Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.09.2017 16:06
Nintendo Switch radzi sobie w Japonii wyśmienicie. Znacznie lepiej od PlayStation 4
1254V

Nintendo Switch radzi sobie w Japonii wyśmienicie. Znacznie lepiej od PlayStation 4

Nintendo kolejny raz zaryzykowało, ale jak widać firma potrafi podejmować trudne decyzje. Nintendo Switch to wielki sukces korporacji, a najlepszym potwierdzeniem tych słów jest wynik uzyskany w Japonii. Sony mogło tylko marzyć o takim rezultacie na starcie PlayStation 4.

Nintendo nie często chwali się wynikami Nintendo Switcha, ale możemy mieć pewność, że firma mogłaby zdecydowanie częściej ogłaszać świetne nowiny. Po 26 tygodniach od premiery, nowa platforma Nintendo przekroczyła w samej Japonii 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy.

Nindies Summer Showcase 2017. Poznajcie nowe gry zmierzające na Nintendo Switch

Sytuacja jest fenomenalna, jednak możemy śmiało mówić, że to dopiero początek. W Japonii – podobnie jak w wielu innych krajach – wciąż brakuje egzemplarzy konsoli, więc prezentowany wynik mógłby być zdecydowanie lepszy.

Systematycznie otrzymujemy informacje o długich kolejkach, pomimo których Japończycy wracają do domów bez konsol – w wielu sklepach wciąż odbywają się „losowania” i tylko szczęśliwcy mogą wydać gotówkę na sprzęt.

Pomimo takich okoliczności, Nintendo Switch radzi sobie zdecydowanie lepiej w Japonii od PlayStation 4. Różnica po 26 tygodniach od premiery to ponad 800 tysięcy egzemplarzy! Aż trudno wyobrazić sobie sytuację pod koniec roku, gdy na rynku zadebiutują kolejne hity przygotowane przez Nintendo.

Nie możemy jednocześnie zapomnieć, że Nintendo Switch osiąga kolejne sukcesy w innych krajach… Nowa platforma Big N to prawdziwy sukces.  

Nintendo Switch a PlayStation 4 Japonia

Źródło: Kuba Karaś

Tagi: nintendo Switch playstation 4 tweet wyniki sprzedaży