Jakub Barwiak Jakub Barwiak 13.09.2017 13:52
The Disaster Artist. Zobaczcie pełen zwiastun filmu o powstaniu The Room
368V

The Disaster Artist. Zobaczcie pełen zwiastun filmu o powstaniu The Room

Wytwórnia A24 zaprezentowała pełny zwiastun filmu The Disaster Artist, opowiadającego o powstaniu The Room – jednego z najgorszych filmów w historii.

Kariera reżyserska Jamesa Franco może dostać w tym roku wielkiego kopa. The Disaster Artist jego autorstwa otrzymało niezwykle pozytywne opinie, po pokazach wersji roboczej w marcu i być może namiesza w czasie sezonu nagród filmowych. Z okazji wczorajszej premiery na festiwalu w Toronto, wytwórnia A24 (odpowiedzialna m.in. za oskarowy Moonlight) opublikowała pełny zwiastun filmu o powstawaniu The Room. Najgorszy film w historii nigdy nie wyglądał tak dobrze.

Tommy Wiseau chwali The Disaster Artist

The Disaster Artist opowiada o powstawaniu The Room, niesławnego filmu w reżyserii Tommy’ego Wiseau, który był również scenarzystą, producentem, oraz główną gwiazdą tej wiekopomnej produkcji, która często określana jest jako Obywatele Kane złych filmów. W obsadzie znaleźli się, oprócz Jamesa Franco, jego brat Dave, Seth Rogen, Ari Graynor, Sharon Stone i Hannibal Buress. W filmie pojawią się również sam Tommy Wiseau i Greg Sestero znani z The Room.

The Disaster Artist może okazać się równie wielkim sukcesem artystycznym jak Ed Wood Tima Burtona, który opowiadał historię tytułowego reżysera, konkurującego z Wiseau w temacie uznania za najgorszego reżysera w historii kinematografii.

Film powstaje na podstawie książki The Disaster Artist, autorstwa Grega Sestero, jednego z członków obsady The Room. Za scenariusz odpowiadają Michael H. Weber i Scott Neustadter, którzy pracowali wcześniej nad filmem 500 dni miłości. Film zadebiutuje w kinach 1 grudnia, co umożliwi mu walkę o najbardziej prestiżowe nagrody. Obraz niestety nie ma na razie polskiego dystrybutora.

Źródło: http://www.indiewire.com/2017/09/the-disaster-artist-trailer-james-franco-tommy-wiseau-1201873199/

Tagi: a24 james franco the disaster artist The Room Video