Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 31.10.2017 19:30
Star Wars Battlefront 2 - EA naprawia system lootboksów
569V

Star Wars Battlefront 2 - EA naprawia system lootboksów

Star Wars Battlefront 2 jeszcze przed premierą oberwało za system rozwoju i nachalnych mikropłatności. Nie musieliśmy długo czekać na reakcję EA.

Star Wars Battlefront 2 już niedługo pojawi się na rynku. Po beta testach część użytkowników i dziennikarzy zaczęło narzekać na sposób w jaki rozwijamy postać. Wyglądało na to, że ekonomia i balans gry są po prostu zepsute, aby zarabiać jak najwięcej na mikropłatnościach.

Star Wars Battlefront 2 na zwiastunie premierowym

Star Wars Battlefront 2 ma być największą i najgłębszą pod względem rozgrywki grą z uniwersum "Star Wars". Rozegramy wydarzenia dziejące się na przestrzeni aż trzech er filmowych oraz otrzymamy mnóstwo zawartości, która będzie sukcesywnie powiększana po premierze. Studio nie zamierza jednak dzielić społeczności - wszelkie mapy, postacie i bronie będą dostępne za darmo dla wszystkich użytkowników.

Studio odkuje się jednak na mikropłatnościach. Ich kontrowersyjny charakter odbił się głośnym echem w internecie, więc twórcy reagują i zmieniają system. Zebrano opinie i na ich bazie postanowiono lepiej zbalansować mechanizm rozwoju gracza. Zmiany wyglądają następująco:

  • Epic Star Cards - najwyższe rangą karty zostały wyeliminowane ze skrzynek. Będziemy je zdobywać głównie poprzez system tworzenia przedmiotów. Wyjątkiem są tutaj karty dodawane do zamówień przedpremierowych, edycji deluxe i pakietów startowych.
  • Od teraz będziemy musieli wbić określony poziom zanim możliwe będzie tworzenie ulepszonych kart. Zniknie możliwości kupienia zawczasu większej ilości skrzynek, aby szybko zdobyć potrzebne materiały i przerobić je na potężne karty. Tworzenie kart wyższych rangą zostanie uzależnione od poziomu grającego.
  • Bronie odblokujemy za osiągnięcie ustalonych celów wewnątrz gry. Kilka z nich nadal znajdziemy w skrzynkach, ale cała reszta będzie dostępna jedynie poprzez samo granie.
  • Uzbrojenie dla określonych klas będzie odblokowywane poprzez ganie daną jednostką. Podczas zabawy osiągniemy po czasie ważne cele, które nagrodzą nas przedmiotami i obdarują skrzynkami klasowymi. Ich otworzenie da nam dostęp do mieszanki kart i materiałów, aby przyspieszyć rozwój naszej ulubionej postaci.

To jednak nie koniec. Twórcy zaznaczają, że balans jest dla nich istotny, a nadrzędnym celem jest dostarczenie produkcji, która sprawi frajdę wszystkim użytkownikom. Po premierze możemy liczyć na dalsze zmiany i usprawnienia systemu.

Star Wars Battefront 2 pojawi sie na rynku w dniu 17 listopada. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun premierowy.

Star Wars Battlefront 2 - zwiastun premierowy

 

Źródło: https://www.ea.com/en-gb/games/starwars/battlefront/battlefront-2/news/progression-oct-2017?setLocale=en-gb

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts lootbox Mikropłatności playstation 4 star wars battlefront 2 wideo