Jakub Barwiak Jakub Barwiak 31.10.2017 09:51
Solo. Film nakręcony praktycznie od nowa?
380V

Solo. Film nakręcony praktycznie od nowa?

Gdy Ron Howard przejął reżyserię filmu o Hanie Solo wiele osób zastanawiało się jak wiele nowego materiału nakręci filmowiec, być może właśnie pojawiła się odpowiedź na to pytanie.

Według najnowszych plotek Ron Howard nakręcił Solo praktycznie od nowa, co miało prawie dwukrotnie zwiększyć budżet całej produkcji. Po tym jak Lucasfilm zaskoczył wszystkich zwolnieniem Chrisa Millera i Phila Lorda, spekulowano, iż film jest niemal ukończony, a Howard będzie musiał nakręcić jedynie kilka dodatkowych scen.

Nowy zwiastun Ostatniego Jedi

Źródłem najnowszych doniesień jest podkast portalu Star Wars News, informatorzy tego podkastu donieśli, iż Howard nakręcił od nowa niemal cały film, co dosyć mocno zwiększyło budżet produkcji. Dodatkowo dokrętki te miały potrwać o wiele dłużej, niż oczekiwano. Oczywiście, jak do każdych informacji z anonimowego źródła należy podchodzić z rezerwą.

Biorąc jednak pod uwagę, iż wcześniejsze plotki mówiły o tym, iż Lord i Miller poszli bardziej w kierunku kosmicznego Ace’a Ventury, Howard mógł uznać (albo kazała mu tak uznać szefowa Lucasfilm), iż materiał nakręcony przez duet nie nadaje się do niczego.

Wydaje się jednak, iż w spekulacjach tych może być ziarno prawy. Wskazuje na to chociażby, iż do obsady dołączył Paul Bettany, grający postać, w którą pierwotnie wcielać miał się Kenneth Williams, aktor ten nie mógł jednak wziąć udział w dokrętkach, ze względu na napięty terminarz. Premierę Solo zaplanowano na maj 2018 roku.

 

Źródło: http://movieweb.com/han-solo-movie-ron-howard-reshoots/

Tagi: Disney Gwiezdne Wojny lucasfilm Ron Howard Solo: A Star Wars Story