SKLEP

Forum - Platforma - Inne - Smartfonowe gry godne polecenia

Przejdź do strony

Strona

dKc
Poziom: 63
REP.: 17522
Czytelnik
dKc dodano: 06.10.2017, 17:29 #1
Czasem nachodzi człowieka potrzeba... na granie na smartfonie. :) Temat do dzielenia się ciekawymi grami na Andka i iOS'a. Jako, ze mam Androida mogę polecić:
Kami 2 - ciekawa gra logiczna
Rayman Adventures - popierdółkowata platformówka z oprawą godną ostatnich dwoch duzych Raymanów
Gear.Club - smartfonowy odpowiednik wyścigowego exa zapowiedzanego na switcha. W sumie odpaliłem tylko raz przed pójściem spać po czym zasnąłem, ale przynajmniej ładna grafika.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.10.2017, 18:38

dajpanrubla
Poziom: 49
REP.: 12097
Czytelnik
dajpanrubla dodano: 06.10.2017 17:35 #2
Bulb Boy od naszych rodaków.
Sky Force Reloaded (też dobre bo polskie).
Yesterday!
ComixZone
Riptide GP: Renegade
hocus
Asphalt8
Dead Effect
Monument Valley
Crash Club
Dead Trigger 2

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.10.2017 o godz. 17:36

PlayBoys everywhere!
Vitav
Poziom: 40
REP.: 685
Czytelnik
Vitav dodano: 06.10.2017 17:55 #3
Nie wiem czy do końca zalicza się to jeszcze do gatunku gier, ale aplikacja "InstLife" jest całkiem ciekawą sprawą. Mianowicie taki jakby symulator życia, raczej na krótkie partyjki. Apka jest ciągle rozwijana i dodawane są nowe kariery etc. Jedna rozgrywka trwa około 15 minut.
SuperMario
Poziom: 49
REP.: 5332
Czytelnik
SuperMario dodano: 06.10.2017 19:32 #4
grzybiarz
Poziom: 37
REP.: 781
Czytelnik
grzybiarz dodano: 06.10.2017 19:46 #5
NEmo Picross - na androidzie, najlepszy picross... lepszy niż na Nintendo DS :)
Kto nie zna, niech instaluje, mało zajmuje, nie wymaga "always online", nie nagradza za codzienne logowanie, po prostu świetna, logiczna gra za darmo (są reklamy na pasku).
Bloons TD 5 - grałem w to dwa lata. Mam z HumblaMobilnegoBundla. świetny tower defense, każda runda nas czymś nagradza.
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 68
REP.: 21477
Czytelnik
Gomlin dodano: 06.10.2017 20:02 #6
Jeżeli ktoś zagrywał się w nowe Raymana (Origins/Legends) to na smartfonie nie może odpuścić:

- Rayman Jungle Run

- Rayman Fiesta Run

- Rayman Adventures

I prawdziwy klasyk:
- Rayman Classic
Kucik
Poziom: 30
REP.: 483
Czytelnik
Kucik dodano: 06.10.2017 23:36 #7
Dla tych, którzy szukają czegoś typu Cities: Skylines na smartfony:

https://pocketcitygame.com

Choć gra jest dopiero w połowie produkcji to już teraz zapowiada się ciekawie. Głównie dlatego, że twórcy rezygnują mikrotransakcji, przyśpieszania, "gemsów" itp.

Cytat:

The aim of Pocket City is to be an easy to play, yet deep, city builder for mobile. I want to avoid annoying trends in mobile gaming, such as being forced to buy consumables to speed up building timers or enable unfair in-app purchases to win. I'm hoping to capture the fun parts from the classic city building games we love, but in a mobile interface.

