Jakub Barwiak Jakub Barwiak 09.11.2017 15:54
Scenarzysta Jurassic World napisze skrypt do Metal Gear Solid
261V

Scenarzysta Jurassic World napisze skrypt do Metal Gear Solid

Zmiany w produkcji filmowego Metal Gear Solid, film znalazł nowego scenarzystę. Za kolejną wersję skryptu odpowie autor scenariusza do Jurassic World

Jak podaje Variety, Sony Pictures zatrudniło scenarzystę Jurassic WorldDereka Connolly’ego do napisania skryptu ekranizacji Metal Gear Solid. Connolly pracował wcześniej z Jordanem Vogt-Robertsem – reżyserem adaptacji hitu Hideo Kojimy – na planie Konga: Wyspy czaszki. Connolly napisał również pierwszą wersję scenariusza do dziewiątego epizodu Gwiezdnych Wojen, zanim Lucasfilm zwolnił Colina Trevorrowa.

Filmowy Metal Gear Solid ma być szalony

Biorąc pod uwagę wcześniejszą współpracę scenarzysty z Vogt-Robertsem, oraz jego doświadczenie w pracy nad blockbusterami, Cononlly wydaje się być logicznym wyborem do prac nad Metal Gear Solid. Z drugiej jednak strony, skrypt do Jurassic World nie był szczególnie ambitny, nie wiemy też czy Connolly jest zaznajomiony z serią gier, którą ma adaptować.

Pierwsza wersja scenariusza do Metal Gear Solid została już napisana, nie wiadomo czy przetrwa ona w jakiejś formie, biorąc pod uwagę fakt zatrudnienia Connolly’ego, z pewnością tekst ten mogą czekać spore zmiany. Vogt-Roberts wypowiadał się ostatnio o możliwości zrobienia filmu z kategorią wiekową R, jednak podkreślał on, iż wszystko będzie zależało od historii i scenariusza. Niezależnie od tego jakie będzie ograniczone wiekowe, z pewnością na obu panach będzie spoczywać spora presja, wszak oczekiwania fanów Metal Gear Solid nie są z pewnością małe.

Źródło: https://screenrant.com/metal-gear-solid-movie-writer-derek-connolly/

Tagi: derek connolly hideo kojima jurrasic world metal gear solid Sony Pictures Entertainment