Iza Łęcka Iza Łęcka 08.11.2019 08:39
The Last of Us 2 Joel
1171V

PS Now nie podąży drogą Xbox Game Pass. Gry ekskluzywne nie trafią od premiery do usługi

Sony nie chce wykorzystać pomysłu Microsoftu oferując wszystkie ekskluzywne gry first-party w PS Now. Firma stawia na standardowe premiery, a kluczem do sukcesu ma być zapewnienie produkcjom odpowiedniego rozgłosu.

Sony zdecydowało się ostatnio na spore zmiany w PS Now. Firma zmniejszyła cenę abonamentu za PlayStation Now oraz dostarczyła takie tytuły jak chociażby God of War, zapewniając tym samym dostarczanie mocniejszych gier, które jednak będą dostępne w programie przez określony czas.

Niektórzy mogli mieć nadzieję, że Sony zdecyduje się wybrać model biznesowy preferowany przez Microsoft i w pewnym momencie zaoferuje gry first-party od dnia debiutu. Tak się niestety nie stanie - Jim Ryan potwierdził, że japońska korporacja poprzez standardową premierę pragnie się upewnić, że debiuty produkcji będą „ogromnymi wydarzeniami”.

„Jest to obszar, który szybko się zmienia i jest płynny. Charakter i skala niektórych gier first-party, które tworzymy, skłania nas do myślenia, że w tej chwili lepiej jest poświęcić energię na upewnienie się, że premiera tych produkcji to ogromne wydarzenie rozrywkowe. Przytoczyłby w tej kategorii przykłady God of War, Spider-Mana i przyszłorocznego The Last of Us 2.”

Jestem święcie przekonana, że jedno nie wyklucza drugiego i Sony mogłoby zapewnić wielką premierę tytułom, które będą dostępne w PS Now od premiery. Widząc  jednak rekordowe zainteresowanie przykładowo Spider-Manem trudno oczekiwać, by firma nagle przemodelowała model biznesowy i zrezygnowała z milionów.

Na naszym portalu również polecamy:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-11-07-sonys-jim-ryan-we-had-to-make-changes-to-deliver-our-ps5-dream

Tagi: Jim Ryan playstation now ps now ps4 ps5 sony