Here's what I'm thinking:

• NO in app purchases
  • No building timers that require consumables to speed up - In general you designate zones instead of individual buildings. It's not meant to be a game that forces you to decide between waiting or spending real money
  • Free version contains ads (you can watch ad videos to get a small reward of in-game cash)
  • Paid version has no ads + bigger grid size + gameplay improvements (light and heavy zones). To make it fair, you also get the free version's video ad rewards automatically without having to actually watch the ads

Trudno powiedzieć, kiedy gra będzie gotowa, ale sądząc po wypowiedziach na reddicie na pewno przed końcem 2018. Osobiście czekam, bo takich gier jest zbyt mało.
RudiAG
Poziom: 33
REP.: 817
Czytelnik
RudiAG dodano: 07.10.2017 12:37 #8
No więc drodzy Panowie lecę z tematem, gry głównie Premium (ostrzegam - dość długo będzie :) )

Ścigały:
* F1 2016 - Do czasu wyjścia GRID Autosport nie ma i nie będzie lepszego racera na mobilki.
* Real Racing 2 - Zdziwieni brakiem trójki? Od biedy można ją uruchomić ale z każdą aktualizacją EA w mojej opinii udupia tą grę. Dwójka nie ma już niestety wsparcia ale Andruciaki mogą kombinować "czy pójdzie" - for z apkami jest mnóstwo. Przesiadający się na iOS 11 takiego komfortu chyba mieć nie będą.
* AG Drive (iOS exclusive) - Najlepszy future racer na urządzenia przenośne. Niesamowita płynność, szybkość i sporo wyścigów. Pod wzglęem wykonania - benchmark na iOS.
* Reckless Racing (seria) - Skąd wg Was na konsole przyszła moda na racerki "top down"? Najlepsza pod tym względem seria, poziom trudności skalowany pod nasze umiejętności - idealne na szybką partyję na kiblu. Z podobnych mogę polecić jeszcze...
* ... Mini Motor Racing - byłaby ideałem gdyby nie nachalny grind w późniejszych fazach gry (IAP included)
* Asphalt 8 - gra od której Gameloft zaczął rżnięcie głupa z modelem f2p (gra na początku była pełnopłatna). Wciąż jednak można się pobawić bezpłatnie, grindu też jakby mniej niż w Xtreme.
* GT Racing Academy - jedynkę dziś uruchomić ciężko dosyć, "dwójka" daje nam trochę poszaleć "za darmo". Obecnie nie wiem jak z grindem, kiedyś był prawie nieobecny ale odkąd Gloft usunął mi sejwa w chmurze nie chcę tej gry widzieć na oczy.
* GRID Autosport(coming soon) - tak tak, ten sam znany z PS3/x360. Szlaki przecierać będzie wersja iOS, MOŻE wyjdzie później na Androida.
* Need 4 Speed: Most Wanted - nie "No Limits" a właśnie wcześniejszą część serdecznie polecam. Nie jest nawet w połowie tak rozbudowana jak choćby wersja PSV ale swoje można przy niej zabawić.
*Ridge Racer Slipstream- znany dobrze fanom serii model jazdy, kustomizacja aut, 3 stopnie turbo. Czego chcieć więcej? Może usunięcia mikropłatności...

Bijatyki:
* Soul Calibur - ten z Dreamcasta jakby ktoś pytał. Oficjalnie już chyba w sklepie niedostępny, na Androida wciąż do znalezienia. Działa płynnie nawet na moim staruszku Tab 2 10.1 z Androidem 6.0 na pokładzie. Brakuje jedynie trybu "przygodowego", cała reszta (Arcade, Time Trial itp.) jak najbardziej obecna.
* King of Fighters A - 2012 - W mojej opinii obecnie bezkonkurencyjna. Pełen roster ponad 30 postaci, masa pierdółek do odblokowania, walki 3v3 i coś czego powinno się wymagać od bitek na touchscreenach - delikatnie uproszczone wykonywanie specjali. O lameriadzie nie ma mowy, o frustracji podczas gry - również. Z podobnych gier polecam również:
* Garou: Mark of the Wolves
* KoF 98
* Samurai Shodown; na koniec (celowo) zostawiam sobie...
* SF IV Championship Edition - Ciekawa dosyć jest historia tej gry. Dostępna na iOS do 2017 roku wyłącznie na iPhone'ach (pod nazwami SFIV i potem SFIV Volt) od niedawna dostępna na iPadach. Co z Androidem? Tytuł dostępny był wyłącznie na smartfony LG (i to na początku tylko w Azji) natomiast nie minęło parę dni a doczekał się "portów" na inne urządzenia. Wersja na robocika niestety do znalezienia we własnym zakresie, nie wspierana aktualizacjami (jedynie 12 postaci) natomiast wciąż działająca (testowane na 6.0). Interesująco rozwiązano kwestie oprawy wizualnej. Postacie pre-renderowano po czym nałożono je na tła 2d, na mniejszych ekranach wygląda to nieźle, na większych... no cóż - to Capcom, nie wymagajmy od nich szczególnej pracowitości ;) Ciekawostką jest również to, że gra pokazuje jak bardzo "pecetowo" tworzyło się kiedyś gry na Androida. Wycieczka do folderu z grą zaowocuje możliwością podglądu każdego pliku gry z osobna (w przeciwieństwie do dzisiejszego systemu "apk + obb")

Celowo pominąłem tutaj "gry" pokroju dwóch części Injustice, MK:X, Skullgirls i tym podobne. Nie uważam ich za prawdziwe bijatyki stąd też nie zamierzałem się nad nimi pochylać. W dużym skrócie auto tappery niegodne nazywać się bijatykami :)

Trochę mi się post wydłuzył więc dywagacje nt pozostałych gatunków i gier które polecam, pozwolę sobie zamieścić w następnych postach :)
RudiAG
Czytelnik
RudiAG dodano: 07.10.2017 14:10 #9
Część druga

Sportowe
* Fifa 16 UT - Co tu dużo mówić, przy padlinie którą EA miało czelność zaserwować przy "17 Mobile", 16tka to rewelacja. Gameplay, silnik i cała reszta żywcem wyjęte z PS3/x360. O ile dobrze pamiętam, nie było nawet konieczności bycia online. Pobierać i grać, chyba że bardziej przemówi do Was...
* PES 2017 Mobile (wkrótce aktualizacja do 2018) - król powrócił i to w jakiej formie. Dwa tryby sterowania, do naszej dyspozycji tryb myClub znany z dużych konsol, silnik dostosowany pod możliwości dzisiejszych sprzętów mobilnych (tradycyjnie gra lepiej zoptymalizowana na urządzeniach z jabłkiem). GRAĆ.
* Pixel Cup Soccer - przeciwwaga dla dwóch powyższych, do bólu arcade'owa gała. Szybka i prosta w opanowaniu, bynajmniej nie prostacka. Kilkadziesiąt reprezentacji, w tym kobiece (mokry sen Anity Sarkeesian - granie meczy kobiety vs mężczyźni - a jakże, obecny!). Od biedy można jeszcze dać szansę...
*... Active Soccer 2 DX - dla miłośników Sensibli, gra może stanowić miłą retrospekcję. Piłeczki za nami czas przejść do innych dyscyplin.
* NBA 2K (16-18, Android chyba od 14) - co tu dużo mówić, lepszej symulacji basketu na przenośniaki nie znajdziecie. EA również na poletku mobilnym próbowało, parę lat myślało i wypuściło...
* NBA Live Mobile - całkiem niezłe jednak ogólna bieda jesli chodzi o tryby gry i konieczność bycia online dyskwalifikują ten tytuł na dłuższą metę. Można szarpnąć, ciekawie zrealizowane multi, ale przy serii 2k to wydmuszka.
* NBA JAM - jak to rzekł pewien były premier - yes! yes! yes! :D Dla mnie - koszykarskiego ignoranta, gra idealna. Wsady na 20 metrów , kozacki komentator, potężne replayability. Gra niczym nie ustępuje wersjom z dużych sprzętów.
* Street Dunk 3 on 3 Basketball - kolejny ciekawy tytuł, faktem jest że do kultowych gier z serii NBA Street trochę mu brakuje ale poszpilać można całkiem przyjemnie.
*NHL 2K - tytuł który ma chyba ok. 2 lata, przyznam szczerze,nie wiem czy aktualizowany natomiast lepszego hokeja na przenośniaki nie znajdziecie. Od biedy można jeszcze dać szansę "Patrick Kane's Ice Hockey"
* Virtua Tennis Challenge - co tu dużo mówić, co z tego że gra wygląda jak rodem z ery late PS2. Niekwestionowany król jeśli chodzi o wirtualne machanie rakietką. Oczywiście tradycyjnie dla gier z tej serii, nie zabrakło kantującego SI na wyższych poziomach trudności ale i z tym przy odrobinie wprawy da się wygrać :) Jest jeszcze Ultimate Tennis który wygląda ładniej ale po godzinie gry wchodzi standardowy dla gier f2p problem, albo grindujesz albo płacisz :)
* Table Tennis Touch - Ping Pongów na mobilki jest co niemiara, polecam ten ze względu na płynność działania nawet na względnie słabszych urządzeniach, relatywną prostotę i dość niską cenę.
* Athletics Summer i Athletics Winter - hehe, chcecie wrócić do czasów PSX i (zamiast pada) rozwalić ekran dotykowy? Prosz bardzo :) Po kilkanaście dyscyplin wymagających głównie intensywnego walenia w ekran :) O dziwo wciąga nawet :D
* Real Boxing 2 - obecnie najlepszy boks na dotyki, w czasach gdy w niego grałem, fakt bycia f2p kompletnie nie przeszkadzał w zabawie - nie wiem jak jest obecnie.

Post o sportówkach rozrósł się nieco bardziej niż zakładałem tak więc tu ucinam i kontynuuję wywód w następnym :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.10.2017 o godz. 14:12

RudiAG
Czytelnik
RudiAG dodano: 07.10.2017 14:36 #10
Część trzecia

RPG

* Final Fantasy 1-9 i Dragon Quest (selektywnie dobrane) do 8 + The World Ends with You + Chaos Rings - Cały obraz dzisiejszego Square w pigułce - wydać szybcikiem port, skasować kupę siana i ewentualnie sprzedać raz jeszcze na konsolach ósmej generacji :) Ceny wzięte z sufitu chociaż zapewne znajdą się ludzie którzy za to zapłacą... Uwaga, legalnie do kupienia jest wyłącznie Chaos Rings 3, resztę można na spokoju znaleźć i wypróbować.
* Planescape Torment, Icewind Dale, Baldur's Gate 1 i 2 - co tu dużo mówić, kolejny odświeżony kotlet, tyle że ten za 48 zł. (jeszcze lepiej za 29 po okazyjnych promkach) dużo lepiej smakuje.
* The Bard's Tale - Humor, humor i jeszcze raz humor. Gra widac ma wzięcie (na promocjach od 4,99zł. chodzi) bo ostatnio doczekała się nawet... konwersji na Vitę :)
* Sword & Glory - całkiem ciekawa stylistyka i gra tocząca się na zasadzie "jak długo przeżyjesz"
* SW: KotOR i Jade Empire - kolejne klasyki, wciąż smakujące wybornie.
* Heroes Call - (o ile się orientuję tylko Android) - gra oficjalnie nie mająca już wsparcia, zachęcam natomiast do pobrania z innych źródeł - bliżej substytutu Diablo chyba nie będzie.
* Battleheart i Battleheart Legacy - Mika Mobile to team developerski którego gry można brać w ciemno. BH1 to 4osobowa drużyna i szybka akcja na zasadzie zaznaczania celów i szybkich reakcji na akcje przeciwnika, BH:L to pełnoprawny, długi Action RPG z luźną acz wciągająca fabułą, kilkunastoma klasami postaci do wyboru i megamiodnym systemem skilli oraz rozwoju postaci. Szczerze polecam - takich developerów na mobilkach trzeba cenić.
* Evoland - historia rozwoju RPG-ów podana w niesamowicie humorystyczny sposób, ciut za krótka jak na moje.
* Bastion i Transistor - kolejne cuda, docenione na tyle że doczekały się portów na silniejsze sprzęty.
* Oceanhorn - Nobuo Uematsu - kojarzy ktoś typa? ;) Artysta jest odpowiedzialny za ścieżkę audio w grze, w dużym skrócie gra "zeldopodobna" - nie brakuje zagadek logicznych - bite 20 h grania.
lechu
Poziom: 58
REP.: 14464
Czytelnik
lechu dodano: 08.10.2017 08:20 #11
Achtung, autoreklama: http://www.ppe.p(...)eni.html ;-)
Czterooka warszawska depresja
Daaku
Poziom: 91
REP.: 80953
Czytelnik
Daaku dodano: 08.10.2017 20:24 #12
Po zmianie telefonu trochę się w granie mobilne wkręciłem, więc także podrzucę parę tytułów:

