SKLEP
Radosław Wasilewski Radosław Wasilewski 08.08.2015 17:32
Mortal Kombat z szansą na filmowy reboot
888V

Mortal Kombat z szansą na filmowy reboot

Kolejna stara-nowa ekranizacja gry raczkuje. Tym razem to Mortal Kombat szykuje się do nowej wersji.

W tym roku mija 20 lat od ekranizacji gry Mortal Kombat do dziś wymienianej w ścisłym szeregu najlepszych filmów na podstawie gier. I chociaż obecnie przeżywamy kolejny boom na przenoszenie gier na duży ekran to i stary znajomy postanowił ustawić się w rzędzie po swoją część. New Line Cinema miało właśnie wybrać Jamesa Wana jako producenta rebootu filmowego Mortal Kombat. Wan, którego początki sięgają obiecujących horrorów ("Piła", "Obecność", "Naznaczony") rozszerzył ostatnio swoją działalność na zdecydowanie bardziej mainstreamowe horyzonty przygotowując "Szybkich i wściekłych 7" oraz zaklepując sobie posadę reżysera "Aquamana".

 

Pierwszy szkicowy opis filmu nie zdradza zbyt wiele, a z pewnością nie odznacza się niczym oryginalnym, a mówi o "pozornie nieszkodliwym gościu, który zostaje wciągnięty w międzywymiarowy konflikt pomiędzy wojownikami z planety Ziemia i potworami z innych światów. Chcąc zapobiec całkowitej destrukcji naszej planety musi wygrać turniej sztuk walki określany jako Mortal Kombat". To, co napawa optymizmem to kierunek, w jakim ma podążać filmowy reboot. Nowy Mortal Kombat ma być "odejściem od dotychczasowej mitologii" i zaprezentować nam "dużo bardziej rzeczywiste i brutalne spojrzenie na sztuki walki". W tym momencie jest oczywiście za wcześnie na ferowanie wyroków odnośnie kategorii wiekowej filmu, ale New Line Cinema z pewnością bacznie przyglądać się będzie wynikowi "Deadpoola", który w lutym 2016 roku zostanie wyświetlony w kinach wyłącznie dorosłym widzom.

 

Temat filmu na podstawie kultowej serii gier powraca po niemal dwuletniej przerwie, kiedy to z roli reżysera Mortal Kombat zrezygnował Kevin Tancharoen, który zabłysnął wcześniej krótkometrażowym "Mortal Kombat: Rebirth", a następnie internetowym serialem "Mortal Kombat: Legacy". Do tego ostatniego scenariusz napisał właśnie Oren Uziel, który obecnie wraz z Davem Callahamem pracuje nad tekstem do reboota serii.

Źródło: http://www.tracking-board.com/tb-exclusive-james-wan-ready-to-play-mortal-kombat/

Tagi: james wan mortal kombat mortal kombat film mortal kombat reboot

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Mortal Kombat X
  • Platformy:  PS4   XONE   PC   Mobile 
  • Data premiery - Polska: 14.04.2015
  • Napisy
Miesięcznik PSX Extreme