Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 08.09.2017 14:25
God of War - poznajcie tło fabularne
1428V

God of War - poznajcie tło fabularne

God of War ostatnimi czasy daje o sobie znać, poprzez podrzucanie materiałów dających wgląd w to co nas czeka. Były już grafiki koncepcyjne i informacje o mechanice, a teraz pora na tło fabularne.

God of War wprowadzi wiele zmian w stosunku do tego, co znamy z poprzedników. Z pewnością nie zabraknie brutalnych walk (ba, twórcy twierdzą, że ta będzie najbrutalniejsza dotychczas), ale nowa odsłona nastawiona będzie na narrację. Tym samym skupi się na relacji i podróży Kratosa i jego syna Atreusa. Upadły bóg wojny nie chce dopuścić do tego, aby jego potomek poszedł tą samą ścieżką, więc zobaczymy znanego bohatera w znacznie innym wydaniu.

God of War - zadania poboczne i używanie magii

Na przestrzeni fabuły God of War mamy poznać trudną relację Kratosa z jego synem, ale też poznać przeszłość matki chłopca oraz inne szczegóły z życia Kratosa, o których jeszcze nie wiadomo. Całość rozegra się w zgoła odmiennych realiach, bo zamiast mitologii greckiej, będziemy mieli do czynienia z nordycką. Oczywiście znacząco wpłynie to na stylistykę gry oraz na to, z jakimi przeciwnikami się zmierzymy. Będzie miało również znaczenie w narracji. Mamy niejednokrotnie trafić na opowieści rodem z nordyckich mitologii, które będą stanowić tło fabularne. Próbkę tego co nas czeka, możemy poznać już teraz.

Sony zdecydowało się zorganizować oficjalny podcast dotyczący God of War. W poprzednim odcinku dzięki niemu mogliśmy zapoznać się z mechaniką korzystania z magii, rozwiązywaniem zagadek czy o istnieniu zadań pobocznych. Teraz przychodzi czas na Lost Pages - czyli opowieści przybliżające nam uniwersum, w którym toczyć się będzie akcja nowej gry. W pierwszym odcinku poznamy historię Odyna, czyli nordyckiego króla bogów. Czyta Jason Weiser, którego możecie kojarzyć z podcastu The Myths and Legends.

God of War - podcast traktujący o tle fabularnym

God of War ma pojawić się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Z tego co wiadomo postępy w produkcji są duże, zespół jest też pewny tego co robi, podobnie jak Sony. Dokładnej daty premiery jednak jeszcze nie ma, ale prawdopodobnie poznamy ją na PlayStation Experience, czyli wielkiego wydarzenia poświęconym konsolom i grom Sony.

Źródło: https://twitter.com/PlayStation/

Tagi: god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica wideo