Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 05.10.2017 08:52
Assassin's Creed Origins pozwoli wybrać poziom trudności
778V

Assassin's Creed Origins pozwoli wybrać poziom trudności

Assassin's Creed Origins będzie pod wieloma względami inne od swoich poprzedników. Kolejną nowością, o której się dowiadujemy, jest możliwość wybrania poziomu trudności.

Assassin's Creed Origins zabierze nas do czasów starożytnych, kiedy to zaczęło formować się bractwo asasynów. Jeśli jednak sama fabuła gry nam nie wystarczy, będziemy mogli zwiększyć swoją wiedzę poprzez sięgnięcie po książki czy komiksy. Już niebawem pojawi się oficjalna powieść, która opowie nam co był przed wydarzeniami z gry. Jej autorem jest Oliver Bowden - pisarz odpowiedzialny za inne książki należące do serii.

Assassin's Creed Origins - data premiery i cena oficjalnej powieści

Assassin's Creed Origins wprowadzi wiele interesujących nowości do serii, która funkcjonuje od lat. Całość ma o wiele bardziej przypominać grę z gatunku RPG. Pojawi się więc mechanika rozwoju naszego bohatera (maksymalny poziom to 40), ale oprócz tego zgarniemy łupy, które niejednokrotnie pozwolą nam zmienić ekwipunek. Zmianom ulegnie też system walki, który nie będzie już tak mocno nastawiony na kontrowanie. W trakcie przemierzania Egiptu trafimy też na groźne zwierzęta, z którymi też będziemy musieli się zmierzyć. Twórca gry, Ismail, ostrzega że nie da się całkowicie uniknąć walki. Będzie jednak można wybrać sobie odpowiedni poziom trudności. Według zapewnień, będzie go można zmienić w każdej chwili, więc zaczniemy sobie na średni, a później przykładowo utrudnimy albo ułatwimy zabawę.

Assassin's Creed Origins - twórca o wyborze poziomu trudności

Skąd taka decyzja? Reżyser Assassin's Creed Origins zauważył, że grę lubi wiele rodzajów ludzi. Niektórzy grają dla kontekstu historycznego, inni dla rozgrywki, a jeszcze inni dla fabuły. Deweloperzy stwierdzili więc, że warto byłoby rozbudować rozgrywkę, aby każda z grup mogła znaleźć coś dla siebie.

Assassin's Creed Origins ma pojawić się 27 października, czyli już stosunkowo niedługo. Tymczasem przypominamy najnowszy świetny zwiastun.

Assassin's Creed Origins - narodziny bractwa

 

Tagi: assassin's creed origins playstastion 4 Ubisoft Ubisoft Montreal wideo