Liga Mistrzów - dzisiaj kolejne ćwierćfinały. Grają Barcelona - Juventus, Monaco - Borussia

Konkurs
1578V
Paweł Myśliwiec | 19.04.2017, 19:30

Liga Mistrzów nie daje nam odetchnąć. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe za nami, a już w najbliższy wtorek i środę czas na rewanże. I co tu dużo mówić, zapowiada się pasjonująca walka o awans do półfinałów, bo tak naprawdę jeszcze wszystko jest możliwe.

Aktualizacja Oj bardzo gorąco było wczoraj w Madrycie. Emocje nie stygną, komentarzy nie brakuje, wraca temat powtórek wideo i poziomu sędziowania na tak wysokim szczeblu. Ostatecznie Real po dogrywce wygrał z Bayernem 4:2 i awansował do półfinału. Obok Realu awansowała druga ekipa z Madrytu - Atletico, które zapewniło sobie półfinał "zwycięskim remisem" 1:1 z Leicester (pierwszy mecz Atletico wygrało u siebie 1:0).

A dzisiaj o 20:45 dwa kolejne spotkania. Monaco z zaliczką 3:2 z meczu wyjazdowego podejmuje u siebie Borussię. Natomiast Barcelona ma do odrobienia minimum aż 3 bramki, które Juventus zaaplikował Katalończykom w Turynie.

Zasady zabawy są Wam zapewne znane, ale dla przypomnienia - typujemy wyniki spotkań fazy pucharowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Za typy każdy może zgarnąć odpowiednią liczbę punktów, które następnie pozwolą utworzyć klasyfikację generalną. Na podstawie tejże klasyfikacji 5 najlepszych osób zgarnie nagrody. Z racji, że w fazie pucharowej pozostało nam już tylko 13 spotkań, dla urozmaicenia zabawy postanowiliśmy dodać opcję typowania wyników również I połowy, a tym samym łącznie czeka na nas do wytypowania 26 wyników.

ĆWIERĆFINAŁY - REWANŻE

Leicester - Atletico. Atletico mimo przewagi (Anglicy nie oddali nawet jednego celnego strzału) nie zdołało zapewnić sobie w meczu u siebie odpowiedniej zaliczki, wygrywając zaledwie 1:0. Ekipa z Madrytu jest faworytem do awansu, ale warto pamiętać, że Leicester z 4 meczów tegorocznej LM rozgrywanych u siebie wygrało wszystkie, a do awansu wiele im nie trzeba - 1:0 zapewni dogrywkę, 2:0 daje awans.

Real - Bayern. Co to był za mecz! W I połowie Bayern dominował, prowadził 1:0 i w ostatnich minutach pierwszej części zmarnował karnego, ale potem losy spotkania zupełnie się odwróciły. W II połowie błysnął Ronaldo - najpierw wyrównał, potem po faulu na nim z boiska wyleciał Martinez, a w 77. minucie Portugalczyk strzelił na 2:1. Komentatorzy zgodnie przyznają, że widoczny był brak Lewandowskiego. Czy Bayern jest w stanie powalczyć w Madrycie? Na pewno są na to duże szanse, chociaż statystyki za tym nie przemawiają - Real w ostatnich 12 meczach u siebie w LM wygrał 10 razy, 2 razy remisując, a Bayern w Madrycie zwyciężał tylko 2 razy, raz remisując i aż 9 razy przegrywając.

Monaco - Borussia. Pierwszy mecz przeszedł do historii, nim w ogóle się rozpoczął. Wybuch w pobliżu autokaru Borussii doprowadził do tego, iż mecz przełożono z wtorku na środę, a w szpitalu z urazem ręki wylądował Batra. A wynik? Monaco wygrało, ale głównie ze względu na piekielną skuteczność - 2 celne strzały, 2 gole + jedna bramka samobójcza. Borussia stworzyła więcej sytuacji, ale brakowało skuteczności. W rewanżu jednak nie jest skazana na pożarcie i może powalczyć o awans.

Barcelona - Juventus. Czyżby powtórka z roz(g)rywki? Pamiętna pogoń Barcelony z PSG zakończona sukcesem na pewno znowu marzy się kibicom Katalończyków. Juventus jednak wydaje się trudniejszym rywalem. Ekipa z Turynu u siebie okazała się niegościnnym gospodarzem, pewnie wygrywając 3:0. Czego spodziewać się w rewanżu? Barca u siebie ma imponującą serię 15 zwycięstw z rzędu w europejskich rozgrywkach (ostatnie wyniki m.in. 7:1, 4:0, 4:0, 6:0), tyle że Juve na wyjazdach w tegorocznej LM wygrał... wszystkie 4 mecze.

Przypominamy, że własne rozgrywki Ligi Mistrzów możecie rozegrać w Pro Evolution Soccer 2017. Zapraszamy do zabawy i życzymy trafnych typów!

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Pro Evolution Soccer 2017.

Źródło: własne