SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.04.2011 09:55
Kiedy PSN zacznie znów działać?
3374V

Kiedy PSN zacznie znów działać?

Wczoraj SCE wspominało o możliwości przedłużenia awarii PSN o kolejny tydzień. Przeczytajcie co nowego opublikowało SCEA na temat sparaliżowanych usług sieciowych PS3.Wiem, że liczyliście na majówkowe szarpanie online, ale niestety najnowsze wyjaśnienia SCEA jasno wskazują, że pewnej dozy funkcjonalności PSN oczekiwać możemy dopiero w okolicach 4 maja. Co znaczy "pewna doza funkcjonalności"? Seybold twierdzi, że za tydzień włączone zostaną tylko "pewne usługi" PSN. Oczekiwać więc można, że nawet za 7 dni nie będziemy mogli jeszcze prowadzić normalnej rozgrywki online. Ciekawy jest również wątek dotyczący zmiany hasła PSN - okazuje się, że tę czynność wykonać będzie musiał każdy użytkownik usługi.

Poniżej znajdziecie kilka najważniejszych kwestii, które poruszono w nowej aktualizacji tematu na oficjalnym blogu PlayStation:
 


1) Kiedy usługi PSN oraz Qriocity zaczną znów działać?


Patrick Seybold: Nasi pracownicy działają dzień i noc, by jak najszybciej przywrócić funkcjonalność sieci. Przewidujemy, że pewne usługi zaczną działać w ciągu tygodnia, licząc od wczoraj. Chcemy jednakże, by było jasne, że odnowimy działanie usług tylko w przypadku, gdy będziemy pewni, że sieć jest bezpieczna
 

 


2) Czy poufne informacje dotyczące mojej osoby były zaszyfrowane?


Seybold: Cała baza danych dotycząca kart kredytowych była zaszyfrowana i nie mamy dowodów, że zdobyto informacje w niej zawarte. Baza danych dotycząca danych osobowych jest oddzielnym zbiorem informacji i nie była zaszyfrowana. Baza znajdowała się jednak za bardzo wyszukanym systemem zabezpieczeń, który został złamany podczas agresywnego ataku na sieć.
 

 


3) Kiedy i jak będę mógł zmienić swoje hasło PlayStation Network?


Seybold: Pracujemy nad nową aktualizacją software'u PS3, która wymagać będzie od wszystkich użytkowników zmiany hasła, po tym jak odnowimy działanie PSN. Dostarczymy większej ilości informacji na ten temat w najbliższym czasie.

 4) Czy niepowołane osoby zdobyły informacje o mojej karcie kredytowej?


Seybold: Pomimo tego, że baza danych dotycząca kart kredytowych jest zaszyfrowana w naszym systemie, i nie dysponujemy póki co informacjami o wykradzeniu tych danych, nie możemy wykluczyć takiej możliwości. (...) Jeśli podałeś informacje o swojej karcie kredytowej na PSN lub Qriocity z nadmiaru przezorności informujemy, że istnieje szansa, że niepowołane osoby zdobyły numer oraz datę wygaśnięcia Twojej karty kredytowej. Prosimy jednakże pamiętać, że Twój kod bezpieczeństwa karty kredytowej (czasami nazywany numerem CVV albo CSC) nie mógł zostać wykradziony, ponieważ nigdy o niego nie prosiliśmy osoby, które przyłączały się do PSN lub Qriocity, w związku z czym numery te nie były przechowywane w naszym systemie.

Tagi: 2011 hakerzy psn sony sony online entertainment

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme