Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.11.2017 13:34
Wiedźmin 3: Dziki Gon znacząco ulepszony na Xbox One X. Twórca zdradza szczegóły
3791V

Wiedźmin 3: Dziki Gon znacząco ulepszony na Xbox One X. Twórca zdradza szczegóły

Microsoft bardzo chętnie przedstawia kolejne ulepszone gry dla Xboksa One X. Firma w ten prosty sposób pokazuje, że nawet tytuły od zespołów third-party zostaną odpowiednio dopieszczone. Dzisiaj możemy zapowiedzieć sporo przyjemności dla fanów Wiedźmina.

CD Projekt RED po zapowiedzi PlayStation 4 Pro potwierdził, że nie zamierza pracować nad ulepszeniami dla konsoli Sony, ale gdy pojawiła się oficjalna prezentacja Xboksa One X to już na pierwszej liście dopieszczonych gier pojawił się Wiedźmin 3: Dziki Gon. Twórcy następnie dopracowali wersję na PS4 Pro, a teraz zapowiadają nowości dla amerykańskiego sprzętu.

Penello: 70 gier z lepszą grafiką na Xbox One X już w premierowym tygodniu

Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xboksie One X otrzyma znacznie poprawioną oprawę. CD Projekt RED zadbał o wyższą jakość cieniowania, ambient occlusion (metoda cieniowania powierzchni obiektów przestrzennych), filtrowanie tekstur i oczywiście wyższą rozdzielczość oraz „wszechstronny wzrost wydajności”.

Ważnym czynnikiem polskiej gry już w dniu premiery była oprawa, a Xbox One X pozwala zapewnić „jeszcze bardziej oszałamiające wrażenia wizualne” i posiadacze konsoli Microsoftu mogą liczyć na piękną oprawę, bo Jakub Kutrzuba nie ukrywa, że rozdzielczość 4K pozwala dokładnie pokazać pracę artystów z CD Projekt RED.

Przedstawiciel CD Projekt RED podkreśla, że ulepszenie Wiedźmina 3: Dziki Gon dla Xboksa One X było wyjątkowo łatwe:

„Jak to się stało, że zdecydowaliście się ulepszyć grę dla Xboksa One X?

Ponieważ Xbox One X jest częścią rodziny Xboksa One nie musieliśmy się martwić o kompatybilność i jednocześnie skupiliśmy się na tym, co możemy zrobić, by ulepszyć produkcję. Proces implementacji nowych funkcji wizualnych był również dość łatwy i pomógł nam w tym Microsoft.”

Źródło: https://news.xbox.com/2017/11/01/inside-xbox-one-x-enhanced-the-witcher-3-wild-hunt/

Tagi: CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon xbox one x