Daniel Stroński Daniel Stroński 19.10.2017 18:21
Gran Turismo Sport. Kierownica od Fanatec już działa
1125V

Gran Turismo Sport. Kierownica od Fanatec już działa

Gran Turismo Sport przygotowało niemiłą niespodziankę dla posiadaczy oficjalnie licencjonowanej kierownicy Fanatec CSL Elite Racing Wheel przed premierą. Demo nie wspierało tego sprzętu, ale już wszystko jest na dobrej drodze.

Gran Turismo Sport to jedna z najważniejszych premier tego roku - i to nie tylko w gatunku gier wyścigowych! Fani symulacyjnego podejścia do samochodów otrzymali wczoraj świetnie ocenianą przez media, choć dość kontrowersyjną odsłonę, gdzie porzucono tryb dla pojedynczego gracza w imię rozgrywek sieciowych. Niestety, posiadacze kierownicy firmy Fanatec mieli poważniejszy problem.

Gran Turismo Sport zostało uproszczone z powodu młodszych graczy

Wypuszczone przed premierą demo Gran Turismo Sport nie miało w opcjach ustawień dla kontrolera-kierownicy Fanatec CSL Elite Racing Wheel, co było rażącym błędem, biorąc pod uwagę, że jest to oficjalnie wspierany i licencjonowany przez Sony sprzęt. Z tego powodu posiadacze takiej kierownicy musieli pogodzić się z brakiem tak istotnych dla całego doświadczenia funkcji jak chociażby Force Feedback.

Wczoraj gra miała swoją oficjalną premierę i chociaż Polyphony Digital wciąż nie udało się tego zupełnie naprawić, działać powinna większość istotnych funkcji kierownicy. Przy okazji deweloper obiecał, że niebawem naprawi ten brak w opcjach.

Fanatec CSL Elite Racing Wheel - filmik przedstawiający kierownicę

 

Źródło: https://www.fanatec.com/forum/discussion/559/fanatec-csl-elite-racing-wheel-gt-sport-compatibility-update#Item_2

Tagi: Gran Turismo Sport Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment