Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.09.2017 23:24
PlayStation 5 jednak w 2020? Pachter zmienia zdanie
3695V

PlayStation 5 jednak w 2020? Pachter zmienia zdanie

PlayStation 5 bez wątpienia będzie konsolą godną nazwania ją prawdziwym sprzętem nowej generacji. Do spekulacji o mocy konsoli jeszcze daleko, tematem który się przewija jest za to potencjalna data premiery. Michael Pachter, jeden z najbardziej znanych analityków przewidywał, że PS5 pojawi się w 2019 roku. Ostatnio jednak zmienił zdanie.

Pachter jeszcze kilka tygodni temu przewidywał, że data premiery PS5 to mniej więcej końcówka 2019 roku. Według tamtejszych przewidywań Pachtera, PlayStation 5 miałoby mieć kompatybilność wsteczną (nic zaskakującego jeśli ponownie dostaniemy APU od AMD), ale sam sprzęt miałby być raczej słaby.

Gran Turismo Sport na PS5 zadziała w 8K

Tak Pachter mówił w lipcu:

Spodziewam się tego, że konsola nie pojawi się w 2018 roku. Raczej w 2019 roku, może w 2020, ale stawiałbym jednak na 2019. Sony będzie celować w wypuszczenie konsoli wspierającej natywne 4K gdy na amerykańskim rynku 50% domostw będzie posiadało TV 4K

Jak widać, mimo, że dopuszczał do myśli wydanie PS5 w 2020 roku, sam obstawiał rok wcześniej. Dlaczego więc zmienił zdanie w ciągu tych kilku tygodni? Według niego, PS4 sprzedaje się tak dobrze, Sony na konsoli zarabia tak dużo pieniędzy, że będą chcieli wycisnąć z tej generacji jak najwięcej kasy się da.

Jeśli miałbym teraz obstawiać - postawiłbym na 2020. Sony zarabia bardzo dużo na PS4, będą doić ten sprzęt tak długo jak się da. PS5 zostanie zapowiedziane, gdy sprzedaż PS4 zacznie spadać. Stawiam, że stanie się to w 2019 roku, więc konsola pojawi się rok później w 2020.

Według Pachtera, PS5 będzie konsolą, która zaoferuje prawdziwe 4K bez żadnych sztuczek. Co jest logiczne jeśli popatrzymy na plany AMD w kwestii wydawania kolejnych generacji swoich procesorów Zen 2 oraz APU, które połączyć ma architekturę Zen oraz aktualnie będące na rynku GPU linii Vega i Navi, które pojawić ma się na przełomie 2019/2020 i być produkowana w procesie technologicznym 7 nm.

Oczywiście w tej kwestii na razie jedyne co będzie się pojawiać to spekulacje analityków poparte ich widzimisię. Na pierwsze konkretne przecieki będziemy musieli poczekać prawdopodobnie jeszcze przynajmniej rok. Do tego czasu warto śledzić co na polu kart graficznych i procesorów działa AMD, gdyż jak na razie to najbardziej prawdopodobny partner Sony przy tworzeniu PS5. Zarówno jeśli chodzi o technologię, jak i o koszt jej wdrożenia.

Źródło: https://soundcloud.com/the1099/episode-108-michael-pachter-on-xbox-one-x-sales-the-switchs-future-and-console-exclusives

Tagi: playstation 5 sony