Daniel Stroński Daniel Stroński 07.09.2017 22:44
Dishonored: Death of the Outsider. Oto nowe moce i gadżety Billie
450V

Dishonored: Death of the Outsider. Oto nowe moce i gadżety Billie

Dishonored: Death of the Outsider odda nam za tydzień zupełnie nową postać - wyszkoloną zabójczynię z nowym zestawem mocy i wyjątkowo ciekawymi gadżetami. Zebraliśmy je wszystkie i sprawdziliśmy, jak działają!

Dishonored 2 było jedną z najlepszych gier ubiegłego roku, zgarniając w naszej recenzji perfekcyjne 10/10. Rewelacyjna skradanka z wymyślnymi mocami i aż dwoma postaciami do wyboru była w naszym odczuciu sequelem idealnym za sprawą m.in. szerokiego wachlarza gadżetów i wspomnianych mocy. Nadchodzi samodzielny dodatek Death of the Outsider, gdzie nowa bohaterka dostanie w obu przypadkach zupełnie nowe opcje. Jakie dokładnie? Przejrzeliśmy większość dostępnych materiałów i zebraliśmy wszystko do kupy.

Nasza recenzja Dishonored 2

Dishonored: Death of the Outsider to historia Billie Lurk. Jest to uczennica mistrza zabójców Dauda, także możemy się spodziewać, że umiejętnościami spokojnie dorówna Corvo. Sam dodatek będzie znacznie mniejszy niż podstawka (na razie twórcy nie mówią, z ilu misji będzie się składał), toteż dostępnych mocy jest znacznie mniej, ale dojdą z tego powodu pewne zmiany w rozgrywce.

Znikną runy, a wszystkie moce będziemy mieli od razu, przy czym nie da się ich rozwinąć. Zabraknie też eliksirów odnawiających manę, gdyż ta regeneruje się samoistnie, niezależnie od poziomu zużycia. Tutaj należy zaznaczyć, że podobnie jak w podstawce, w Nowej Grze+ Billie będzie mogła skorzystać z mocy pozostałych postaci (na razie nie wiemy, czy jej moce będą później dostępne w podstawce).

Moce i umiejętności

Displace - każda postać w Dishonored musi mieć jakąś możliwość teleportacji. U Corvo było to Blink, Emily potrafiła "skakać" w odległe miejsca, a Billie w podobny sposób zostawi "marker" (cień swojej sylwetki), do którego później się przeteleportuje za pomocą jednego przycisku pada. Zostawianie sobie takiego miejsca do ewakuacji daje nowe możliwości strategiczne, szczególnie gdy dodamy do tego resztę mocy.

Foresight - zamiast klasycznego patrzenia przez ściany, ta moc pozwala Billie zatrzymać czas i "wyjść" ze swojego ciała, rozglądając się po planszy, zostawiając markery i oznaczając na później wrogów czy przedmioty warte uwagi (np. łupy czy talizmany). W takiej bezcielesnej postaci nie przejdziemy przez ścianę, ale prześlizgniemy się np. przez przejście dla szczurów czy dziurkę od klucza.

Semblance - zamiast "wchodzenia" w ciała innych osób, jak robił to Corvo, tym razem mamy kradzież twarzy. Wystarczy zaskoczyć nieświadomego wroga od tyłu i podczas obezwładniania ukraść mu facjatę. Od tego momentu wszyscy NPC-e będą traktowali nas jakbyśmy byli tym człowiekiem. Właściciel twarzy pozostanie nieprzytomny, a jeśli ktoś go wykryje lub zginie, nasz kamuflaż się skończy.

Rat Whispers - czyli "rozmowa" ze szczurami. Billie jest w stanie usłyszeć, o czym mówią szkodniki, a zwykle będą to głupoty, ale czasem zdarzy się, że trafimy na ważną wskazówkę, np. co do położenia kogoś ważnego. Warto dodać, że nie mamy już Serca, także nie usłyszymy myśli innych postaci. Pozostają szczury.

Bonecharm Crafting - znane z "dwójki" tworzenie talizmanów. Dzięki temu znalezione talizmany z drobnymi bonusami będziemy mogli zniszczyć, by pobrać ich właściwości, a następnie wykorzystać je, tworząc zupełnie nowe "wisiory". W podstawce mogliśmy wykorzystać ten sam bonus do czterech razy, wzmacniając jego działanie. Nie wiadomo, czy w przypadku Billie będzie wyglądało to tak samo.

Gadżety

Oprócz miecza w swojej wyjątkowej ręce (nie będziemy na ten temat niczego spoilerować), Billie ma kilka znanych, ale też parę zupełnie nowych gadżetów.

  • Hook Mine - mina, która przyciąga przeciwników, przy okazji ich ogłuszając;
  • Hyperbaric Grenade - granat obezwładniający wszystkich pobliskich wrogów;
  • Voltaic Gun - wystrzeliwane z nadgarstka ostrza, działają podobnie jak kusza;
  • Void Strike - mocne pchnięcie przeciwnika, które trzeba chwilę ładować;
  • Hagpearls - kule rzucane do ogłuszania lub odwracania uwagi;
  • do tego znane już ogniste pociski do podpalania, nowe elektryczne pociski do ogłuszania, pułapki z ostrzami oraz granaty zwykłe i przyczepiające się do wrogów.

Premiera Dishonored: Death of the Outsider już za tydzień, 15 września.

Dishonored: Death of the Outsider - ekscytujący pokaz rozgrywki

 

Źródło: udostępnione materiały

Tagi: arkane studios Bethesda Dishonored: Death of the Outsider