzyczałeś że będziesz większy niż Gulash :D ), Kaliego mamroczącego coś po imprezie albo tych karteczek Kosa, na których podesłał swoje pierwsze prace. One już wtedy były żółtawe i wyglądały jak wydarte z zeszytu znalezionego w piwnicy. Ale teksty, jak na nastolatka, wyróżniały się pewną "iskrą".

Oceń profil
+ +30 -
Mr_Sciera
Ranking: 11461 Poziom: 17
PD: 933
REPUTACJA: 723