The Disney Afternoon Collection

The Disney Afternoon Collection

8,0
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS4 7.6
XONE 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.04.2017
Europa:
18.04.2017
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.04.2017
Europa:
18.04.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: The Disney Afternoon Collection (PS4)
8.0
Recenzja: The Disney Afternoon Collection (PS4)
PS4

The Disney Afternoon Collection - opis gry

The Disney Afternoon Collection to składanka sześciu gier zręcznościowych wyprodukowanych przez Capcom na podstawie kreskówek Disneya emitowanych w latach 80. i 90. Pakiet zawiera wydane na NES-a Chip 'n Dale Rescue Rangers, Chip 'n Dale Rescue Rangers 2, Darkwing Duck, DuckTales, DuckTales 2 oraz TaleSpin. Składanka ukazała się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Sześć tytułów tworzących składankę reprezentuje ten sam gatunek dwuwymiarowych gier platformowych/zręcznościowych. Są to:

Dalsza część tekstu pod wideo

Chip 'n Dale Rescue Rangers - W grze tytułowi bohaterowie zmagają się ze swoim arcywrogiem, Fat Catem, który porwał Gadget. Mamy tu do czynienia z dość standardową platformówk, w której zaimplementowano tryb wieloosobowy (kooperacja) dla dwóch graczy. Podobnie jak w Bionic Commando, czyli innej grze Capcomu, także i tutaj możemy wybrać na mapce poziom, z którym chcemy się zmierzyć. Nasi podopieczni potrafią skakać, schylać się, podnosić różne napotkane przedmioty (skrzynki, jabłka, beczki, piłki) i ciskać nimi w przeciwników. Pod koniec każdego etapu czeka na nas pojedynek z bossem.

Chip 'n Dale Rescue Rangers 2 - W sequelu ponownie zmagamy się z intrygą Fat Catą. Rozgrywka wygląda bardzo podobnie, ale zmianie uległa struktura świata - jest ona mianowicie bardziej liniowa. Tak jak pierwowzór, ‘dwójka’ także oferuje tryb multiplayer pod postacią kooperacji.

Darkwing Duck - Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia z dwuwymiarowym platformerem, choć z większym naciskiem na akcję, co przypomina chociażby serię Mega Man (także Capcom). Struktura gry nie jest całkowicie liniowa (tu także kłania się Mega Man) pozwalając nam na wybór ścieżki, którą będziemy podążać. Na początku mamy zestaw trzech leveli, po ich przejściu odblokowuje się kolejny (też trzy), a na końcu czeka nas ostatnie wyzwanie zwieńczone walkę z Zakutym Dziobem. Agent Kaczor, czyli główny bohater, ma do dyspozycji przede wszystkim swoją podstawową broń, którą jest Gas Gun, ale w trakcie rozgrywki znajdujemy też dopałki modyfikujące jego funkcje.

DuckTales - Wcielamy się tu w Sknerusa McKwacza, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu skarbów mających uczynić go najbogatszą kaczką na świecie. Podczas rozgrywki odwiedzimy pięć miejscówek: kopalnie w Afryce, Himalaje, dżunglę amazońską, Transylwanię i księżyc. Gra jest nieliniowa, co oznacza, że możemy odwiedzać wspomniane poziomy w dowolnej kolejności. Każdy etap wieńczy starcie z bossem - wygrana w nim nagradzana jest skarbem. Podstawowym wyposażeniem Sknerusa jest jego laska. Może nią atakować przeciwników, niszczyć niektóre obiekty, przestawiać je albo odbijać się od podłogi, co pozwala nie tylko dostawać się w niedostępne normalnie miejsca, ale też w pewnych przypadkach unikać obrażeń.

DuckTales 2 - Sequel bazuje na podobnych założeniach. Ponownie wcielamy się w Sknerusa, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu drogocennych skarbów. Rozgrywka wygląda bardzo podobnie jak w pierwowzorze, choć pojawiło się też kilka nowości. Sknerus może teraz chwytać obiekty pozwalające mu pozostać w powietrzu (np. haki). Co więcej, jest też w stanie zdobywać upgrade’y dla swojej laski oraz nabywać w sklepie dodatkowe życia i inne użyteczne przedmioty.

Disney’s TaleSpin - Produkcja pozwala nam się wcielić w niedźwiedzia Baloo, który zasiada za sterami swojego samolotu o nazwie Seaduck. W odróżnieniu od pozostałych tytułów, TaleSpin od biedy można porównać do shmupów.

Nowości

Oprócz poprawionej oprawy audio-video wszystkie we wszystkich grach dodano też tryby Boss Rush (seria walk z bossami) oraz Time Attack (przechodzenie gry na czas) z sieciowymi rankingami. Zaimplementowano ponadto funkcję Rewind, która pozwola cofnąć czas i tym samym uniknąć popełnionych wpadek.

Wideo - The Disney Afternoon Collection

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper