Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 02.01.2017 12:16
Hideo Kojima zamierza bardzo mocno przebudować silnik Horizon: Zero Dawn
1073V

Hideo Kojima zamierza bardzo mocno przebudować silnik Horizon: Zero Dawn

O tym, że Hideo Kojima zamierza wykorzystać silnik Horizon: Zero Dawn przy produkcji Death Stranding (PS4), dowiedzieliśmy się już dłuższy czas temu. Wygląda jednak na to, że studio nie zamierza ograniczyć się jedynie do pożyczenia silnika, nie. Kojima Productions zamierza go w całości przebudować, aby służył lepiej temu, co deweloper chce zrobić.

W ramach udostępnionego z okazji 2017 roku specjalnego wywiadu, Hideo Kojima wypowiedział się bezpośrednio na temat samego silnika Decima, silnika, na którym działa Horizon: Zero Dawn. Co zwraca przede wszystkim uwagę, to podejście Kojima Productions, dla którego wybór Decimy jest zaledwie początkiem, pewną bazą, na której studio zamierza zbudować coś zupełnie innego.

Tak, Guerrilla Games to bardzo zajęci ludzie (...) Mimo to zadali sobie trud, aby wysłać nam plakat z Horizon: Zero Dawn podpisany przez członków studia. To naprawdę mili ludzie.

Jeśli zaś chodzi o Decimę, nasz ostatni zwiastun już działa na tym silniku, ale celujemy w absolutnie inny styl graficzny niż Guerrilla Games. Już teraz zrobiliśmy mnóstwo modyfikacji, będzie ich jeszcze więcej. My nie pożyczamy od nich silnika i robimy grę, my chcemy z tego stworzyć coś zupełnie nowego, stąd też Guerrilla Games jest zainteresowanie współpracą z nami, bo w ramach KojiPro chcemy ulepszyć ich silnik.

Biorąc pod uwagę, że produkcja Death Stranding (PS4) jest na bardzo wstępnym poziomie prac, na grę jeszcze trochę poczekamy. Mimo wszystko należy pamiętać, że Kojima Productions już wcześniej z Fox Engine zrobiło kawał dobrej roboty, stąd też ciekawi, jak bardzo Kojima przemodeluje silnik Horizon: Zero Dawn, aby ten lepiej służył celom studia.

Źródło: http://sugoi-japan.jp/en/sugoi/05.html

Tagi: Death Stranding Kojima Productions playstation 4