Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.10.2017 12:00
CD Projekt Red traci pracowników. Co z Cyberpunkiem?
2395V

CD Projekt Red traci pracowników. Co z Cyberpunkiem?

Na Cyberpunk 2077 czekamy już kilka lat. Nic nie zapowiada, by gra miała pojawić się w najbliższym czasie. Do tego dochodzą do nas niepokojące wieści - z CD Projekt Red odeszło kilka osób, które pracowały nad grą.

O tym, że z CD Projekt Red odeszło kilku pracowników zajmujących ważne pozycje napisał serwis Gry-Online, który postanowił przejrzeć w serwisie LinkedIn historię pracy kilku osób ze studia. Okazało się, że z CDP Red ostatnimi czasy odeszło kilka dosyć ważnych przy produkcji Cyberpunka 2077 pracowników.

CD Projekt Red wart jest ponad 10 miliardów

Pierwszy z nich, Mateusz Piaskiewicz opuścił studio we wrześniu (pracuje aktualnie we Flying Wild Hog). Piastował on stanowisko głównego projektanta poziomów przy Cyberpunk 2077, a wcześniej na koncie miał m.in. Call of Duty: Black Ops 3. Derek Patterson przeniósł się do Techlandu. Przy Cyberpunku pracował jako starszy producent mechanizmów rozgrywki. Derek w polskim studiu pracował tylko rok.

Kolejne odejścia to Ovidiu Traian Vasilescu, który był menadżerem projektu przy Cyberpunk 2077. Czwartym pracownikiem, który opuścił CDP Red jest Michał Stec, który zajmował pozycję starszego producenta artystycznego.

Jak widać - każdy z tych pracowników pełnił ważną rolę w pracach nad Cyberpunk 2077. Ich odejście niekoniecznie musi oznaczać, że gra ma jakieś większe problemy, tym bardziej, że przecież nie ma ludzi niezastąpionych. Jednak roszady na tak ważnych stanowiskach bez wątpienia mogą powodować wszelakiego rodzaju opóźnienia w produkcji. A według plotek - Cyberpunk już jakiś czas temu zaliczył poważne zmiany i produkcja musiała wystartować praktycznie od początku by spełnić oczekiwania deweloperów.

Cyberpunk 2077 - zwiastun gry

Cyberpunk 2077 zapowiedziany został w 2012 roku wyjątkowo dobrym zwiastunem z muzyką zespołu Archive. Usłyszeliśmy kilka zapowiedzi na temat świata gry. Kolejne miesiące przynosiły nam szczątkowe informacje o projekcie, a potem całość zniknęła na rzecz Gwinta, na którym skupia się studio jeśli chodzi o promocję. Kiedy przyjdzie czas Cberpunka? Oby przed 2077 rokiem.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=105965

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077