- Pokemon Magikarp Jump - sympatyczne klikadło, nie wymaga online ani mikropłatności, idealne na parominutowe sesje (a ładuje się szybciutko). Grania na miesiąc ;)

- Fallout Shelter - tutaj już dużo więcej zasobów do zżarcia i dużo dłuższe czasy ładowania, ale również niewymagany online ani mikropłatności. Najlepiej zajrzeć co dwie godzinki, zebrać surowce i sprawdzić, czy trening/questy już zaskoczyły.

- Ratchet & Clank: Before the Nexus - wariacja "endless runnera" oparta o jazdę na grindbutach. Bonusem jest fakt, że zdobyte rarytanium można potem zsynchronizować z R&C: Nexus na PS3.

- Pokemon Shuffle - match-3 z pokemonowym twistem. Dobre na krótkie sesje, niestety wymaga online i stawia na długi grind.
"That's my secret, Captain. I'm always angry."
Ten człowiek od Nintendo
Rayos
Poziom: 56
REP.: 9559
Administrator
Rayos dodano: 09.10.2017 11:06 #13
Super Mario Run - warto wziąć, zwłaszcza, że teraz jest w promocji.
Ridiculous Fishing - gra o łowieniu ryb. broniami palnymi.
Egg Inc. - klikacz :)
Hill Climb Racing - obie części, dwójka bardziej dopracowana, ale dużo więcej mikropłatnościowego szajsu.
Crossy Road - wariacja froggera
Minecraft Pocket Edition - wiadomo ocb
Super Hexagon - dostępne też na steamie, zręcznościowa gra rytmiczna, świetna (na andku nie grałem, ale na steamie polecam)
Geometry Dash - zręcznościowa rytmiczna, skaczemy w rytm muzyki kwadratem, szalone akcje, super ost, bardzo wymagająca gierka
Monument Valley - klasyk, trzeba zagrać, logiczna w rzucie izometrycznym oparta o figury niemożliwe, podobne do Echochrome z PSP/PS3
lechu
Poziom: 58
REP.: 14464
Czytelnik
lechu dodano: 09.10.2017 11:31 #14
Ja ze swojej strony z niewymienionych dorzucę jeszcze:

Strategie:
Deathwatch - sympatyczna turówka w uniwersum WH40k
Battlefleet Gothic: Leviathan - też turówka, też uniwersum WH40k ale z zupełnie innej strony, jak ktoś kojarzy tego figurkowego bitewniaka ze statkami kosmicznymi będzie wiedział o co kaman, generalnie gra trudna i wymagająca, mi się podoba ale pewnie wielu odbije się jak od ściany

RPG:
Titan Quest - fajny aRPG/hack & slash, port z PC
Iesabel - jak wyżej, może trochę słabszy ale jak na tel/tablet i tak daje radę
Shadowrun Returns - znowu port z PC, ale jak ktoś nie grał to nie wiem na co jeszcze czeka ;-)

Przygodówki:
The ABC Murders - Poirot w akcji czyli fajny point&click na podstawie powieści A. Christie
Secret Files: Tunguska - kolejny fajny point&click

Inne:
Geostorm - ściągnąłem z gupa, o dziwo w sumie fajna gierka logiczna trochę w stylu Lara Crotf Go

sorka, zapomniałem napisać - niektóre tytuły mogą być dostępne tylko na ajoEsa.

// Edytowano 5 razy, ostatni raz 09.10.2017 o godz. 11:35

Obserwator
Poziom: 44
REP.: 3159
Czytelnik
Obserwator dodano: 09.10.2017 14:48 #15
Ja ze swojej strony polecam LASERBREAK 2 Pro (Android).
Sympatyczna logiczna gierka. Próbowałem kilku gier tego typu, ale ta mi wyjątkowo podpasowała.
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych