Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.09.2017 09:27
Śródziemie: Cień Wojny. Producent gry przegrał walkę z rakiem. Monolith upamiętnia dewelopera
2460V

Śródziemie: Cień Wojny. Producent gry przegrał walkę z rakiem. Monolith upamiętnia dewelopera

W Śródziemie: Cień Wojny pojawi się bohater, który przypomina swoim zachowaniem Mysterious Strangera z serii Fallout. Gość jest o tyle ciekawy, że stanowi hołd dla jednego ze zmarłych deweloperów, którzy odpowiadali za Śródziemie: Cień Wojny.

Mike "Forthog" Forgey był głównym producentem w Monolith, odpowiadającym za Śródziemie: Cień Wojny. Niestety mężczyzna nie dożył premiery tworzonej od lat gry. Forgey zmarł w 2016 roku, przegrywając walkę z chorobą nowotworową.

PlayStation 4 z nową reklamą. Sony zapowiada nadciągające hity na „najpopularniejszą konsolę”

O tym fakcie studio Monolith informuje w poniższym filmiku, który przedstawia postać Forthoga, pogromcy orków. Wojownik jest swego rodzaju hołdem dla Mike'a "Forthoga" Forgeya. "Chcieliśmy upamiętnić go i dać mu odrobinę nieśmiertelności w Mordorze" - wyjaśniają w zwiastunie autorzy.

WB Games zdobyło się na fajny gest. O ile Forthog, pogromca orków, dostępny będzie w formie DLC, to każde 3,5$ wpłacone za dodatek w Śródziemie: Cień Wojny wpłynie na konto rodziny Mike'a Forgeya.

Jak widać na zdjęciu w naszej galerii deweloperzy Śródziemie: Cień Wojny zadbali nie tylko o odpowiednie imię nowego bohatera, ale przede wszystkim o podobne rysy twarzy, odpowiadające wizerunkowi zmarłego dewelopera.

Tagi: cień wojny monolith rip śmierć Śródziemie: Cień Wojny