Star Wars: Battlefront II z ciekawą mechaniką zachęcającą do rozgrywki. DICE walczy z uciekinierami

Gry
1038V
Wojciech Gruszczyk | 27.09.2017, 15:05

DICE zaprezentowało wczoraj kawał mocnego zwiastuna przepełnionego konkretami dotyczącymi zawartości ze Star Wars: Battlefront II, a dzisiaj swoje pięć słów na temat produkcji przedstawił jeden z informatorów. Gracz wspomina o bardzo ciekawej mechanice dostępnej w zamkniętych testach.

Wiele sieciowych produkcji ma problem z graczami, którzy opuszczają rozgrywkę przed zakończeniem meczu. Niektórzy zawodnicy potrafią nawet wyłączyć sesję w połowie, gdy oceniają, że nie mają szans na zwycięstwo.

Star Wars: Battlefront II ze szczegółowym zwiastunem. Dokładna zawartość, gameplay i konkrety

DICE zdecydowało się walczyć z takimi praktykami, a szczegóły na temat nowej mechaniki przedstawił gracz o pseudonimie Some_Info – to on zdradził zawartość nadciągającej bety, czy też publikował sporo ciekawostek na temat produkcji.

Szwedzi w przypadku Star Wars: Battlefront II zastosowali system, który nagradza gracza za dokończenie meczu – im dłużej będziemy znajdować się w sesji, tym większy bonus otrzymamy:

„Jeśli grasz 3-5 minut otrzymasz niewielki bonus. Gdy grasz 5-7 minut otrzymasz 15% więcej kredytów. Następne kryteria trwają 7-10 minut i tak dalej.”

Jest to ciekawy pomysł, który faktycznie może zachęcić niektórych do pozostania na serwerach. Często losy nawet tych z pozoru przegranych spotkań można szybko odwrócić i pewnie DICE liczy na takie akcje.