Jakub Barwiak Jakub Barwiak 21.09.2017 22:38
Film o Jokerze rusza pełną parą
494V

Film o Jokerze rusza pełną parą

W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje dotyczące solowego filmu o Jokerze, który nie miałby być częścią uniwersum filmowego DC. Nowe doniesienia wskazują, iż film możemy zobaczyć szybciej, niż myśleliśmy.

Film o Jokerze powstaje niespotykanie szybko – tak przynajmniej twierdzi dziennikarz portalu Variety, według jego źródeł w następnym tygodniu ma już być gotowa pierwsza wersja scenariusza, z kolei same zdjęcia miałyby zacząć się w przyszłym roku.

Inny klaun rządzi w box office

Za reżyserię ma odpowiadać znany z Kac VegasTodd Phillips, w projekt ma być również zaangażowany sam Martin Scorsese. Według wcześniejszych plotek, film ma opowiadać o pochodzeniu księcia zbrodni i jego transformacji z prześladowanego dziecka w psychopatycznego złoczyńcę. Sam film miałby być utrzymany w mrocznej i brudnej tonacji klasyków Martina Scorsese.

Za najnowsze doniesienia o tempie prac nad filmem, odpowiada Justin Kroll z Variety, który podał ją na swoim koncie na Twitterze, dziennikarz nie zdradził jednak skąd ma te informacje. Jeżeli są one prawdziwe, to bez wątpienia można je uznać za sporą niespodziankę.

Gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy o powstającym filmie o Jokerze, wydawało się, iż jest on w kompletnych, koncepcyjnych powijakach. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że scenariusz jest na ukończeniu, możemy założyć, iż obraz ten ma spory priorytet w wytwórni Warner Bros. Co ciekawe, są to drugie w ostatnim czasie plotki o przyspieszonych pracach nad filmem DC, w podobnym trybie produkowany ma być sequel Legionu Samobójców.

Nie wiemy jakie plany wobec filmu o Jokerze, a także wobec filmów poza główną linią uniwersum DC ma Warner Bros. W tym momencie jedynym, zapowiedzianym na przyszły rok spod szyldu DCEU jest Aquaman, swoją datę premiery ma również m.in. Wonder Woman 2, w produkcji ma być także kilka innych projektów.

Źródło: http://screenrant.com/joker-origin-movie-script-filming-2018/

Tagi: DC Joker Martin Scorsese Todd Phillips warner bros