Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 14.09.2017 18:55
Gran Turismo Sport. 8 rzeczy, o których musicie wiedzieć
3756V

Gran Turismo Sport. 8 rzeczy, o których musicie wiedzieć

Premiera Gran Turismo Sport była kilkukrotnie przesuwana, ale wszystko wskazuje na to, ze zagramy już w przyszłym miesiącu. Teraz twórcy chwalą się ośmioma rzeczami, o których musicie wiedzieć zanim złapiecie za pada.

Gran Turismo Sport pojawi się na rynku w dniu 18 października. Zanim jednak ruszycie do sklepu warto wysłuchać twórców. Ci pragną opowiedzieć o ośmiu najistotniejszych elementach nadciągających wyścigów.

Gran Turismo Sport kontra rzeczywistość

Pierwszą rzeczą, o której przypomina studio stojące za Gran Turismo Sport to kariera. Jej zadaniem będzie poprawa naszych umiejętności jazdy i została podzielona na cztery różne kategorie. Znajdziecie w niej również filmiki w formie poradników. Każdy z przygotowanych trybów ma być kluczowy w procesie przygotowania do rywalizacji z innymi graczami.

  • Szkółka jazdy - nauczy was wszystkich od podstaw aż po zaawansowane techniki wyścigowe
  • Wyzwania Misji - zaoferują dynamiczne sytuacje, nad którymi trzeba będzie zapanować. Każda z misji ma własny ranking sieciowy pozwalający nam rywalizować z przyjaciółmi.
  • Doświadczenie Torów - pozwala nauczyć się najbardziej wymagających sekcji torów z całego świata. Odcinek po odcinku i zakręt po zakręcie, aż opanujemy w pełni cały etap.
  • Etykieta Wyścigów - tutaj nauczymy się sygnałów, znaczenia flag i protokołów bezpieczeństwa

Zwiększając swój poziom nagradzani będziemy nowymi pojazdami i walutą.

Druga rzecz polega na ciągłym połączeniu. Gran Turismo Sport ma zaoferować sieciowe mistrzostwa i współpracę z organizacją FIA. Właśnie z powodu tej interakcji większość funkcji gry będzie wymagała stałego łącza z internetem. Pomimo tego abonament PlayStation Plus nie będzie wymagany do gry dla jednego gracza.

Gran Turismo Sport zaoferuje zaawansowany system dobierania graczy. Wymóg połączenia internetowego zadba o to, aby system gry zliczał umiejętności użytkownika i łączył go z ludźmi o podobnym poziomie. Funkcja działa na podstawie ogólnego poziomu kierowcy, punktów czystej jazdy i rangi

Tytuł oferuje również rozbudowane opcje tuningu. Te pozwolą dostosować pojazd pod zawody drift lub inny rodzaj nawierzchni. W garażu zmienimy hamulce, opony, zawieszenie i wiele innych elementów naszych samochodów.

Produkcja posiada również niesamowity tryb fotograficzny, który znacząco różni się od standardowego wykonania tej funkcji. "The Scapes" pozwoli wykonywać niesamowicie wyglądające fotografie i fotorealistyczne ujęcia.

Gran Turismo Sport ma być także przystępne dla nowicjuszy. Dzięki rozbudowanym opcją asyst nawet osoba zaczynająca przygodę z wyścigami będzie mogła się świetnie bawić. Wszystkie ułatwienia będą oczywiście całkowicie opcjonalne. Tryby sieciowe mają oferować mieszankę wyścigów z asystami i bez asyst.

Ostatnią rzeczą jest fakt, że Gran Turismo Sport wygląda po prostu fenomenalnie. Opracowując grę twórcy zrobili użytek z większości mocy PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. Polyphony Digital stworzyło specjalne narzędzia, aby razem z technologią HDR oddać jak najwierniej modele samochodów. Te mają nie odbiegać od rzeczywistości i do tej pory technologia nie pozwalała na opracowanie aż tak szczegółowych aut.

To jednak nie wszystko - twórcy zapowiadają, że już niedługo ruszy ostatnia faza testów beta, aby użytkownicy na własnej skórze mogli się przekonać o poziomie gry.

Gran Turismo Sport - zwiastun E3 2017

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/09/14/8-things-you-need-to-know-about-gran-turismo-sport-before-you-start-racing/

Tagi: Gran Turismo Sport playstation 4 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment wideo