Kacper Mądry Kacper Mądry 17.02.2018 11:11
Gubernator USA oskarża m.in. gry wideo o powodowanie strzelanin
605V

Gubernator USA oskarża m.in. gry wideo o powodowanie strzelanin

Gubernator stanu Kentucky oskarża firmy związane z przemysłem rozrywkowym o powodowanie strzelanin w USA. Jego zdaniem to one sprawiają problemy.

W wyniku ostatniej strzelaniny w Parkland na Florydzie śmierć poniosło 17 osób, a 14 zostało rannych. Republikański gubernator o tego typu sytuacje oskarża przemysł rozrywkowy.

Na nagraniu z oficjalnego facebookowego profilu gubernatora stanu Kentucky mogliśmy usłyszeć jego zdanie na temat ostatniej masakry. Prosił on o dialog, który mógłby pomóc wymyślić rozwiązanie problemu strzelanin w USA. Gubernator zwracał się do rządu, prezydenta, organizacji oraz firm związanych z przemysłem rozrywkowym takich jak twórcy filmów czy gier wideo.

matt bevin

Podczas radiowego wywiadu wskazał on gry wideo jako potencjalny problem. Usłyszeliśmy, że część gier jest przeznaczona dla dorosłych jednak wciąż są one ogrywane przez młodocianych. Gubernator wspomniał, że gry celebrują zarzynanie ludzi, a niektóre nawet za to nagradzają. Nie zamierza on jednak ich zabraniać, a rozpocząć rozmowy. 

Podczas ostatniej strzelaniny w stanie Kentucky zmarło 17 osób. Napastnik otworzył ogień w jednej ze szkół w Parkland. Amerykańskie szkoły są miejscami gun-free co oznacza, ze ani uczniowie, ani nauczyciele czy ochrona obiektu, nie mogli mieć przy sobie broni.

Tagi: przemoc strzelanina